Deutsche Bahn (ICE,IC,RB)-junat Nijmegen–Hampuri

la 26.9.
+ Lisää paluu
metronom
Deutsche Bahn
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
metronom
Deutsche Bahn
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
QR-Code
Hae ilmainen sovelluksemme lukemalla koodi
Sovelluksestamme saat reaaliaikaisia matkatiedotteita ja varaat mobiililiput juna-, bussi-, lento- ja lauttamatkoille.
App Store
rate4.9
42K arviota
Google Play
rate4.6
136K arvostelua

Halvimmat ja nopeimmat junat Nijmegen – Hampuri

Ajat, hinnat ja varattavissa olevat liput päivälle 26.9.

Halvin hinta päivälle 26.9.

58€

Lipun keskihinta päivälle 26.9.

82€

Nopein matka päivälle 26.9.

4 t 51 min

Matkan keskimääräinen kesto päivälle 26.9.

5 t 59 min

Junat päivälle 26.9.

5

Etäisyys

340 km

Halvat liput

Jos haluat saada lipun edullisesti, suosittelemme varaamaan sen mahdollisimman ajoissa ja välttämään ruuhka-aikoja.

Lippu reitille Nijmegen–Hampuri maksaa keskimäärin 82€, jos ostat sen lähtöpäivänä, mutta edullisimmillaan liput voivat maksaa vain 58€.

Nopeat junat

Päivälle la 26.9. löysimme 5 junaa reitille Nijmegen–Hampuri, joista 5 on suoria.

Matkan pituus on 340 km, ja la 26.9. matka-aika on suorilla junayhteyksillä keskimäärin 5 t 59 min . Jos kuitenkin ajoitat matkasi oikein, matka-aika voi olla vain 4 t 51 min .

Hitaimmilla junayhteyksillä matka kestää 9 t 7 min , ja ne sisältävät usein ainakin yhden vaihdon, mutta budjettimatkailija voi onnistua säästämään niillä rahaa.

  • FlixTrain
    8:009t07
    Nijmegen
    17:07Hampuri
    58 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Deutsche Bahn
    7:545t21
    Nijmegen
    13:15Hampuri
    84 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Deutsche Bahn
    9:244t51
    Nijmegen
    14:15Hampuri
    85 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Deutsche Bahn
    9:005t15
    Nijmegen
    14:15Hampuri
    90 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Deutsche Bahn
    8:545t21
    Nijmegen
    14:15Hampuri
    91 €1Meno
    0 vaihtoa

Reaaliaikaiset lähdöt

Nijmegen–Hampuri-junien lähtöajat

Alla olevasta taulukosta näet reaaliaikaiset lähdöt (junat) yhteysvälillä Nijmegen–Hampuri huomenna lauantai 26. syyskuuta. Voit myös päivittää alla olevat tulokset manuaalisesti, jotta näet ajantasaiset junamatkat.

Viimeksi päivitetty klo
YhtiöLähtöaikaKestoSaapumisaikaVaihdot
Liput
Deutsche Bahn7:54 Nijmegen
5t21
13:15 Hampuri0 vaihtoasuora
FlixTrain8:00 Nijmegen
9t07
17:07 Hampuri0 vaihtoasuora
Deutsche Bahn8:54 Nijmegen
5t21
14:15 Hampuri0 vaihtoasuora
Deutsche Bahn9:00 Nijmegen
5t15
14:15 Hampuri0 vaihtoasuora
Deutsche Bahn9:24 Nijmegen
4t51
14:15 Hampuri0 vaihtoasuora

Etsi tämän matkan kaikki päivämäärät ja ajat

VERTAILE Hinnat matkustustavoittain

Vertaa matkustustapojen (juna, bussi ja lento) hintoja seuraavan kolmen viikon aikana. Voit tarkistaa parhaat tarjoukset yhdellä silmäyksellä, löytää halvimmat hinnat ja valita budjettiisi sopivan vaihtoehdon.

la
26.9.
su
27.9.
ma
28.9.
ti
29.9.
ke
30.9.
to
01.10.
pe
02.10.

Miksi Nijmegen–Hampuri-junat kannattaa varata Omiosta?

metronom sekä Deutsche Bahn tarjoavat junat yhteysvälillä Nijmegen–Hampuri.
Omio on lippujen virallinen jälleenmyyjä yhteysvälin Nijmegen–Hampuri kaikille matkustustavoille.

Miksi varausalustaksi kannattaa valita Omio eikä metronom?

  • Vertaile yhtiöitä: metronom-lippujen ostamisen lisäksi voit vertailla Omiossa myös muiden yhtiöiden lippuja (mm. Deutsche Bahn), jotta löydät parhaan vaihtoehdon Nijmegen–Hampuri-matkallesi.
  • Suunniteltu kansainvälisille matkustajille: Voit käyttää Omiota omalla kielelläsi, asiakaspalvelu on avoinna kellon ympäri ja voit maksaa lippuostot monin eri tavoin (mm. PayPal, luottokortti tai tilisiirto) valitsemassasi valuutassa.
  • Vertaile kaikkia vaihtoehtoja: Omiossa voit verrata, onko metronom parempi kuin muut saatavilla olevat matkustusvaihtoehdot (train, bus ja flight) ja varmistaa, että löydät sopivimman matkustustavan reitille Nijmegen–Hampuri.

Miksi varausalustaksi kannattaa valita Omio eikä Wanderu tai Trainline?

  • Vertaile yhtiöitä: Omiossa voit vertailla eri yhtiöiden (esim. Deutsche Bahn) lippuja, jotta löydät parhaan vaihtoehdon Nijmegen–Hampuri-matkallesi.
  • Useita matkustustapoja: Omio mahdollistaa erilaisten matkojen vertailun (mm. train, bus ja flight), jotta löydät parhaan vaihtoehdon reitille Nijmegen–Hampuri.

Matkan tiedot

Yleiskatsaus: Junayhteys reitillä Nijmegen–Hampuri

AlankomaatAlankomaat
SaksaSaksa
Icon of train

Junat liikennöivät yhteysvälillä Nijmegen–Hampuri keskimäärin 4 kertaa päivässä, ja matka kestää noin 4t 31m. Junalippujen hinta tällä reitillä on halvimmillaan 25€, mutta bussi vie sinut perille alk. hintaan 23€.

Varhaisin juna lähtee klo 00:33 ja viimeinen klo 23:49. Nopein juna taittaa 340 km:n matkan ajassa 4t 5m.

Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot
Halvin vaihtoehtoinen matkustustapa
Bussi alkaen 23€
Etäisyys
340 km
Junamatkan keskimääräinen kesto
4t 31m
Halvimmat liput
25€
Junalähdöt päivässä
4
Nopein juna
4t 5m
Ensimmäinen juna
0.33
Viimeinen juna
23.49
Halvin kuukausi
elo
Halvin päivä
la
Sesonkiaika
heinä - syys
Hiljaisempi aika
loka - joulu
Kiireisin päivä
ma
Hiljaisin päivä
ma
Paras aika varata
28 vrk
Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot
Halvin vaihtoehtoinen matkustustapa
Bussi alkaen 23€

Junayhtiöt: Deutsche Bahn, metronom junat Nijmegen–HampuriDeutsche Bahn, metronom junat kuljettavat sinut Nijmegen ja Hampuri välillä alkaen 23€. Yli 1000 matkayhtiön avulla Omiossa löydät parhaat junien aikataulut ja liput matkallesi.

Deutsche Bahn

Yleistä
Deutsche Bahn (DB) on Saksan pääjunaliikennöitsijä, joka liikennöi noin 40 000 kotimaista ja kansainvälistä vuoroa päivittäin. Sen kalustoon kuuluu erilaisia junatyyppejä: huippunopeat ICE (Intercity Express) -junat, jotka saavuttavat jopa 300 km/h; IC (Intercity) ja EC (EuroCity) -junat pitkän matkan matkustamiseen; sekä IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) ja RB (Regionalbahn) -palvelut alueellisiin ja paikallisiin yhteyksiin. Vaikka wc:t ovat vakiovaruste kaikissa junissa, palvelut kuten ravintolat ja ilmainen Wi-Fi ovat saatavilla vain tietyissä junatyypeissä ja reiteillä. DB tarjoaa laajan valikoiman lippuja, mukaan lukien Super Saver, Saver ja Flexible -liput, sekä alennuskortteja kuten BahnCard 25, 50 ja 100. Lisävaihtoehtoina ovat kertaliput, päiväliput ja ryhmäliput. Suosittuja reittejä ovat Berliini–München, Hampuri–Frankfurt, Köln–Stuttgart, Berliini–Dresden ja Hampuri–Köln, sekä lukuisat alueelliset palvelut ympäri Saksaa.
Matkatavara- ja peruutusehdot
Keskimääräinen Deutsche Bahn kesto
4t 5m
Halvin Deutsche Bahn hinta
25€
Deutsche Bahn tiheys
4 päivässä
Hintaan sisältyvät matkatavarat
Matkustajat saavat tuoda käsimatkatavaroita ja yhden lisä suuremman esineen ilmaiseksi, edellyttäen että he voivat kantaa sen itse.
Matkatavarasäilytys
Matkatavarat voidaan säilyttää ylähyllyillä, istuimen alla tai erityisissä matkatavarasäilytysalueissa ovien lähellä tai vaunun keskiosassa.
Peruutusehdot
Lippuja voidaan peruuttaa niiden hintaehtojen perusteella, kuten on mainittu mitkä junaliput ovat palautettavissa?
Hyvitys
Jos DB peruuttaa junan, matkustajilla on oikeus saada lippuhinta kokonaan takaisin.
Junassa tarjolla olevat palvelut
WiFi
Ruokamyynti matkalla
Useimmissa ICE- ja monissa IC/EC-junissa on:
Bordrestaurant (ravintolavaunu), jossa voit istua ja syödä.
Bordbistro (bistrobaari), jossa on välipaloja, lämpimiä aterioita ja juomia mukaan otettavaksi.
Ensimmäisessä luokassa on paikan päällä tarjoilu: henkilökunta ottaa tilauksesi ja tuo ruoan/juomat suoraan paikallesi.
Aluejunissa (RE / RB / S-Bahn):
Ei tarjoilua junassa.
Olet tervetullut tuomaan omat ruoat ja juomat.
Istumapaikkavaraus
Toinen luokka:
Ei sisälly oletuksena.
Voit lisätä paikkavarauksen varauksen yhteydessä (suositellaan vilkkaille reiteille).
Kustantaa noin 4,90 € per paikka (tai 5,90 € jos varataan erikseen myöhemmin).
Ensimmäinen luokka:
Kyllä, aina sisältyy lipun hintaan.
WC-tilat
USB-liitännät
Esteettömyys
DB-junat on varustettu tiloilla liikuntarajoitteisille matkustajille, mukaan lukien pyörätuolipaikat, esteettömät wc-tilat ja avustamispalvelut.
Lemmikit
Pienet lemmikit (esim. kissat, pienet koirat jne.):
Sallittu ilmaiseksi, jos ne mahtuvat kuljetuslaatikkoon (max. koko: käsimatkatavarat).
Täytyy pysyä laatikossa koko matkan ajan.
Suuret koirat:
Vaativat erillisen (maksullisen) lipun — tyypillisesti puoli normaali toisen luokan lipun hinnasta.
Täytyy olla kytkettynä ja käyttää suojahäkkiä junassa.
Eivät voi istua paikoilla.
Avustajakoirat:
Matkustavat ilmaiseksi.
Eivät tarvitse suojahäkkiä tai hihnaa, jos se ei ole lääkärin määräyksestä tarpeen.
Sallitaan saattamaan matkustajaa koko ajan.
Hiljainen alue

metronom

Yleistä
Metronom Eisenbahngesellschaft mbH on saksalainen rautatieyhtiö, joka on yhdistänyt Pohjois-Saksaa vuodesta 2003. Uelzenissa sijaitseva yhtiö keskittyy yksinomaan matkustajaliikenteeseen, ja se operoi palveluja Hampurista Bremerhaven, Lüneburgiin, Uelzeniin, Hannoveriin ja Göttingeniin. Yhtiö tarjoaa myös palveluja Enno-brändin alla Wolfsburgista Hannoveriin ja Hildesheimiin. Metronom on osittain valtion omistama, ja sen junat, jotka voivat saavuttaa jopa 160 km/h nopeuden, vuokrataan osavaltion liikennelaitokselta Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen mbH:ltä (LNVG). Ne tunnetaan keltaisista ja sinisistä kaksikerrosjunistaan, jotka tarjoavat mukavuuksia, kuten lisätilaa jaloille ja virvokkeita.
Matkatavara- ja peruutusehdot
Keskimääräinen metronom kesto
5t 11m
Halvin metronom hinta
95€
metronom tiheys
1 päivässä
Hintaan sisältyvät matkatavarat
Yksi käsimatkatavara ja yksi suuri matkatavara sisältyy.
Matkatavarasäilytys
Ylähyllyt, istuinten alla ja varattuja säilytystiloja
Peruutusehdot
Peruutus mahdollista hinnan ehtojen mukaan
Hyvitys
Täysi palautus, jos juna peruutetaan operaattorin toimesta.
Junassa tarjolla olevat palvelut
WiFi
Istumapaikkavaraus
Paikkavaraukset eivät sisälly, ne voidaan ostaa erikseen.
WC-tilat
USB-liitännät
Esteettömyys
Pyörätuolipaikat ja esteettömät tilat saatavilla
Lemmikit
Pienet lemmikit kuljetuslaatikoissa matkustavat ilmaiseksi, suuremmat koirat tarvitsevat lipun ja kuonokopan.
Hiljainen alue

Matkustusvinkkejä: Junat Nijmegen–Hampuri

Hae vastauksia yleisimpiin kysymyksiin junamatkoista reitillä Nijmegen–Hampuri. Usein kysytyistä kysymyksistämme löydät kaiken, mitä tarvitset matkasi suunnitteluun – matka-ajat ja lippujen hinnat, suorat yhteydet, ensimmäiset ja viimeiset lähdöt sekä jopa sen, kulkeeko reitti kauniiden maisemien halki. Etsitpä sitten nopeinta tai edullisinta vaihtoehtoa (juna) tai vinkkejä, joiden avulla saat kaiken irti vierailustasi määränpäässä Hampuri, tämän oppaan avulla matkustat fiksusti ja luottavaisin mielin.

FAQs
Halvin junalippu Nijmegen–Hampuri-välillä maksaa vain 25€, jos ostat sen hyvissä ajoin. Muutoin junalipun hinta on noin 102€. Hinnat voivat kuitenkin vaihdella vuorokaudenajan ja matkustusluokan mukaan. Päiväsaikaan lähtevät junat ovat yleensä kalliimpia.
Arvioitu matka-aika yhteysvälillä Nijmegen–Hampuri on 4t 5m, ja matkan pituus on 340 km. Matka-aika voi poiketa tavallisesta viikonloppuisin tai arkipyhinä, joten tarkasta oma matkapäiväsi Omiosta.
Ensimmäinen Nijmegen–Hampuri-juna lähtee klo 0.33. Suunnittele matkasi Omion avulla.
Myöhäisin Nijmegen–Hampuri-juna lähtee klo 23.49.
Nijmegen–Hampuri-välillä kulkee 4 junaa päivässä, ja matkaan sisältyy ainakin yksi vaihto. Reittiä operoivat metronom, Deutsche Bahn. Lähtöjä voi olla vähemmän viikonloppuisin ja arkipyhinä.
Metronom, Deutsche Bahn on hyvä valinta, jos haluat matkustaa junalla paikasta Nijmegen paikkaan Hampuri. Tarkasta myös muut junayhtiöt, jotka liikennöivät tällä yhteysvälillä, jotta voit vertailla palveluja ja mukavuuksia ennen lippujen ostamista.
Hampuri on ehdottomasti vierailemisen arvoinen, mutta päiväretkikohteeksi sitä ei voi suositella, sillä matka-aika on 4t 5m yhteen suuntaan, jos lähtöpaikkasi on Nijmegen. Katso Omion sovelluksesta, miten sinne kannattaa matkustaa paremmalla ajalla.
Vaihtoehtoja kannattaa vertailla, sillä matkan voi taittaa 3 tavalla, esimerkiksi juna, bussi ja lento.

suositut rautatieasemat

Tärkeät asemat ja lentoasemat tällä matkalla

Useimmat Nijmegen–Hampuri-junat käyttävät Nijmegen–Hamburg Hbf-asemaparia, ja jotkut junat saapuvat asemalle Hamburg-Harburg. Tämän oppaan avulla voit vertailla reitin Nijmegen- ja Hampuri-juna-asemia, tarkistaa keskustan liikenteen sekä tarkistaa käytännön asiat, kuten rautatieaseman palvelut ja tilat.

Lähtöasemat Nijmegen:ssä
Saapumisjuna-asemat Hampuri:ssä

Miltä Nijmegen-asemalta junat lähtevät kohteeseen Hampuri?

Junat reitillä Nijmegen–Hampuri lähtevät asemalta Nijmegen. Asema sijaitsee Nijmegen keskustasta, osoitteessa Stationsplein 15, 6512 AB Nijmegen, Netherlands.
NijmegenStationsplein 15, 6512 AB Nijmegen, Netherlands+31 30 751 5155WifiMatkatavaralokerotPysäköintiRavintolapalvelutPankkiautomaattiTaksitEsteetön kulkuWCHotelliLöytötavaratoimistoLipunmyyntiPyörän pysäköintiPyörän vuokrausAutotInfopisteMatkalaukkukärryt
Keskustan liikenne

Pääsy Nijmegen:ään Nijmegen:n keskustasta

Bussi10 · 20m · 3€ · ~13 min välein

Nijmegen-rautatieaseman tilat ja palvelut

Nijmegen:llä on käytännön palveluita tälle reitille, mukaan lukien Wifi, Matkatavaralokerot, Pysäköinti, Ravintolapalvelut, Pankkiautomaatti, Taksit, Esteetön kulku, WC, Hotelli, Löytötavaratoimisto, Lipunmyynti, Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus, Autot, Infopiste ja Matkalaukkukärryt.

Ruoka ja juoma

Ruoka- ja juomavaihtoehtoja on saatavilla Nijmegen:ssä.

Wi-Fi ja pankkiautomaatit

Wi-Fi on käytettävissä osoitteessa Nijmegen. Pankkiautomaatteja on saatavilla osoitteessa Nijmegen.

Liput ja tiedot

Lipputoimiston tuki on saatavilla osoitteessa Nijmegen. Infopisteitä on osoitteessa Nijmegen.

Matkatavarat ja löytötavarat

Matkatavarasäilytys on saatavilla osoitteessa Nijmegen. Löytötavaratoimisto on saatavilla asemalla.

Pysäköinti, taksit ja WC:t

Saatavilla osoitteessa Nijmegen: Pysäköinti, Taksit, WC.

Pyörä- ja autopalvelut

Saatavilla osoitteessa Nijmegen: Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus, Autot.

Esteettömyys

Esteettömyyspalvelut ovat saatavilla osoitteessa Nijmegen.

Nijmegen Lent6663 KR Nijmegen, NetherlandsRavintolapalvelutPankkiautomaattiEsteetön kulkuPyörän pysäköinti
Keskustan liikenne

Pääsy Nijmegen Lent:ään Nijmegen:n keskustasta

Nijmegen Lent on matkalla 2 km kaupungin keskustasta Nijmegen:iin. Julkisen liikenteen vaihtoehtoja ovat:

JunaSprinter · 3m · 1€ · ~7 min välein
Bussi300, 331, 15 · 13m · 2€ · ~15 min välein

Nijmegen Lent-rautatieaseman tilat ja palvelut

Nijmegen Lent:llä on käytännön palveluita tälle reitille, mukaan lukien Ravintolapalvelut, Pankkiautomaatti, Esteetön kulku ja Pyörän pysäköinti.

Ruoka ja juoma

Ruoka- ja juomavaihtoehtoja on saatavilla Nijmegen Lent:ssä.

Wi-Fi ja pankkiautomaatit

Pankkiautomaatteja on saatavilla osoitteessa Nijmegen Lent.

Pyörä- ja autopalvelut

Saatavilla osoitteessa Nijmegen Lent: Pyörän pysäköinti.

Esteettömyys

Esteettömyyspalvelut ovat saatavilla osoitteessa Nijmegen Lent.

Junat Nijmegen–Hampuri – etkö löytänyt etsimääsi?

Tässä on linkkejä muille sivuille, joilta tarvitsemasi tiedot voivat löytyä.

Suosituimmat junayhteydet

Omio-sovelluksella matkojen suunnittelu onnistuu helposti

Minne haluatkin lähteä, autamme sinua pääsemään perille. Innovatiivisen sovelluksemme reaaliaikaiset aikataulupäivitykset, mobiililiput ja muut kätevät ominaisuudet tekevät matkasi suunnittelusta ja seuraamisesta helppoa.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone