Tren de la Stuttgart până la Berna cu Deutsche Bahn (IC,ICE,RE)

mie., 21 oct.
+ Adaugă călătorie de întors
Deutsche Bahn
Sylter Verkehrsgesellschaft
Eurocity Direct
Regionale
AVE
Peste 2000 de companii de turism
Deutsche Bahn
Sylter Verkehrsgesellschaft
Eurocity Direct
Regionale
AVE
Peste 2000 de companii de turism
QR-Code
Scanează pentru a obține aplicația noastră gratuită
Utilizează aplicația noastră pentru a primi actualizări live despre călătorii și pentru a-ți rezerva bilete pe mobil pentru trenuri, autobuze, zboruri și feriboturi.
App Store
rate4.9
42K de evaluări
Google Play
rate4.6
136K de recenzii

Cele mai ieftine și rapide trenuri de la Stuttgart către Berna

Ore, prețuri și bilete disponibile pentru rezervare pe 21 oct.

Cel mai mic preț pe 21 oct.

193 L

Prețul mediu al biletului pe 21 oct.

227 L

Cea mai rapidă călătorie pe 21 oct.

3 h 44 m

Durata medie a călătoriei pe 21 oct.

3 h 48 m

Trenuri pe 21 oct.

14

Distanță

241 km

Bilete ieftine

Cel mai bun mod de a găsi un bilet de tren ieftin de la Stuttgart până la Berna este să îți rezervi călătoria cu cât mai mult timp înainte și să eviți să călătorești la orele de vârf.

Biletul mediu de la Stuttgart până la Berna va costa aproximativ 227 L dacă îl cumperi în aceeași zi, dar cele mai ieftine bilete pot fi găsite pentru doar 193 L.

Trenuri rapide

Este dificil să ajungi de la Stuttgart până la Berna fără cel puțin 2 (de) transferuri.

  • Deutsche BahnIC 2164 · ICE 105 · IC 10975
    11:593h57
    Stuttgart Hbf
    15:56Bern Hauptbahnhof
    193 L1Un singur sens
    2 transferuri
  • Deutsche BahnIC 2168 · ICE 101 · IC 10101
    7:593h57
    Stuttgart Hbf
    11:56Bern Hauptbahnhof
    193 L1Un singur sens
    2 transferuri
  • Deutsche BahnIC 2166 · ICE 103 · IC 10971
    9:593h57
    Stuttgart Hbf
    13:56Bern Hauptbahnhof
    193 L1Un singur sens
    2 transferuri
  • Deutsche BahnIC 187 · IC 724
    12:284h00
    Stuttgart Hbf
    16:28Bern Hauptbahnhof
    205 L1Un singur sens
    1 transfer
  • Deutsche BahnRE 52383 · IC 189 · IC 728
    14:274h01
    Stuttgart Hbf
    18:28Bern Hauptbahnhof
    210 L1Un singur sens
    2 transferuri

Informații despre călătorie

Prezentare generală: Trenuri de la Stuttgart la Berna

GermaniaGermania
ElvețiaElveția
Icon of train

Trenurile de la Stuttgart la Berna circulă, în medie, de 7 ori pe zi, iar călătoria durează aproximativ 3h 48m. Prețul biletelor de tren ieftine pentru această călătorie începe de la 171 L, dar poți călători începând de la doar 119 L cu autobuz.

Prima opțiune de tren pleacă la 00:02, ultima la 23:36. Cea mai rapidă opțiune de tren acoperă distanța de 241 km în 3h 22m.

Tarifele sunt cele mai mici prețuri economice găsite pe Omio. Rezervarea timpurie înseamnă de multe ori prețuri mai mici. Prețurile se schimbă zilnic și sunt în funcție de disponibilitate. Cardurile de reducere, excursiile cu autocarul și comisioanele de rezervare nu sunt incluse.
Informații despre prețuri
Cel mai ieftin mijloc de transport alternativ
Autobuz din 119 L
Distanță
241 km
Durata medie cu trenul
3h 48m
Cel mai mic preț al biletului
171 L
Trenuri pe zi
7
Cel mai rapid tren
3h 22m
Primul tren
0:02
Ultimul tren
23:36
Luna cea mai ieftină
iun.
Ziua cea mai ieftină
mar.
Sezon de vârf
iul. - sept.
Sezon scăzut
ian. - mar.
Ziua cea mai aglomerată
vin.
Ziua cea mai puțin aglomerată
mie.
Cel mai bun moment pentru rezervare
21 de zile
Tarifele sunt cele mai mici prețuri economice găsite pe Omio. Rezervarea timpurie înseamnă de multe ori prețuri mai mici. Prețurile se schimbă zilnic și sunt în funcție de disponibilitate. Cardurile de reducere, excursiile cu autocarul și comisioanele de rezervare nu sunt incluse.
Informații despre prețuri
Cel mai ieftin mijloc de transport alternativ
Autobuz din 119 L

Plecări în timp real

Orar trenuri din Stuttgart până la Berna

Tabelul de mai jos arată plecările în timp real de la Stuttgart la Berna trenuri pentru astăzi, marți, 20 octombrie. De asemenea, poți actualiza manual rezultatele de mai jos pentru a vedea călătoriile cu tren actualizate.

Ultima actualizare la ora
FurnizorPlecareDuratăSosireTransferuri
Bilete
Deutsche BahnIC 2164 · ICE 105 · IC 1097511:59 Stuttgart Hbf
3h57
15:56 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnS3 · IC 187 · IC 72412:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
16:28 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnICE 566 · ICE 371 · IC 97713:09 Stuttgart Hbf
3h47
16:56 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnIC 2162 · ICE 107
La timp
13:59 Stuttgart Hbf
3h57
17:56 Bern Hauptbahnhof
1 transfer
Deutsche BahnS3 · IC 2383 · IC 189 · IC 72814:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
18:28 Bern Hauptbahnhof3 transferuri
Deutsche BahnS3 · RE 52383 · IC 189 · IC 72814:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
18:28 Bern Hauptbahnhof3 transferuri
Deutsche BahnICE 564 · ICE 373 · IC 981
La timp
15:08 Stuttgart Hbf
3h48
18:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnIC 2160 · ICE 109 · IC 10983
La timp
15:59 Stuttgart Hbf
3h57
19:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnICE 118 · ICE 7 · IC 635
La timp
16:07 Stuttgart Hbf
4h19
20:26 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnS3 · IC 281 · IC 73216:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
20:28 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnIC 2364 · ICE 375 · IC 1037517:02 Stuttgart Hbf
3h54
20:56 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnICE 1064 · IC 637
La timp
17:33 Stuttgart Hbf
3h53
21:26 Bern Hauptbahnhof
1 transfer
Deutsche BahnIC 2068 · ICE 201 · IC 987
La timp
17:59 Stuttgart Hbf
3h57
21:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnS3 · IC 283 · IC 73618:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
22:28 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnS2 · IC 389 · IC 73819:10 Stuttgart Hbf (tief)
4h21
23:31 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnICE 266 · ICE 377
La timp
19:12 Stuttgart Hbf
3h44
22:56 Bern Hauptbahnhof
1 transfer
miercuri, 21 octombrie
Deutsche BahnIC 2168 · ICE 101 · IC 10101
La timp
7:59 Stuttgart Hbf
3h57
11:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnIC 2168 · ICE 101
La timp
7:59 Stuttgart Hbf
4h27
12:26 Bern Hauptbahnhof
1 transfer
Deutsche BahnS3 · IC 183 · IC 7168:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
12:28 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnICE 277 · IC 969+TGVTGV 9576
Întârziere
8:01 9:10Stuttgart Hbf
3h46
12:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnIC 2166 · ICE 103 · IC 10971
La timp
9:59 Stuttgart Hbf
3h57
13:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri
Deutsche BahnS3 · IC 185 · IC 72010:15 Stuttgart Hbf (tief)
4h13
14:28 Bern Hauptbahnhof2 transferuri
Deutsche BahnICE 568 · ICE 279 · IC 10279
La timp
11:12 Stuttgart Hbf
3h44
14:56 Bern Hauptbahnhof
2 transferuri

Acesta este ultimul tren al zilei.

Găsește toate datele și orele pentru această călătorie

De ce ar trebui să rezerv o călătorie cu trenuri de la Stuttgart la Berna cu Omio?

Deutsche Bahn precum și Sylter Verkehrsgesellschaft oferă servicii de călătorie cu trenuri de la Stuttgart la Berna.
Omio este un distribuitor oficial de bilete pentru toate opțiunile tale de călătorie de la Stuttgart la Berna.

De ce aș rezerva cu Omio în loc să rezerv prin Deutsche Bahn?

  • Compară cu alți furnizori: pe Omio, nu doar că poți cumpăra bilete pentru Deutsche Bahn, dar poți și compara bilete precum cele pentru Sylter Verkehrsgesellschaft pentru a găsi cea mai bună opțiune pentru călătoria ta de la Stuttgart la Berna.
  • Creat pentru călătorii internaționali: Omio este disponibil în limba ta, incluzând servicii pentru clienți nonstop și multiple opțiuni de plată, inclusiv PayPal, carduri de credit și transfer bancar, în moneda ta preferată.
  • Compară-ți toate opțiunile: Omio îți permite să compari Deutsche Bahn cu toate opțiunile de călătorie disponibile, care sunt train, bus și flight pentru a te asigura că beneficiezi de cea mai bună ofertă pentru călătoriile de la Stuttgart la Berna.

De ce aș rezerva cu Omio și nu cu Trainline sau Wanderu?

  • Mai multe moduri de transport: Omio îți permite să compari opțiuni de călătorie, inclusiv cu train, bus și flight pentru a găsi opțiunea ideală de călătorie de la Stuttgart la Berna.

Companii feroviare: trenuri Deutsche Bahn, Sylter Verkehrsgesellschaft de la Stuttgart la BernaTrenurile Deutsche Bahn, Sylter Verkehrsgesellschaft vă vor duce între Stuttgart și Berna începând de la 119 L. Cu peste 1000 de companii de transport pe Omio, puteți găsi cele mai bune orare și bilete de tren pentru călătoria dvs.

Deutsche Bahn

Politica privind bagajele și anulările
Durata medie a Deutsche Bahn
3h 22m
Cel mai ieftin preț Deutsche Bahn
171 L
Frecvența Deutsche Bahn
7 pe zi

Sylter Verkehrsgesellschaft

Politica privind bagajele și anulările
Durata medie a Sylter Verkehrsgesellschaft
4h 1m
Cel mai ieftin preț Sylter Verkehrsgesellschaft
239 L
Frecvența Sylter Verkehrsgesellschaft
1 pe zi

Întrebări frecvente: Trenuri de la Stuttgart până la Berna

Găsește răspunsuri la cele mai frecvente întrebări despre călătoria de la Stuttgart la Berna cu tren. De la durata călătoriei și prețurile biletelor până la conexiuni directe, primele și ultimele plecări și chiar și dacă ruta este pitorească, secțiunea noastră de întrebări frecvente acoperă tot ce ai nevoie ca să-ți planifici călătoria. Indiferent dacă ești în căutare de cea mai rapidă opțiune de tren, cea mai ieftină variantă sau sfaturi pentru a profita la maximum de vizita din Berna, acest ghid te ajută să călătorești mai inteligent și cu încredere.

FAQs
Prețul unui bilet de tren din Stuttgart în Berna poate porni de la 171 L dacă rezervi din timp. Prețul mediu este de 427 L, însă tarifele pot varia în funcție de oră și de clasa aleasă și, de obicei, sunt mai mari în ziua plecării.
În medie, călătoria cu trenul din Stuttgart în Berna durează 3h 22m pentru o distanță de 241 km km, dar timpul poate varia în weekend și în zilele de sărbătoare.
Prima cursă cu trenul din Stuttgart în Berna pleacă la 0:02.
Ultima cursă cu trenul din Stuttgart în Berna pleacă la 23:36.
Există 7 trenuri pe zi între Stuttgart și Berna care presupun cel puțin o schimbare, operate de Deutsche Bahn, Sylter Verkehrsgesellschaft. Programul poate varia în zilele de sărbătoare sau în weekend.
Când călătorești cu trenul din Stuttgart în Berna, poți alege dintre operatorii Deutsche Bahn, Sylter Verkehrsgesellschaft. De asemenea, poți verifica toate companiile de tren care operează pe ruta dintre Stuttgart și Berna și compara facilitățile oferite înainte să cumperi biletul de tren.
Da, poți lua un tren de noapte din Stuttgart în Berna, operat de Deutsche Bahn. Găsești toate informațiile despre trenurile de noapte din Europa.
Merită să mergi din Stuttgart în Berna, dar nu e cea mai bună idee pentru o excursie de o zi, având în vedere că durata călătoriei este de aproximativ 3h 22m pe sens. Verifică în aplicația Omio cea mai bună opțiune de transport.
E util să compari opțiunile de călătorie: există 3 moduri de a ajunge din Stuttgart în Berna, inclusiv cu tren, autobuz și zbor.

gări populare

Stații și aeroporturi importante pentru această conexiune

Majoritatea trenurilor Stuttgart către Berna folosesc perechea de stații Stuttgart Hbf către Bern Hauptbahnhof. Folosește acest ghid pentru a compara stațiile de tren Stuttgart și Berna pe această rută, pentru a verifica transportul din centrul orașului și pentru a afla aspecte practice precum facilitățile și serviciile gării.

Stațiile de plecare din Stuttgart
Stațiile de sosire a trenurilor în Berna

Din ce stație din Stuttgart pleacă trenurile către Berna?

Trenurile de la Stuttgart la Berna pleacă din Stuttgart Hbf. Gara se află la de centrul orașului Stuttgart, la adresa Arnulf-Klett-Platz 2, 70173 Stuttgart, Germany.
Stuttgart HbfArnulf-Klett-Platz 2, 70173 Stuttgart, GermanyWifiSeifuriShoppingParcareLocuri de luat masaATMTaxiuriAccesibilitateWCHotelLoungeBirou pentru obiecte pierduteCasă de bileteParcare pentru bicicleteÎnchiriere de bicicleteMașiniBirou de informare
Transport în centrul orașului

Cum se ajunge la Stuttgart Hbf din centrul orașului Stuttgart

Autobuz42, 40 · 3m · la fiecare ~25 min
MetrouU9, U1 · 1m · 18 L · la fiecare ~25 min

Facilități și servicii ale gării Stuttgart Hbf

Stuttgart Hbf are servicii practice pentru această rută, inclusiv Wifi, Seifuri, Shopping, Parcare, Locuri de luat masa, ATM, Taxiuri, Accesibilitate, WC, Hotel, Lounge, Birou pentru obiecte pierdute, Casă de bilete, Parcare pentru biciclete, Închiriere de biciclete, Mașini și Birou de informare.

Mâncare și băutură

Opțiuni de mâncare și băuturi sunt disponibile la Stuttgart Hbf.

Wi-Fi și bancomate

Wi-Fi este disponibil la Stuttgart Hbf. Bancomatele sunt disponibile la Stuttgart Hbf.

Bilete și informații

Asistența de la casa de bilete este disponibilă la Stuttgart Hbf. Birourile de informații sunt disponibile la adresa Stuttgart Hbf.

Bagaje și obiecte pierdute

Depozitarea bagajelor este disponibilă la Stuttgart Hbf. Biroul de Obiecte pierdute este la stație.

Parcare, taxiuri și toalete

Disponibil la Stuttgart Hbf: Parcare, Taxiuri, WC.

Servicii pentru biciclete și mașini

Disponibil la Stuttgart Hbf: Parcare pentru biciclete, Închiriere de biciclete, Mașini.

Accesibilitate

Facilități de accesibilitate sunt disponibile la Stuttgart Hbf.

Stuttgart Hbf (tief)Lautenschlagerstraße 4, 70173 Stuttgart, Germany+49 711 20921055WifiSeifuriParcareLocuri de luat masaATMTaxiuriAccesibilitateWCHotelLoungeBirou pentru obiecte pierduteCasă de bileteParcare pentru bicicleteÎnchiriere de bicicleteMașiniBirou de informareCărucioare de bagaje
Transport în centrul orașului

Cum se ajunge la Stuttgart Hbf (tief) din centrul orașului Stuttgart

Autobuz42, 40 · 4m · la fiecare ~25 min

Facilități și servicii ale gării Stuttgart Hbf (tief)

Stuttgart Hbf (tief) are servicii practice pentru această rută, inclusiv Wifi, Seifuri, Parcare, Locuri de luat masa, ATM, Taxiuri, Accesibilitate, WC, Hotel, Lounge, Birou pentru obiecte pierdute, Casă de bilete, Parcare pentru biciclete, Închiriere de biciclete, Mașini, Birou de informare și Cărucioare de bagaje.

Mâncare și băutură

Opțiuni de mâncare și băuturi sunt disponibile la Stuttgart Hbf (tief).

Wi-Fi și bancomate

Wi-Fi este disponibil la Stuttgart Hbf (tief). Bancomatele sunt disponibile la Stuttgart Hbf (tief).

Bilete și informații

Asistența de la casa de bilete este disponibilă la Stuttgart Hbf (tief). Birourile de informații sunt disponibile la adresa Stuttgart Hbf (tief).

Bagaje și obiecte pierdute

Depozitarea bagajelor este disponibilă la Stuttgart Hbf (tief). Biroul de Obiecte pierdute este la stație.

Parcare, taxiuri și toalete

Disponibil la Stuttgart Hbf (tief): Parcare, Taxiuri, WC.

Servicii pentru biciclete și mașini

Disponibil la Stuttgart Hbf (tief): Parcare pentru biciclete, Închiriere de biciclete, Mașini.

Accesibilitate

Facilități de accesibilitate sunt disponibile la Stuttgart Hbf (tief).

Mai multe opțiuni pentru călătoria ta de la Stuttgart până la Berna

Iată câteva alte resurse care ar putea conține informațiile de care ai nevoie

Aplicația Omio face planificarea călătoriei simplă ca bună ziua

Te vom duce unde vrei să ajungi. De la actualizări live privind mersul trenurilor până la bilete pe mobil, aplicația noastră inovatoare este modalitatea ideală de a-ți planifica și urmări călătoria.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone