Autobuz de la Marsilia până la Geneva, cu FlixBus

vin., 23 oct.
+ Adaugă călătorie de întors
BlaBlaCar Bus
FlixBus
Begoo
Alsa
National Express
Peste 2000 de companii de turism
BlaBlaCar Bus
FlixBus
Begoo
Alsa
National Express
Peste 2000 de companii de turism
QR-Code
Scanează pentru a obține aplicația noastră gratuită
Utilizează aplicația noastră pentru a primi actualizări live despre călătorii și pentru a-ți rezerva bilete pe mobil pentru trenuri, autobuze, zboruri și feriboturi.
App Store
rate4.9
42K de evaluări
Google Play
rate4.6
136K de recenzii

Cele mai ieftine și rapide autobuze de la Marsilia către Geneva

Ore, prețuri și bilete disponibile pentru rezervare pe 23 oct.

Cel mai mic preț pe 23 oct.

285 L

Prețul mediu al biletului pe 23 oct.

389 L

Cea mai rapidă călătorie pe 23 oct.

7 h 35 m

Durata medie a călătoriei pe 23 oct.

7 h 48 m

Autobuze pe 23 oct.

13

Distanță

329 km

Bilete ieftine

Cel mai bun mod de a găsi un bilet de autobuz ieftin de la Marsilia până la Geneva este să îți rezervi călătoria cu cât mai mult timp înainte și să eviți să călătorești la orele de vârf.

Biletul mediu de la Marsilia până la Geneva va costa aproximativ 389 L dacă îl cumperi în aceeași zi, dar cele mai ieftine bilete pot fi găsite pentru doar 285 L.

Autobuze rapide

Pe vin., 23 oct., am găsit 13 autobuze de la Marsilia la Geneva, inclusiv 3 servicii directe.

Pe vin., 23 oct., autobuzele directe parcurg distanța de 329 km în 7 h 48 m în medie, dar dacă te organizezi bine, unele autobuze te vor duce acolo în doar 7 h 35 m .

Cele mai lente autobuze vor parcurge traseul în 8 h și de obicei implică o schimbare sau două pe traseu, dar ai putea economisi ceva bănuți dacă ai un buget redus.

  • BlaBlaCar Bus50793
    12:007h45
    Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
    19:45Genève, Gare Routière
    285 L1Un singur sens
    0 transferuri
  • BlaBlaCar Bus50847
    9:007h45
    Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
    16:45Genève, Gare Routière
    285 L1Un singur sens
    0 transferuri
  • FlixBusFlixBus
    9:307h35
    Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
    17:05Geneve, Place Dorcière
    336 L1Un singur sens
    0 transferuri
  • BlaBlaCar Bus5866 · 3817
    9:458h10
    Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
    17:55Genève, Gare Routière
    342 L1Un singur sens
    1 transfer
  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    1:508h00
    Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
    9:50Geneve, Place Dorcière
    356 L1Un singur sens
    1 transfer

Informații despre călătorie

Prezentare generală: Autobuz de la Marsilia la Geneva

FranțaFranța
ElvețiaElveția
Icon of bus

Autobuzele de la Marsilia la Geneva circulă, în medie, de 11 ori pe zi, iar călătoria durează aproximativ 7h 14m. Prețul biletelor de autobuz ieftine pentru această călătorie începe de la 86 L dacă rezervi în avans.

Există 3 opțiuni de autobuze pe zi. Prima opțiune de autobuz pleacă la 00:10, ultima la 23:45. Cea mai rapidă opțiune de autobuz acoperă distanța de 329 km în 5h 45m.

Tarifele sunt cele mai mici prețuri economice găsite pe Omio. Rezervarea timpurie înseamnă de multe ori prețuri mai mici. Prețurile se schimbă zilnic și sunt în funcție de disponibilitate. Cardurile de reducere, excursiile cu autocarul și comisioanele de rezervare nu sunt incluse.
Informații despre prețuri
Distanță
329 km
Durata medie cu autobuzul
7h 14m
Cel mai mic preț al biletului
86 L
Autobuze pe zi
11
Autobuze directe
3
Cel mai rapid autobuz
5h 45m
Primul autobuz
0:10
Ultimul autobuz
23:45
Luna cea mai ieftină
sept.
Ziua cea mai ieftină
joi
Sezon de vârf
iul. - sept.
Sezon scăzut
ian. - mar.
Ziua cea mai aglomerată
joi
Ziua cea mai puțin aglomerată
mar.
Cel mai bun moment pentru rezervare
56 de zile
Tarifele sunt cele mai mici prețuri economice găsite pe Omio. Rezervarea timpurie înseamnă de multe ori prețuri mai mici. Prețurile se schimbă zilnic și sunt în funcție de disponibilitate. Cardurile de reducere, excursiile cu autocarul și comisioanele de rezervare nu sunt incluse.
Informații despre prețuri

Întrebări frecvente despre călătoria de la Marsilia la Geneva

Verifică prețurile, durata călătoriei, opțiunile de plecare și cursele directe înainte de a rezerva de la Marsilia la Geneva.

Prețul unui bilet de autobuz din Marsilia în Geneva poate porni de la 86 L dacă rezervi din timp. Prețul mediu este de 246 L, însă tarifele pot varia în funcție de oră și de clasa aleasă și, de obicei, sunt mai mari în ziua plecării.
Prima cursă cu autobuzul din Marsilia în Geneva pleacă la 0:10.
Ultima cursă cu autobuzul din Marsilia în Geneva pleacă la 23:45.
Da, există 3 curse directe cu autobuzul pe zi între Marsilia și Geneva, operate de BlaBlaCar Bus, FlixBus. Programul poate varia în zilele de sărbătoare sau în weekend.

Plecări în timp real

Orar autobuze din Marsilia până la Geneva

Tabelul de mai jos arată plecările în timp real de la Marsilia la Geneva autobuze pentru astăzi, joi, 22 octombrie. De asemenea, poți actualiza manual rezultatele de mai jos pentru a vedea călătoriile cu autobuz actualizate.

Ultima actualizare la ora
FurnizorPlecareDuratăSosireTransferuri
Bilete
BlaBlaCar Bus5866 · 38179:45 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
8h10
17:55 Genève, Gare Routière1 transfer
FlixBusFlixBus · FlixBus10:10 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
8h40
18:50 Geneve, Place Dorcière1 transfer
BlaBlaCar Bus5079312:00 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
7h45
19:45 Genève, Gare Routière0 transferuriDirect
FlixBusFlixBus · FlixBus12:35 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
8h55
21:30 Geneve, Place Dorcière1 transfer
BlaBlaCar Bus4704 · 315421:10 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
9h15
6:25 Genève, Gare Routière1 transfer
FlixBusFlixBus · FlixBus22:00 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
7h55
5:55 Geneve, Place Dorcière1 transfer
vineri, 23 octombrie
FlixBusFlixBus · FlixBus1:50 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
8h00
9:50 Geneve, Place Dorcière1 transfer
FlixBusFlixBus · FlixBus1:50 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
10h35
12:25 Genève, Aéroport1 transfer
BlaBlaCar Bus508479:00 Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles
7h45
16:45 Genève, Gare Routière0 transferuriDirect

Acesta este ultimul autobuz al zilei.

Găsește toate datele și orele pentru această călătorie

De ce ar trebui să rezerv o călătorie cu autobuze de la Marsilia la Geneva cu Omio?

BlaBlaCar Bus precum și FlixBus oferă servicii de călătorie cu autobuze de la Marsilia la Geneva.
Omio este un distribuitor oficial de bilete pentru toate opțiunile tale de călătorie de la Marsilia la Geneva.

De ce aș rezerva cu Omio în loc să rezerv prin BlaBlaCar Bus?

  • Compară cu alți furnizori: pe Omio, nu doar că poți cumpăra bilete pentru BlaBlaCar Bus, dar poți și compara bilete precum cele pentru FlixBus pentru a găsi cea mai bună opțiune pentru călătoria ta de la Marsilia la Geneva.
  • Creat pentru călătorii internaționali: Omio este disponibil în limba ta, incluzând servicii pentru clienți nonstop și multiple opțiuni de plată, inclusiv PayPal, carduri de credit și transfer bancar, în moneda ta preferată.
  • Compară-ți toate opțiunile: Omio îți permite să compari BlaBlaCar Bus cu toate opțiunile de călătorie disponibile, care sunt bus, train și flight pentru a te asigura că beneficiezi de cea mai bună ofertă pentru călătoriile de la Marsilia la Geneva.

De ce aș rezerva cu Omio și nu cu Checkmybus, Wanderu sau Busbud?

  • Compară cu alți furnizori: pe Omio, poți compara și bilete precum cele pentru FlixBus pentru a găsi cea mai bună opțiune pentru călătoria ta de la Marsilia la Geneva.
  • Mai multe moduri de transport: Omio îți permite să compari opțiuni de călătorie, inclusiv cu bus, train și flight pentru a găsi opțiunea ideală de călătorie de la Marsilia la Geneva.

Companii de autobuze: FlixBus, BlaBlaCar Bus de la Marsilia la GenevaPuteți călători cu autobuzul între Marsilia și Geneva cu FlixBus, BlaBlaCar Bus începând de la 86 L. Când căutați orare și bilete, Omio vă va arăta cea mai bună călătorie.

FlixBus

Politica privind bagajele și anulările
Durata medie a FlixBus
6h 10m
Cel mai ieftin preț FlixBus
91 L
Frecvența FlixBus
6 pe zi

BlaBlaCar Bus

Politica privind bagajele și anulările
Durata medie a BlaBlaCar Bus
5h 45m
Cel mai ieftin preț BlaBlaCar Bus
86 L
Frecvența BlaBlaCar Bus
5 pe zi

Operatori, bilete și facilități la bord între Marsilia și Geneva

Consultă informații despre operatori, regulile biletelor, bagaje, facilități la bord, accesibilitate și politicile specifice rutei.

Când călătorești cu autobuzul din Marsilia în Geneva, poți alege dintre operatorii BlaBlaCar Bus, FlixBus. De asemenea, poți verifica toate companiile de autobuze care operează pe ruta dintre Marsilia și Geneva și compara facilitățile oferite înainte să cumperi biletul de autobuz.

Întrebări frecvente: Autobuz de la Marsilia până la Geneva

Găsește răspunsuri la cele mai frecvente întrebări despre călătoria de la Marsilia la Geneva cu autobuz. De la durata călătoriei și prețurile biletelor până la conexiuni directe, primele și ultimele plecări și chiar și dacă ruta este pitorească, secțiunea noastră de întrebări frecvente acoperă tot ce ai nevoie ca să-ți planifici călătoria. Indiferent dacă ești în căutare de cea mai rapidă opțiune de autobuz, cea mai ieftină variantă sau sfaturi pentru a profita la maximum de vizita din Geneva, acest ghid te ajută să călătorești mai inteligent și cu încredere.

FAQs
Prețul unui bilet de autobuz din Marsilia în Geneva poate porni de la 86 L dacă rezervi din timp. Prețul mediu este de 246 L, însă tarifele pot varia în funcție de oră și de clasa aleasă și, de obicei, sunt mai mari în ziua plecării.
În medie, călătoria cu autobuzul din Marsilia în Geneva durează 5h 45m pentru o distanță de 329 km km, dar timpul poate varia în weekend și în zilele de sărbătoare.
Prima cursă cu autobuzul din Marsilia în Geneva pleacă la 0:10.
Ultima cursă cu autobuzul din Marsilia în Geneva pleacă la 23:45.
Da, există 3 curse directe cu autobuzul pe zi între Marsilia și Geneva, operate de BlaBlaCar Bus, FlixBus. Programul poate varia în zilele de sărbătoare sau în weekend.
Când călătorești cu autobuzul din Marsilia în Geneva, poți alege dintre operatorii BlaBlaCar Bus, FlixBus. De asemenea, poți verifica toate companiile de autobuze care operează pe ruta dintre Marsilia și Geneva și compara facilitățile oferite înainte să cumperi biletul de autobuz.
La plecarea din Marsilia, ai mai multe opțiuni de stații de autobuz de unde poți porni, inclusiv Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles, Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence. La sosirea în Geneva, poți coborî în stații precum Geneve, Place Dorcière, Genève, Gare Routière, Genève, Aéroport. Cel mai des, pasagerii urcă în autobuz la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles, aflată la de centrul orașului, și coboară la Geneve, Place Dorcière, situată la 0 de centrul orașului.
E util să compari opțiunile de călătorie: există 3 moduri de a ajunge din Marsilia în Geneva, inclusiv cu autobuz, tren și zbor.

stații de autobuz populare

Stații și aeroporturi importante pentru această conexiune

Majoritatea autobuzelor Marsilia către Geneva folosesc perechea de stații Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles către Geneve, Place Dorcière, unele servicii ajungând la Genève, Gare Routière. Folosește acest ghid pentru a compara stațiile de autobuz Marsilia și Geneva pe această rută, pentru a verifica transportul în centrul orașului și pentru a afla aspecte practice precum facilitățile și serviciile autogărilor.

Stațiile de autobuz de plecare din Marsilia
Stații de autobuz de sosire în Geneva

Din ce autogară din Marsilia pleacă autobuzele către Geneva?

Autobuzele de la Marsilia la Geneva pleacă din Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles. Stația se află la 1 km de centrul orașului Marsilia, la adresa Square Narvik, 13232 Marseille, France.
Marseille, Gare de Marseille-Saint-CharlesSquare Narvik, 13232 Marseille, FranceWifiParcareLocuri de luat masaATMTaxiuriAccesibilitateWCCasă de bilete
Transport în centrul orașului

Cum se ajunge la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles din centrul orașului Marsilia

MetrouM2 · 1m · 12 L · la fiecare ~22 min

Facilități și servicii ale autogarei Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles

Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles are servicii practice pentru această rută, inclusiv Wifi, Parcare, Locuri de luat masa, ATM, Taxiuri, Accesibilitate, WC și Casă de bilete.

Mâncare și băutură

Opțiuni de mâncare și băuturi sunt disponibile la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles.

Wi-Fi și bancomate

Wi-Fi este disponibil la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles. Bancomatele sunt disponibile la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles.

Bilete și informații

Asistența de la casa de bilete este disponibilă la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles.

Parcare, taxiuri și toalete

Disponibil la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles: Parcare, Taxiuri, WC.

Accesibilitate

Facilități de accesibilitate sunt disponibile la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles.

Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille ProvenceAeroport Marseille Provence, 13727 Marignane, FranceWifiParcareLocuri de luat masaATMTaxiuriAccesibilitateWCCasă de bilete
Transport în centrul orașului

Cum se ajunge la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence din centrul orașului Marsilia

Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence este la 3 km distanță de centrul orașului Marsilia. Opțiunile de transport public includ:

TrenTer · 33m · la fiecare ~4 min
AutobuzBlaBlaCar Bus · 25m · 12 L · la fiecare ~2 min
A1 · 26m · 29 L · la fiecare ~12 min

Facilități și servicii ale autogarei Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence

Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence are servicii practice pentru această rută, inclusiv Wifi, Parcare, Locuri de luat masa, ATM, Taxiuri, Accesibilitate, WC și Casă de bilete.

Mâncare și băutură

Opțiuni de mâncare și băuturi sunt disponibile la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence.

Wi-Fi și bancomate

Wi-Fi este disponibil la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence. Bancomatele sunt disponibile la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence.

Bilete și informații

Asistența de la casa de bilete este disponibilă la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence.

Parcare, taxiuri și toalete

Disponibil la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence: Parcare, Taxiuri, WC.

Accesibilitate

Facilități de accesibilitate sunt disponibile la Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence.

Autogări pe ruta de la Marsilia la Geneva

Consultă informații despre autogările din Marsilia și Geneva, inclusiv locurile de plecare și sosire a autobuzelor.

La plecarea din Marsilia, ai mai multe opțiuni de stații de autobuz de unde poți porni, inclusiv Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles, Marignane, Gare Routière Aéroport Marseille Provence. La sosirea în Geneva, poți coborî în stații precum Geneve, Place Dorcière, Genève, Gare Routière, Genève, Aéroport. Cel mai des, pasagerii urcă în autobuz la Marseille, Gare de Marseille-Saint-Charles, aflată la 1 km de centrul orașului, și coboară la Geneve, Place Dorcière, situată la 1 de centrul orașului.

Aplicația Omio face planificarea călătoriei simplă ca bună ziua

Te vom duce unde vrei să ajungi. De la actualizări live privind mersul trenurilor până la bilete pe mobil, aplicația noastră inovatoare este modalitatea ideală de a-ți planifica și urmări călătoria.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone