Deutsche Bahn (ICE,EC)-junat Venetsia–Hampuri

ke 23.9.
+ Lisää paluu
Deutsche Bahn
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
ÖBB | ICE
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
Deutsche Bahn
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
ÖBB | ICE
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
QR-Code
Hae ilmainen sovelluksemme lukemalla koodi
Sovelluksestamme saat reaaliaikaisia matkatiedotteita ja varaat mobiililiput juna-, bussi-, lento- ja lauttamatkoille.
App Store
rate4.9
42K arviota
Google Play
rate4.6
136K arvostelua

Halvimmat ja nopeimmat junat Venetsia – Hampuri

Ajat, hinnat ja varattavissa olevat liput päivälle 23.9.

Halvin hinta päivälle 23.9.

106€

Lipun keskihinta päivälle 23.9.

113€

Nopein matka päivälle 23.9.

17 t 34 min

Matkan keskimääräinen kesto päivälle 23.9.

18 t 25 min

Junat päivälle 23.9.

3

Etäisyys

920 km

Halvat liput

Jos haluat saada lipun edullisesti, suosittelemme varaamaan sen mahdollisimman ajoissa ja välttämään ruuhka-aikoja.

Lippu reitille Venetsia–Hampuri maksaa keskimäärin 113€, jos ostat sen lähtöpäivänä, mutta edullisimmillaan liput voivat maksaa vain 106€.

Nopeat junat

Suoraa Venetsia–Hampuri-yhteyttä on vaikea toteuttaa. Yleensä tarvitaan ainakin 2 vaihtoa.

  • Deutsche BahnRJ 84 · ICE 510 · ICE 920
    11:3519t15
    Venetsia Santa Lucia
    6:50Hampuri Hbf
    106 1Meno
    2 vaihtoa
  • Deutsche BahnRJ 84 · ICE 582 · 4440+metronom81958
    11:3518t25
    Venetsia Santa Lucia
    6:00Hampuri Hbf
    117 1Meno
    3 vaihtoa
  • Deutsche BahnRJ 84 · ICE 582 · 82848+metronom81604
    11:3517t34
    Venetsia Santa Lucia
    5:09Hampuri Harburg
    117 1Meno
    3 vaihtoa

Matkatiedot

Vertaa bussi, juna ja lento yhteysvälillä Venetsia–Hampuri

Omion suositus on lento, sillä se on suosituin matkustustapa yhteysvälillä Venetsia–Hampuri Omion käyttäjien keskuudessa. Jos hinta on tärkein, valitse matkustustavaksi bussi, jonka lipun keskihinta on 106€ Jos aika on kortilla, harkitse matkustustavaksi lento, jonka keskimääräinen kokonaismatka-aika on 5t 8m. Jos haluat minimoida hiilijalanjälkesi, juna on paras valinta, sillä sen arvioidut CO2-päästöt ovat 0.3 - 0.8kg. Lippujen keskihinnat riippuvat matkustustavasta: bussi maksaa keskimäärin 106€, kun taas lento maksaa keskimäärin 431€.

Etäisyys: 920 km

Vertaa train ja

Juna
Suosituin
Lento
Bussi

138€

Keskihinta

431€

Keskihinta

106€

Keskihinta

Halvin

15t 9m

Keskimääräinen kokonaiskesto

14t 39m

Kyydissäoloaika

+

30m

Lisäaika*

5t 8m

Keskimääräinen kokonaiskesto

Nopein

3t 8m

Kyydissäoloaika

+

2t 0m

Lisäaika*

21t 57m

Keskimääräinen kokonaiskesto

21t 27m

Kyydissäoloaika

+

30m

Lisäaika*

0.3 - 0.8kg

Hiilipäästöt

Edullisin

2.8 - 5.5kg

Hiilipäästöt

0.9 - 2.3kg

Hiilipäästöt

Deutsche Bahn

Suosituin rautatieyhtiö

Lufthansa

Suosituin lentoyhtiö

FlixBus

Suosituin linja-autoyhtiö

Suorat yhteydet

Suorat yhteydet

Suorat yhteydet

Lisäaika: osuus matka-ajasta, joka kuluu esimerkiksi lähtöpaikkaan siirtymiseen, turvatarkastukseen tai vaihtoihin.

Edullisin vaihtoehto Venetsia–Hampuri-matkalle on bussi: liput maksavat noin 106€.

Määränpäähän Hampuri pääsee myös muilla tavoin, ja hintoja kannattaa aina vertailla:

bussi on 31€ halvempi kuin juna tällä yhteysvälillä. juna matkan hinnaksi tulee 138€.

bussi on 324€ halvempi kuin lento tällä yhteysvälillä. lento matkan hinnaksi tulee 431€.

Nopein tapa matkustaa Venetsia ja Hampuri välillä on lento, jolla matka kestää noin 3t 8m.

Muitakin matkustustapoja on, mutta niillä matka kestää pidempään:

Jos päätät matkustaa Juna, matkan kesto on noin 14t 39m.

Jos päätät matkustaa Bussi, matkan kesto on noin 21t 27m.

Vaihtoehtoja kannattaa vertailla, sillä matkan voi taittaa 3 tavalla, esimerkiksi bussi, juna ja lento.

Reaaliaikaiset lähdöt

Venetsia–Hampuri-junien lähtöajat

Alla olevasta taulukosta näet reaaliaikaiset lähdöt (junat) yhteysvälillä Venetsia–Hampuri tänään tiistai 22. syyskuuta. Voit myös päivittää alla olevat tulokset manuaalisesti, jotta näet ajantasaiset junamatkat.

Viimeksi päivitetty klo
YhtiöLähtöaikaKestoSaapumisaikaVaihdot
Liput
Deutsche BahnRJ 84 · ICE 510 · ICE 920
Aikataulussa
11:35 Venetsia Santa Lucia
19t15
6:50 Hampuri Hbf
2 vaihtoa
Deutsche BahnRJ 84 · ICE 582 · 82848+metronom81604
Aikataulussa
11:35 Venetsia Santa Lucia
17t45
5:20 Hampuri Hbf
3 vaihtoa

Tämä on päivän viimeinen juna.

Etsi tämän matkan kaikki päivämäärät ja ajat

VERTAILE Hinnat matkustustavoittain

Vertaa matkustustapojen (bussi, juna ja lento) hintoja seuraavan kolmen viikon aikana. Voit tarkistaa parhaat tarjoukset yhdellä silmäyksellä, löytää halvimmat hinnat ja valita budjettiisi sopivan vaihtoehdon.

ke
23.9.
to
24.9.
pe
25.9.
la
26.9.
su
27.9.
ma
28.9.
ti
29.9.
ke
30.9.
to
01.10.
pe
02.10.
la
03.10.
su
04.10.
ma
05.10.
ti
06.10.
ke
07.10.
to
08.10.
pe
09.10.
la
10.10.
su
11.10.
ma
12.10.
ti
13.10.

Miksi Venetsia–Hampuri-junat kannattaa varata Omiosta?

Deutsche Bahn operoi kaikki junat yhteysvälillä Venetsia–Hampuri.
Omio on lippujen virallinen jälleenmyyjä yhteysvälin Venetsia–Hampuri kaikille matkustustavoille.

Miksi varausalustaksi kannattaa valita Omio eikä Deutsche Bahn?

  • Suunniteltu kansainvälisille matkustajille: Voit käyttää Omiota omalla kielelläsi, asiakaspalvelu on avoinna kellon ympäri ja voit maksaa lippuostot monin eri tavoin (mm. PayPal, luottokortti tai tilisiirto) valitsemassasi valuutassa.
  • Vertaile kaikkia vaihtoehtoja: Omiossa voit verrata, onko Deutsche Bahn parempi kuin muut saatavilla olevat matkustusvaihtoehdot (bus, train ja flight) ja varmistaa, että löydät sopivimman matkustustavan reitille Venetsia–Hampuri.

Miksi varausalustaksi kannattaa valita Omio eikä Trainline tai Wanderu?

  • Useita matkustustapoja: Omio mahdollistaa erilaisten matkojen vertailun (mm. bus, train ja flight), jotta löydät parhaan vaihtoehdon reitille Venetsia–Hampuri.

Matkan tiedot

Yleiskatsaus: Junayhteys reitillä Venetsia–Hampuri

ItaliaItalia
SaksaSaksa
Icon of train

Junat liikennöivät yhteysvälillä Venetsia–Hampuri keskimäärin 1 kertaa päivässä, ja matka kestää noin 14t 39m. Junalippujen hinta tällä reitillä on halvimmillaan 40€, jos varaat ne hyvissä ajoin.

Varhaisin juna lähtee klo 00:33 ja viimeinen klo 23:37. Nopein juna taittaa 920 km:n matkan ajassa 12t 58m.

Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot
Etäisyys
920 km
Junamatkan keskimääräinen kesto
14t 39m
Halvimmat liput
40€
Junalähdöt päivässä
1
Nopein juna
12t 58m
Ensimmäinen juna
0.33
Viimeinen juna
23.37
Halvin kuukausi
syys
Halvin päivä
ke
Sesonkiaika
heinä - syys
Hiljaisempi aika
tammi - maalis
Kiireisin päivä
la
Hiljaisin päivä
ke
Paras aika varata
21 vrk
Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot

Junayhtiöt: Deutsche Bahn junat Venetsia–HampuriDeutsche Bahn junat kuljettavat sinut Venetsia ja Hampuri välillä alkaen 40€. Yli 1000 matkayhtiön avulla Omiossa löydät parhaat junien aikataulut ja liput matkallesi.

Deutsche Bahn

Yleistä
Deutsche Bahn (DB) on Saksan pääjunaliikennöitsijä, joka liikennöi noin 40 000 kotimaista ja kansainvälistä vuoroa päivittäin. Sen kalustoon kuuluu erilaisia junatyyppejä: huippunopeat ICE (Intercity Express) -junat, jotka saavuttavat jopa 300 km/h; IC (Intercity) ja EC (EuroCity) -junat pitkän matkan matkustamiseen; sekä IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) ja RB (Regionalbahn) -palvelut alueellisiin ja paikallisiin yhteyksiin. Vaikka wc:t ovat vakiovaruste kaikissa junissa, palvelut kuten ravintolat ja ilmainen Wi-Fi ovat saatavilla vain tietyissä junatyypeissä ja reiteillä. DB tarjoaa laajan valikoiman lippuja, mukaan lukien Super Saver, Saver ja Flexible -liput, sekä alennuskortteja kuten BahnCard 25, 50 ja 100. Lisävaihtoehtoina ovat kertaliput, päiväliput ja ryhmäliput. Suosittuja reittejä ovat Berliini–München, Hampuri–Frankfurt, Köln–Stuttgart, Berliini–Dresden ja Hampuri–Köln, sekä lukuisat alueelliset palvelut ympäri Saksaa.
Matkatavara- ja peruutusehdot
Keskimääräinen Deutsche Bahn kesto
12t 58m
Halvin Deutsche Bahn hinta
40€
Deutsche Bahn tiheys
1 päivässä
Hintaan sisältyvät matkatavarat
Matkustajat saavat tuoda käsimatkatavaroita ja yhden lisä suuremman esineen ilmaiseksi, edellyttäen että he voivat kantaa sen itse.
Matkatavarasäilytys
Matkatavarat voidaan säilyttää ylähyllyillä, istuimen alla tai erityisissä matkatavarasäilytysalueissa ovien lähellä tai vaunun keskiosassa.
Peruutusehdot
Lippuja voidaan peruuttaa niiden hintaehtojen perusteella, kuten on mainittu mitkä junaliput ovat palautettavissa?
Hyvitys
Jos DB peruuttaa junan, matkustajilla on oikeus saada lippuhinta kokonaan takaisin.
Junassa tarjolla olevat palvelut
WiFi
Ruokamyynti matkalla
Useimmissa ICE- ja monissa IC/EC-junissa on:
Bordrestaurant (ravintolavaunu), jossa voit istua ja syödä.
Bordbistro (bistrobaari), jossa on välipaloja, lämpimiä aterioita ja juomia mukaan otettavaksi.
Ensimmäisessä luokassa on paikan päällä tarjoilu: henkilökunta ottaa tilauksesi ja tuo ruoan/juomat suoraan paikallesi.
Aluejunissa (RE / RB / S-Bahn):
Ei tarjoilua junassa.
Olet tervetullut tuomaan omat ruoat ja juomat.
Istumapaikkavaraus
Toinen luokka:
Ei sisälly oletuksena.
Voit lisätä paikkavarauksen varauksen yhteydessä (suositellaan vilkkaille reiteille).
Kustantaa noin 4,90 € per paikka (tai 5,90 € jos varataan erikseen myöhemmin).
Ensimmäinen luokka:
Kyllä, aina sisältyy lipun hintaan.
WC-tilat
USB-liitännät
Esteettömyys
DB-junat on varustettu tiloilla liikuntarajoitteisille matkustajille, mukaan lukien pyörätuolipaikat, esteettömät wc-tilat ja avustamispalvelut.
Lemmikit
Pienet lemmikit (esim. kissat, pienet koirat jne.):
Sallittu ilmaiseksi, jos ne mahtuvat kuljetuslaatikkoon (max. koko: käsimatkatavarat).
Täytyy pysyä laatikossa koko matkan ajan.
Suuret koirat:
Vaativat erillisen (maksullisen) lipun — tyypillisesti puoli normaali toisen luokan lipun hinnasta.
Täytyy olla kytkettynä ja käyttää suojahäkkiä junassa.
Eivät voi istua paikoilla.
Avustajakoirat:
Matkustavat ilmaiseksi.
Eivät tarvitse suojahäkkiä tai hihnaa, jos se ei ole lääkärin määräyksestä tarpeen.
Sallitaan saattamaan matkustajaa koko ajan.
Hiljainen alue

Matkustusvinkkejä: Junat Venetsia–Hampuri

Hae vastauksia yleisimpiin kysymyksiin junamatkoista reitillä Venetsia–Hampuri. Usein kysytyistä kysymyksistämme löydät kaiken, mitä tarvitset matkasi suunnitteluun – matka-ajat ja lippujen hinnat, suorat yhteydet, ensimmäiset ja viimeiset lähdöt sekä jopa sen, kulkeeko reitti kauniiden maisemien halki. Etsitpä sitten nopeinta tai edullisinta vaihtoehtoa (juna) tai vinkkejä, joiden avulla saat kaiken irti vierailustasi määränpäässä Hampuri, tämän oppaan avulla matkustat fiksusti ja luottavaisin mielin.

FAQs
Halvin junalippu Venetsia–Hampuri-välillä maksaa vain 40€, jos ostat sen hyvissä ajoin. Muutoin junalipun hinta on noin 138€. Hinnat voivat kuitenkin vaihdella vuorokaudenajan ja matkustusluokan mukaan. Päiväsaikaan lähtevät junat ovat yleensä kalliimpia.
Arvioitu matka-aika yhteysvälillä Venetsia–Hampuri on 12t 58m, ja matkan pituus on 920 km. Matka-aika voi poiketa tavallisesta viikonloppuisin tai arkipyhinä, joten tarkasta oma matkapäiväsi Omiosta.
Ensimmäinen Venetsia–Hampuri-juna lähtee klo 0.33. Suunnittele matkasi Omion avulla.
Myöhäisin Venetsia–Hampuri-juna lähtee klo 23.37.
Venetsia–Hampuri-välillä kulkee 1 junaa päivässä, ja matkaan sisältyy ainakin yksi vaihto. Reittiä operoivat Deutsche Bahn. Lähtöjä voi olla vähemmän viikonloppuisin ja arkipyhinä.
Deutsche Bahn on hyvä valinta, jos haluat matkustaa junalla paikasta Venetsia paikkaan Hampuri. Tarkasta myös muut junayhtiöt, jotka liikennöivät tällä yhteysvälillä, jotta voit vertailla palveluja ja mukavuuksia ennen lippujen ostamista.
Hampuri on ehdottomasti vierailemisen arvoinen, mutta päiväretkikohteeksi sitä ei voi suositella, sillä matka-aika on 12t 58m yhteen suuntaan, jos lähtöpaikkasi on Venetsia. Katso Omion sovelluksesta, miten sinne kannattaa matkustaa paremmalla ajalla.
Halvin kuukausi matkustaa paikasta Venetsia paikkaan Hampuri junalla on syyskuu.
Vaihtoehtoja kannattaa vertailla, sillä matkan voi taittaa 3 tavalla, esimerkiksi bussi, juna ja lento.

suositut rautatieasemat

Tärkeät asemat ja lentoasemat tällä matkalla

Useimmat Venetsia–Hampuri-junat käyttävät Venezia Santa Lucia–Hamburg Hbf-asemaparia, ja jotkut junat saapuvat asemalle Hamburg Airport. Tämän oppaan avulla voit vertailla reitin Venetsia- ja Hampuri-juna-asemia, tarkistaa keskustan liikenteen sekä tarkistaa käytännön asiat, kuten rautatieaseman palvelut ja tilat.

Lähtöasemat Venetsia:ssä
Saapumisjuna-asemat Hampuri:ssä

Miltä Venetsia-asemalta junat lähtevät kohteeseen Hampuri?

Junat reitillä Venetsia–Hampuri lähtevät asemalta Venezia Santa Lucia. Asema sijaitsee 1 km Venetsia keskustasta, osoitteessa Fondamenta Santa Lucia, 1, 30100 Venice, Italy.
Venezia Santa LuciaFondamenta Santa Lucia, 1, 30100 Venice, Italy+39 0415298711WifiMatkatavaralokerotPysäköintiRavintolapalvelutPankkiautomaattiTaksitEsteetön kulkuWCHotelliLipunmyyntiPyörän pysäköintiPyörän vuokrausAutotInfopiste
Keskustan liikenne

Pääsy Venezia Santa Lucia:ään Venetsia:n keskustasta

Bus lines1, 2, 4.1, 4.2, 5.1, 5.2, 3, N
Train linesFR, FA, FB, IC, ICN, R, RER, EC, EN, RJ, VSOE

Venezia Santa Lucia-rautatieaseman tilat ja palvelut

Venezia Santa Lucia:llä on käytännön palveluita tälle reitille, mukaan lukien Wifi, Matkatavaralokerot, Pysäköinti, Ravintolapalvelut, Pankkiautomaatti, Taksit, Esteetön kulku, WC, Hotelli, Lipunmyynti, Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus, Autot ja Infopiste.

Ruoka ja juoma

Ruoka- ja juomavaihtoehtoja on saatavilla Venezia Santa Lucia:ssä.

Wi-Fi ja pankkiautomaatit

Wi-Fi on käytettävissä osoitteessa Venezia Santa Lucia. Pankkiautomaatteja on saatavilla osoitteessa Venezia Santa Lucia.

Liput ja tiedot

Lipputoimiston tuki on saatavilla osoitteessa Venezia Santa Lucia. Infopisteitä on osoitteessa Venezia Santa Lucia.

Matkatavarat ja löytötavarat

Matkatavarasäilytys on saatavilla osoitteessa Venezia Santa Lucia.

Pysäköinti, taksit ja WC:t

Saatavilla osoitteessa Venezia Santa Lucia: Pysäköinti, Taksit, WC.

Pyörä- ja autopalvelut

Saatavilla osoitteessa Venezia Santa Lucia: Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus, Autot.

Esteettömyys

Esteettömyyspalvelut ovat saatavilla osoitteessa Venezia Santa Lucia.

Venezia MestreViale Stazione, 30171 Venice, Italy+39 892021MatkatavaralokerotPysäköintiRavintolapalvelutPankkiautomaattiTaksitEsteetön kulkuWCHotelliLipunmyyntiPyörän pysäköintiPyörän vuokrausAutotInfopiste
Keskustan liikenne

Pääsy Venezia Mestre:ään Venetsia:n keskustasta

Venezia Mestre on matkalla 8 km kaupungin keskustasta Venetsia:iin. Julkisen liikenteen vaihtoehtoja ovat:

JunaRe, 3876, 3884, 3888, 3892, 3896, 3963, 3965, 3967, 3971, 3973, 3975, 3977, 3979, 3981, 3983, 3985, 3987, 3989, 3993, 3997, 3662, 3571, 3581, 3640, 3402, 3428, 3431, 3433, 3435, 3437, 3438, 3439, 3441, 3445, 3443, 3574, 3569, 3524, 3518, 3508, 3567, 3504, 3498, 3496, 3492, 3488, 3482, 3506, 3674, 3961, 3872, 3861, 3666, 3648, 3656, 3652, 3638, 3604, 3486, 3478, 16048, 3660, 3644, 3620, 3632, 3618, 3614, 3608, 3600, 3490, 3452, 3447, 3538, 3579, 33815, 33813, 33689, 33665, 33657, 83748, 33817, 94354, 33821, 83746, 33827, 22486, 33819, 3969, 3484, 94442, 94362, 94356, 16574, 3456, 3420, 3411, 94350, 3502, 3650, 3616, 3646 · 11m · 8€ · ~21 min välein
11m · 16€ · ~1 min välein
Bussi2, 7L · 10m · 2€ · ~10 min välein
2, N1 · 15m · 3€ · ~11 min välein
Itabus · 19m · 1€
4a, 25b, 25a, 7, 29 · 19m · 3€ · ~3 min välein
N907, 977, x400, 541, N729, N535, N433, N406, N482, N277, 466, 540, 907, 491, 1411, 1491, 536, N491, 482, N544, N533, N536, N28, N1553 · 24m · 1€ · ~3 min välein

Venezia Mestre-rautatieaseman tilat ja palvelut

Venezia Mestre:llä on käytännön palveluita tälle reitille, mukaan lukien Matkatavaralokerot, Pysäköinti, Ravintolapalvelut, Pankkiautomaatti, Taksit, Esteetön kulku, WC, Hotelli, Lipunmyynti, Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus, Autot ja Infopiste.

Ruoka ja juoma

Ruoka- ja juomavaihtoehtoja on saatavilla Venezia Mestre:ssä.

Wi-Fi ja pankkiautomaatit

Pankkiautomaatteja on saatavilla osoitteessa Venezia Mestre.

Liput ja tiedot

Lipputoimiston tuki on saatavilla osoitteessa Venezia Mestre. Infopisteitä on osoitteessa Venezia Mestre.

Matkatavarat ja löytötavarat

Matkatavarasäilytys on saatavilla osoitteessa Venezia Mestre.

Pysäköinti, taksit ja WC:t

Saatavilla osoitteessa Venezia Mestre: Pysäköinti, Taksit, WC.

Pyörä- ja autopalvelut

Saatavilla osoitteessa Venezia Mestre: Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus, Autot.

Esteettömyys

Esteettömyyspalvelut ovat saatavilla osoitteessa Venezia Mestre.

Junat Venetsia–Hampuri – etkö löytänyt etsimääsi?

Tässä on linkkejä muille sivuille, joilta tarvitsemasi tiedot voivat löytyä.

Suosituimmat junayhteydet

Omio-sovelluksella matkojen suunnittelu onnistuu helposti

Minne haluatkin lähteä, autamme sinua pääsemään perille. Innovatiivisen sovelluksemme reaaliaikaiset aikataulupäivitykset, mobiililiput ja muut kätevät ominaisuudet tekevät matkasi suunnittelusta ja seuraamisesta helppoa.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone