Stockholm til Berlin med tog fra SJ

man. 26. okt.
+ Legg til returreise
SJ
Snälltåget
Deutsche Bahn
Regionale
London North Eastern Railway
2000+ reiseselskaper
SJ
Snälltåget
Deutsche Bahn
Regionale
London North Eastern Railway
2000+ reiseselskaper
QR-Code
Scan for å få vår gratis app
Bruk appen vår for å få reiseoppdateringer live og bestille mobilbilletter til tog, busser, fly og ferjer.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Billigste og raskeste tog fra Stockholm til Berlin

Viser tider, priser og billetter som kan bestilles for 26. okt.

Laveste pris 26. okt.

89 €

Gjennomsnittlig billettpris 26. okt.

115 €

Raskeste reise 26. okt.

15 t 6 m.

Gjennomsnittlig reisetid 26. okt.

16 t 7 m.

Tog 26. okt.

3

Distanse

810 km

Billige billetter

Den beste måten å finne en billigbillett med tog fra Stockholm til Berlin er å bestille reisen så langt i forveien som mulig og unngå å reise i rushtiden.

Gjennomsnittsbilletten fra Stockholm til Berlin vil koste rundt 115 € hvis du kjøper den på dagen, men de billigste billettene finner du kun for 89 €.

Raske tog

Antall togavganger vi fant for man. 26. okt. på strekningen Stockholm–Berlin: 3. Direkte avganger: 3.

På man. 26. okt. dekker direktetogene distansen 810 km på omtrent 16 t 7 m. , men hvis du planlegger det riktig, vil noen tog ta deg dit bare 15 t 6 m. .

Den sakteste togreisen tar 17 t og inkluderer vanligvis et bytte eller to på veien, men du kan spare noen kroner hvis du har et stramt budsjett.

  • Deutsche Bahn
    8:2315t06
    Stockholm
    23:29Berlin
    89 €1Én vei
    0 bytter
  • Snälltåget
    14:2516t15
    Stockholm
    6:40Berlin
    90 €1Én vei
    0 bytter
  • SJ
    16:2817t00
    Stockholm
    9:28Berlin
    165 €1Én vei
    0 bytter

Reiseinformasjon

Oversikt: Tog fra Stockholm til Berlin

SverigeSverige
TysklandTyskland
Icon of train

Tog fra Stockholm til Berlin går vanligvis 5 ganger per dag og tar omtrent 14t 3m. Billige togbilletter for denne reisen starter på 16 € om du bestiller på forhånd.

Det er 1 tog per dag. Den tidligste tog kjører på 00:04, den siste på 23:30. Den raskeste tog dekker 810 km distansen på 11t 26m.

Prisene er de laveste økonomiprisene som finnes på Omio. Å bestille tidlig betyr ofte lavere priser. Prisene endres daglig og avhenger av tilgjengelighet. Rabattkort, bussturer og bestillingsavgifter er ikke inkludert.
Prisinformasjon
Distanse
810 km
Gjennomsnittlig togvarighet
14t 3m
Billigste billettpris
16 €
Tog per dag
5
Direktetog
1
Raskeste tog
11t 26m
Første tog
0:04
Siste tog
23:30
Billigste måned
apr
Billigste dag
man.
Høysesong
jul - sep
Lavsesong
jan - mar
Travleste dag
ons.
Minst travle dag
søn.
Beste tid å bestille
70 dager
Prisene er de laveste økonomiprisene som finnes på Omio. Å bestille tidlig betyr ofte lavere priser. Prisene endres daglig og avhenger av tilgjengelighet. Rabattkort, bussturer og bestillingsavgifter er ikke inkludert.
Prisinformasjon

Direkte avganger

Stockholm til Berlin togtider

Tabellen nedenfor viser liveavganger for Stockholm til Berlin tog for i morgen, mandag 26. oktober. Du kan også oppdatere resultatene nedenfor manuelt for å se oppdaterte tog reiser.

Sist oppdatert kl.
SelskapAvreiseVarighetAnkommerBytter
Billetter
Deutsche Bahn8:23 Stockholm
15t06
23:29 Berlin0 bytterdirekte
Snälltåget14:25 Stockholm
16t15
6:40 Berlin0 bytterdirekte
SJ16:28 Stockholm
17t00
9:28 Berlin0 bytterdirekte

Dette er det siste toget denne dagen.

Finn alle datoer og tider for denne reisen

Hvorfor bør du bestille Stockholm til Berlin tog med Omio?

SJ samt Snälltåget eller Deutsche Bahn tilbyr tog tjenester fra Stockholm til Berlin.
Omio er den eneste offisielle tredjepartsforhandleren av billetter til SJ.

Hvorfor bestille med Omio fremfor SJ?

  • Sammenlign med andre leverandører: På Omio kan du ikke bare kjøpe billetter til SJ, men også sammenligne billetter til for eksempel Snälltåget eller Deutsche Bahn for å finne det beste alternativet for reisen din fra Stockholm til Berlin.
  • Designet for internasjonale reisende: Omio er tilgjengelig på ditt språk, inkludert kundeservice døgnet rundt, og tilbyr flere betalingsalternativer, inkludert PayPal, kredittkort og bankoverføring, i din foretrukne valuta.
  • Sammenlign alle alternativene dine: Omio lar deg sammenligne SJ med alle tilgjengelige reisealternativer, som er train, bus og flight for å sikre at du får det beste tilbudet for reisen fra Stockholm til Berlin.

Hvor lang tid i forveien bør jeg bestille tog billetter fra Stockholm til Berlin?

Den beste tiden å bestille tog fra Stockholm til Berlin er 70 dager før avreise . Se hvordan prisene for ruten fra tog endrer seg fra Stockholm til Berlin
Prisene er for enveisbilletter for én passasjer fra Stockholm til Berlin per måned. Innsikt er hentet fra priser funnet av Omio-brukere de siste 12 månedene. Gjeldende priser kan variere ettersom prisene varierer avhengig av tid på dagen, klasse eller hvor lang tid i forveien du bestiller tog fra Stockholm til Berlin.

Togselskaper: SJ, Deutsche Bahn, Snälltåget tog fra Stockholm til BerlinSJ, Deutsche Bahn, Snälltåget tog tar deg mellom Stockholm og Berlin fra 16 €. Med over 1000 reiseselskaper på Omio kan du finne de beste togtidene og billettene for turen din.

SJ

Om
SJ er et svensk tog selskap som tilbyr et bredt spekter av tjenester til sine passasjerer. Det driver høyhastighetstog, regiontog og nattog, som alle er komfortable og pålitelige. Høyhastighetstogene, X2000, er den raskeste måten å reise mellom byene på, mens regiontogene, Pågatåg, er perfekte for kortere turer. Nattogene, SJ Nattåg, tilbyr en komfortabel måte å reise over natten. SJ tilbyr en rekke billetttyper, inkludert enkeltbilletter, returbilletter og SJ Prio-billetter, som gir rabatter for hyppige reisende. Ombordfasiliteter inkluderer gratis Wi-Fi, strømuttak og en kafévogn. De mest populære rutene for SJ er mellom Stockholm og Göteborg, Stockholm og Malmö, og Stockholm og Uppsala.
Bagasje- og kanselleringspolicy
Gjennomsnittlig SJ varighet
11t 38m
Billigste SJ pris
16 €
SJ frekvens
3 per dag
Bagasje inkludert
2 stk håndbagasje inkludert i billettprisen
Bagasjeoppbevaring
Bagasjehyller over hodet, under setene, og bestemte bagasjeområder i endene av vognene
Kanselleringspolicy
Avbestilling mulig i henhold til billettbetingelsene
Tilbakebetaling
Full refusjon gitt for avlyste tog
Fasiliteter ombord på toget
Wifi
Mat som selges ombord
Restaurantvogn på langdistansetog, bistrovogn med snacks og drikke, setetjeneste i 1. klasse
Setereservasjon
Valgfri setereservasjon mot et tillegg i 2. klasse, inkludert i 1. klasses billett
Toaletter
USB-plugger
Tilgjengelighet
Rullestolplasser, tilgjengelige toaletter og assistansetjeneste tilgjengelig
Kjæledyr
Små kjæledyr gratis i bærer, større hunder krever betalt billett, førerhunder reiser gratis
Stillesone

Deutsche Bahn

Om
Deutsche Bahn (DB) er Tysklands hovedtogoperatør, som kjører rundt 40 000 innenlandske og internasjonale tjenester hver dag. Flåten inkluderer en rekke togt typer: høyhastighets ICE (Intercity Express) tog, som når opptil 300 km/t; IC (Intercity) og EC (EuroCity) tog for langdistansereiser; og IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) og RB (Regionalbahn) tjenester for regionale og lokale forbindelser. Mens toaletter er standard på alle tog, er fasiliteter som ombord restauranter og gratis Wi-Fi kun tilgjengelig på visse togt typer og ruter. DB tilbyr et bredt spekter av billetter, inkludert Super Saver, Saver og Flexible billetter, sammen med rabattkort som BahnCard 25, 50 og 100. Ytterligere alternativer inkluderer enkeltbilletter, dagsbilletter og gruppebilletter. Populære ruter inkluderer Berlin–München, Hamburg–Frankfurt, Köln–Stuttgart, Berlin–Dresden og Hamburg–Köln, samt mange regionale tjenester over hele Tyskland.
Bagasje- og kanselleringspolicy
Gjennomsnittlig Deutsche Bahn varighet
11t 26m
Billigste Deutsche Bahn pris
39 €
Deutsche Bahn frekvens
2 per dag
Bagasje inkludert
Passasjerer har lov til å ta med håndbagasje og ett ekstra større objekt gratis, forutsatt at de kan bære det selv.
Bagasjeoppbevaring
Bagasje kan oppbevares i overliggende hyller, under setet, eller i bestemte bagasjeområder nær dørene eller i midten av vognen.
Kanselleringspolicy
Billetter kan avbestilles basert på deres billettbetingelser som nevnt i hvilke typer togbilletter kan refunderes?
Tilbakebetaling
Hvis DB avlyser et tog, har passasjerene rett til full refusjon av billettprisen.
Fasiliteter ombord på toget
Wifi
Mat som selges ombord
De fleste ICE og mange IC/EC tog har:
En Bordrestaurant hvor du kan sitte og spise.
En Bordbistro med snacks, varme måltider og drikke for å ta med.
Seteservice i 1. klasse: personalet tar bestillingen din og serverer mat/drikke direkte til setet ditt.
Regiontog (RE / RB / S-Bahn):
Ingen ombordservering.
Du er velkommen til å ta med egen mat og drikke.
Setereservasjon
Andre klasse:
Ikke inkludert som standard.
Du kan legge til en setereservasjon når du bestiller (anbefales for travle ruter).
Koster rundt €4,90 per sete (eller €5,90 hvis bestilt separat senere).
Første klasse:
Ja, alltid inkludert i billettprisen.
Toaletter
USB-plugger
Tilgjengelighet
DB-tog er utstyrt med fasiliteter for passasjerer med nedsatt mobilitet, inkludert rullestolplasser, tilgjengelige toaletter og assistansetjenester.
Kjæledyr
Små kjæledyr (f.eks. katter, små hunder, osv.):
Tillatt gratis hvis de kan passe i en transportboks (maks. størrelse: håndbagasje).
Må være i boksen hele reisen.
Store hunder:
Krever en egen (betalt) billett — typisk halvparten av prisen på en vanlig andre klasse billett.
Må være i bånd og ha på munnkurv mens de er på toget.
Kan ikke sitte på setene.
Servicehunder:
Reiser gratis.
Trenger ikke munnkurv eller bånd hvis det ikke er medisinsk nødvendig.
Tillatt å følge passasjeren til enhver tid.
Stillesone

Snälltåget

Om
Snälltåget er et svensk tog selskap som tilbyr en rekke tjenester til sine passasjerer. Det opererer en flåte av moderne tog, inkludert X2000, som er det raskeste toget i Sverige, og InterCity, som er et komfortabelt og pålitelig tog. Selskapet tilbyr også en rekke billetttyper, inkludert enkeltbilletter, returbilletter og gruppebilletter. De mest populære rutene for Snälltåget er mellom Stockholm og Göteborg, Malmö og Göteborg, samt Stockholm og Malmö.
Bagasje- og kanselleringspolicy
Gjennomsnittlig Snälltåget varighet
13t 25m
Billigste Snälltåget pris
18 €
Snälltåget frekvens
3 per dag
Bagasje inkludert
En håndbagasje og en større bagasje inkludert
Bagasjeoppbevaring
Bagasjehyller over hodet, under setene, og bestemte bagasjeområder
Kanselleringspolicy
Avbestilling mulig i henhold til refusjonspolicy
Tilbakebetaling
Full refusjon hvis toget blir kansellert av operatøren
Fasiliteter ombord på toget
Wifi
Mat som selges ombord
Restaurantvogn med varme og kalde måltider, snacks og drikkevarer
Setereservasjon
Setereservasjon er obligatorisk og inkludert i billettprisen.
Toaletter
USB-plugger
Tilgjengelighet
Rullestolplasser og tilgjengelige toaletter tilgjengelig
Kjæledyr
Små kjæledyr i bur reiser gratis. Store hunder krever betalt billett og må være i bånd.
Stillesone

Selskaper, billetter og fasiliteter om bord mellom Stockholm og Berlin

Se informasjon om selskaper, billettregler, bagasje, fasiliteter om bord, tilgjengelighet og reisespesifikke vilkår for ruten.

Når du skal ta tog fra Stockholm til Berlin, kan du stole på SJ, Snälltåget, Deutsche Bahn for den beste måten å komme deg til Berlin. Du kan også sjekke andre togselskaper som tilbyr en tjeneste mellom Stockholm og Berlin og sammenligne fasilitetene de tilbyr før du kjøper en togbillett.

SJ klasser fra Stockholm til Berlin

Sjekk og sammenlign togalternativer, reiseklasser og fasiliteter for tog fra Stockholm til Berlin med SJ

SJ

1. klasse
  • Wi-Fi
  • Strømuttak ved sete
  • Justerbar lenestol
  • Ekstra benplass
  • Enkeltseter tilgjengelig
  • Sammenleggbart bord
  • 2 seter på raden
  • Setereservasjon er inkludert
  • Må demonteres og legges i en bag eller en helt lukket sammenleggbar sykkel*
  • Kjæledyr tillatt
  • Snacks inkludert
  • Frokost inkludert
  • Servering ved sete
  • Område for barnefamilier
  • Plass til barnevogner
  • Ungdomsbilletter er tilgjengelig
  • Ingen stillesone
  • Bagasjebegrensning*
  • Klimaanlegg
  • Egne handikapvennlige seter
  • Tilgjengelighetsassistanse
  • Lounge-tilgang

SJ

2. klasse Lugn
  • Wi-Fi
  • Strømuttak ved sete
  • Justerbar lenestol
  • Ekstra benplass
  • Enkeltseter tilgjengelig
  • Sammenleggbart bord
  • 2 seter på raden
  • Setereservasjon er inkludert
  • Må demonteres og legges i en bag eller en helt lukket sammenleggbar sykkel*
  • Kjæledyr tillatt
  • Snacks inkludert
  • Servering ved sete
  • Område for barnefamilier
  • Plass til barnevogner
  • Ungdomsbilletter er tilgjengelig
  • Ingen stillesone
  • Bagasjebegrensning*
  • Klimaanlegg
  • Egne handikapvennlige seter
  • Tilgjengelighetsassistanse
  • Lounge-tilgang

SJ

2. klasse
  • Wi-Fi
  • Strømuttak ved sete
  • Justerbar lenestol
  • Ekstra benplass
  • Enkeltseter tilgjengelig
  • Sammenleggbart bord
  • 2 seter på raden
  • Setereservasjon er inkludert
  • Må demonteres og legges i en bag eller en helt lukket sammenleggbar sykkel*
  • Kjæledyr tillatt
  • Servering i baren
  • Område for barnefamilier
  • Plass til barnevogner
  • Ungdomsbilletter er tilgjengelig
  • Ingen stillesone
  • Bagasjebegrensning*
  • Klimaanlegg
  • Egne handikapvennlige seter
  • Tilgjengelighetsassistanse
  • Lounge-tilgang

Reisetips: Tog fra Stockholm til Berlin

Finn svar på de vanligste spørsmålene om reiser fra Stockholm til Berlin med tog. Fra reisetider og billettpriser til direktereiser, første og siste avgang, og til og med om ruten er naturskjønn, dekker våre FAQ-sider alt du trenger for å planlegge reisen din. Enten du leter etter den raskeste tog, det billigste alternativet eller tips for å få mest mulig ut av besøket ditt på Berlin, hjelper denne guiden deg med å reise smartere og trygt.

FAQs
Billige togbilletter fra Stockholm til Berlin kan koste så lite som 16 € når du bestiller på forhånd. Gjennomsnittlig billettpris for tog fra Stockholm til Berlin er 89 €; prisene varierer imidlertid avhengig av tidspunkt på dagen og klasse, og de pleier å være dyrere på selve avreisedagen.
I gjennomsnitt tar det 11t 26m å reise fra Stockholm til Berlin med tog for den 810 km km lange ruten, men varigheten kan variere hvis du reiser i helger og ferier.
Det første toget fra Stockholm til Berlin går kl. 0:04.
Det siste toget fra Stockholm til Berlin går kl. 23:30.
Ja, det går direktetog 1 ganger om dagen fra Stockholm til Berlin med SJ, Snälltåget. Tidspunkter kan variere på helligdager eller helger med færre direktetog.
Ja, det går et høyhastighetstog til Berlin. Ta det raske toget med SJ, Snälltåget, Deutsche Bahn fra Stockholm til Berlin.
Ja, du kan ta et nattog fra Stockholm til Berlin med SJ, Snälltåget, Deutsche Bahn. Finn all informasjon angående nattog i Europa.
En tur til Berlin fra Stockholm er verdt å gjøre, men ikke som en dagstur med en reisetid på 11t 26m hver vei. Sjekk Omio-appen for den beste måten å reise på.
Det kan være lurt å sammenligne alternativene dine, da det finnes 3 måter å reise mellom Stockholm og Berlin på, inkludert å ta tog, buss og fly.

populære togstasjoner

Viktige stasjoner og flyplasser for denne reisen

De fleste tog fra Stockholm til Berlin bruker stasjonsparet Stockholm Centralstation til Berlin Hbf, og noen avganger ankommer Berlin Gesundbrunnen. Bruk denne veiledningen til å sammenligne togstasjonene Stockholm og Berlin på denne ruten, sjekke transport i sentrum, samt sjekke praktiske detaljer som togstasjonens fasiliteter og tjenester.

Avgangsstasjoner på tog i Stockholm
Ankomsttogstasjoner i Berlin

Fra hvilken Stockholm-stasjon går tog til Berlin?

Tog fra Stockholm til Berlin går fra Stockholm Centralstation. Stasjonen ligger 1 km fra Stockholm sentrum, i Centralplan 15, 111 20 Stockholm, Sweden.
Stockholm CentralstationCentralplan 15, 111 20 Stockholm, Sweden+46 841062600WifiSkapServeringMinibankTaxiTilgjengelighetWCHotellBillettkontorSykkelparkeringSykkelutleieBilerInformasjonsskranke
Transport i sentrum

Reise til Stockholm Centralstation fra Stockholm sentrum

Buss65 · 5m · 1 € · hvert ~4 min
T-bane10, 11 · 2m · 1 € · hvert ~28 min

Fasiliteter og tjenester på Stockholm Centralstation togstasjon

Stockholm Centralstation har praktiske tjenester for denne ruten, inkludert Wifi, Skap, Servering, Minibank, Taxi, Tilgjengelighet, WC, Hotell, Billettkontor, Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler og Informasjonsskranke.

Mat og drikke

Mat og drikke er tilgjengelig på Stockholm Centralstation.

Wi-Fi og minibanker

Wi-Fi er tilgjengelig på Stockholm Centralstation. Minibanker er tilgjengelige på Stockholm Centralstation.

Billetter og informasjon

Billettkontorstøtte er tilgjengelig på Stockholm Centralstation. Informasjonsskranker er tilgjengelige på Stockholm Centralstation.

Bagasje og hittegods

Bagasjeoppbevaring er tilgjengelig på Stockholm Centralstation.

Parkering, drosjer og toaletter

Tilgjengelig på Stockholm Centralstation: Taxi, WC.

Sykkel- og biltjenester

Tilgjengelig på Stockholm Centralstation: Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler.

Tilgjengelighet

Tilgjengelighetsfasiliteter er tilgjengelige på Stockholm Centralstation.

Mest populære togforbindelser

HjemTogTog BerlinTog fra Stockholm til Berlin

Reiseplanlegging blir enkelt med Omio-appen

Vi tar deg dit du ønsker å reise. Vår innovative app med liveoppdateringer på tog og mobilbilletter, er den perfekte måten å planlegge og holde orden på reisene.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone