Køln til Essen med tog fra Deutsche Bahn (ICE,IC,RE)

søn. 27. sep.
+ Legg til returreise
Deutsche Bahn
FlixTrain
SJ
Regionale
London North Eastern Railway
2000+ reiseselskaper
Deutsche Bahn
FlixTrain
SJ
Regionale
London North Eastern Railway
2000+ reiseselskaper
QR-Code
Scan for å få vår gratis app
Bruk appen vår for å få reiseoppdateringer live og bestille mobilbilletter til tog, busser, fly og ferjer.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Billigste og raskeste tog fra Køln til Essen

Viser tider, priser og billetter som kan bestilles for 27. sep.

Laveste pris 27. sep.

208kr

Gjennomsnittlig billettpris 27. sep.

306kr

Raskeste reise 27. sep.

1 t 6 m.

Gjennomsnittlig reisetid 27. sep.

1 t 8 m.

Tog 27. sep.

19

Distanse

58 km

Billige billetter

Den beste måten å finne en billigbillett med tog fra Køln til Essen er å bestille reisen så langt i forveien som mulig og unngå å reise i rushtiden.

Gjennomsnittsbilletten fra Køln til Essen vil koste rundt 306kr hvis du kjøper den på dagen, men de billigste billettene finner du kun for 208kr.

Raske tog

Det er vanskelig å reise fra Køln til Essen uten å bytte minst én gang.

  • Deutsche BahnIC 2306 · Bus RE1
    8:011t36
    Köln Hauptbahnhof
    9:37Essen
    208 kr1Én vei
    1 bytte
  • Deutsche BahnICE 616 · S9
    8:111t29
    Köln Hauptbahnhof
    9:40Essen Hbf
    208 kr1Én vei
    1 bytte
  • Deutsche BahnICE 545 · S6
    8:251t17
    Köln Hauptbahnhof
    9:42Essen Hbf
    208 kr1Én vei
    1 bytte
  • FlixTrainFlixTrain+FlixBusFlixBus
    11:011t44
    Köln Hauptbahnhof
    12:45Essen, Freiheit (Hauptbahnhof)
    230 kr1Én vei
    1 bytte
  • Deutsche BahnIC 2200 · Bus RE1
    13:461t26
    Köln Hauptbahnhof
    15:12Essen
    265 kr1Én vei
    1 bytte

Direkte avganger

Køln til Essen togtider

Tabellen nedenfor viser liveavganger for Køln til Essen tog for i morgen, søndag 27. september. Du kan også oppdatere resultatene nedenfor manuelt for å se oppdaterte tog reiser.

Sist oppdatert kl.
SelskapAvreiseVarighetAnkommerBytter
Billetter
Deutsche BahnICE 543 · S6
I tide
6:25 Köln Hauptbahnhof
1t17
7:42 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnICE 222 · 63603
I tide
6:49 Köln Hauptbahnhof
1t06
7:55 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnICE 206 · 10206
I tide
7:11 Köln Hauptbahnhof
1t10
8:21 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnICE 845 · S6
I tide
7:26 Köln Hauptbahnhof
1t16
8:42 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnIC 2206 · 63623
I tide
7:46 Köln Hauptbahnhof
1t09
8:55 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnIC 2306 · Bus RE1
I tide
8:01 Köln Hauptbahnhof
1t36
9:37 Essen
1 bytte
Deutsche BahnICE 616 · S9
I tide
8:11 Köln Hauptbahnhof
1t29
9:40 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnICE 545 · S6
I tide
8:25 Köln Hauptbahnhof
1t17
9:42 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnICE 220 · 63605
I tide
8:49 Köln Hauptbahnhof
1t06
9:55 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnIC 2441 · S9
I tide
9:11 Köln Hauptbahnhof
1t29
10:40 Essen Hbf
1 bytte
Deutsche BahnICE 204 · Bus RE1
I tide
9:11 Köln Hauptbahnhof
1t26
10:37 Essen
1 bytte
FlixTrainFlixTrain+FlixBusFlixBus11:01 Köln Hauptbahnhof
1t44
12:45 Essen, Freiheit (Hauptbahnhof)1 bytte

Dette er det siste toget denne dagen.

Finn alle datoer og tider for denne reisen

SAMMENLIGN Priser på tvers av transportmidler

Sammenlign priser på tog og buss de neste tre ukene. Se de beste tilbudene øyeblikkelig, finn de laveste prisene og velg det alternativet som passer ditt budsjett.

søn.
27. sep.
man.
28. sep.
tir.
29. sep.
ons.
30. sep.
tor.
01. okt.
fre.
02. okt.
lør.
03. okt.

Hvorfor bør du bestille Køln til Essen tog med Omio?

Deutsche Bahn samt FlixTrain tilbyr tog tjenester fra Køln til Essen.
Omio er en offisiell billettforhandler for alle dine reisemuligheter fra Køln til Essen.

Hvorfor bestille med Omio fremfor Deutsche Bahn?

  • Sammenlign med andre leverandører: På Omio kan du ikke bare kjøpe billetter til Deutsche Bahn, men også sammenligne billetter til for eksempel FlixTrain for å finne det beste alternativet for reisen din fra Køln til Essen.
  • Designet for internasjonale reisende: Omio er tilgjengelig på ditt språk, inkludert kundeservice døgnet rundt, og tilbyr flere betalingsalternativer, inkludert PayPal, kredittkort og bankoverføring, i din foretrukne valuta.
  • Sammenlign alle alternativene dine: Omio lar deg sammenligne Deutsche Bahn med alle tilgjengelige reisealternativer, som er train og bus for å sikre at du får det beste tilbudet for reisen fra Køln til Essen.

Hvorfor bestille med Omio fremfor Trainline eller Wanderu?

  • Flere transportmidler: Omio lar deg sammenligne reisealternativer, inkludert train og bus, for å finne det ideelle reisealternativet fra Køln til Essen.

Reiseinformasjon

Oversikt: Tog fra Køln til Essen

TysklandTyskland
TysklandTyskland
Icon of train

Tog fra Køln til Essen går vanligvis 12 ganger per dag og tar omtrent 55m. Billige togbilletter til denne reisen starter på 52kr men du kan reise fra 46kr med buss.

Det er 8 tog per dag. Den tidligste tog kjører på 00:01, den siste på 23:57. Den raskeste tog dekker 58 km distansen på 43m.

Prisene er de laveste økonomiprisene som finnes på Omio. Å bestille tidlig betyr ofte lavere priser. Prisene endres daglig og avhenger av tilgjengelighet. Rabattkort, bussturer og bestillingsavgifter er ikke inkludert.
Prisinformasjon
Billigste alternative reisemåte
Buss fra 46kr
Distanse
58 km
Gjennomsnittlig togvarighet
55m
Billigste billettpris
52kr
Tog per dag
12
Direktetog
8
Raskeste tog
43m
Første tog
0:01
Siste tog
23:57
Billigste måned
jun
Billigste dag
søn.
Høysesong
jul - sep
Lavsesong
jan - mar
Travleste dag
man.
Minst travle dag
søn.
Beste tid å bestille
14 dager
Prisene er de laveste økonomiprisene som finnes på Omio. Å bestille tidlig betyr ofte lavere priser. Prisene endres daglig og avhenger av tilgjengelighet. Rabattkort, bussturer og bestillingsavgifter er ikke inkludert.
Prisinformasjon
Billigste alternative reisemåte
Buss fra 46kr

Togselskaper: Deutsche Bahn, FlixTrain tog fra Køln til EssenDeutsche Bahn, FlixTrain tog tar deg mellom Køln og Essen fra 46kr. Med over 1000 reiseselskaper på Omio kan du finne de beste togtidene og billettene for turen din.

Deutsche Bahn

Om
Deutsche Bahn (DB) er Tysklands hovedtogoperatør, som kjører rundt 40 000 innenlandske og internasjonale tjenester hver dag. Flåten inkluderer en rekke togt typer: høyhastighets ICE (Intercity Express) tog, som når opptil 300 km/t; IC (Intercity) og EC (EuroCity) tog for langdistansereiser; og IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) og RB (Regionalbahn) tjenester for regionale og lokale forbindelser. Mens toaletter er standard på alle tog, er fasiliteter som ombord restauranter og gratis Wi-Fi kun tilgjengelig på visse togt typer og ruter. DB tilbyr et bredt spekter av billetter, inkludert Super Saver, Saver og Flexible billetter, sammen med rabattkort som BahnCard 25, 50 og 100. Ytterligere alternativer inkluderer enkeltbilletter, dagsbilletter og gruppebilletter. Populære ruter inkluderer Berlin–München, Hamburg–Frankfurt, Köln–Stuttgart, Berlin–Dresden og Hamburg–Köln, samt mange regionale tjenester over hele Tyskland.
Bagasje- og kanselleringspolicy
Gjennomsnittlig Deutsche Bahn varighet
43m
Billigste Deutsche Bahn pris
81kr
Deutsche Bahn frekvens
5 per dag
Bagasje inkludert
Passasjerer har lov til å ta med håndbagasje og ett ekstra større objekt gratis, forutsatt at de kan bære det selv.
Bagasjeoppbevaring
Bagasje kan oppbevares i overliggende hyller, under setet, eller i bestemte bagasjeområder nær dørene eller i midten av vognen.
Kanselleringspolicy
Billetter kan avbestilles basert på deres billettbetingelser som nevnt i hvilke typer togbilletter kan refunderes?
Tilbakebetaling
Hvis DB avlyser et tog, har passasjerene rett til full refusjon av billettprisen.
Fasiliteter ombord på toget
Wifi
Mat som selges ombord
De fleste ICE og mange IC/EC tog har:
En Bordrestaurant hvor du kan sitte og spise.
En Bordbistro med snacks, varme måltider og drikke for å ta med.
Seteservice i 1. klasse: personalet tar bestillingen din og serverer mat/drikke direkte til setet ditt.
Regiontog (RE / RB / S-Bahn):
Ingen ombordservering.
Du er velkommen til å ta med egen mat og drikke.
Setereservasjon
Andre klasse:
Ikke inkludert som standard.
Du kan legge til en setereservasjon når du bestiller (anbefales for travle ruter).
Koster rundt €4,90 per sete (eller €5,90 hvis bestilt separat senere).
Første klasse:
Ja, alltid inkludert i billettprisen.
Toaletter
USB-plugger
Tilgjengelighet
DB-tog er utstyrt med fasiliteter for passasjerer med nedsatt mobilitet, inkludert rullestolplasser, tilgjengelige toaletter og assistansetjenester.
Kjæledyr
Små kjæledyr (f.eks. katter, små hunder, osv.):
Tillatt gratis hvis de kan passe i en transportboks (maks. størrelse: håndbagasje).
Må være i boksen hele reisen.
Store hunder:
Krever en egen (betalt) billett — typisk halvparten av prisen på en vanlig andre klasse billett.
Må være i bånd og ha på munnkurv mens de er på toget.
Kan ikke sitte på setene.
Servicehunder:
Reiser gratis.
Trenger ikke munnkurv eller bånd hvis det ikke er medisinsk nødvendig.
Tillatt å følge passasjeren til enhver tid.
Stillesone

FlixTrain

Om
FlixTrain er et tysk jernbaneselskap eid av FlixMobility, morselskapet til FlixBus. Siden 2018 har det knyttet sammen store tyske byer som Hamburg, Köln, Stuttgart, Berlin og Frankfurt, og opererer også ruter i Sverige, inkludert Stockholm til Göteborg. Alle FlixTrain-tjenester går på 100 % fornybar energi. Ombordfasiliteter inkluderer klimaanlegg, toaletter, USB-porter, strømuttak, god benplass og gratis Wi-Fi på de fleste tog. Mat og drikke er tilgjengelig, og hver billett garanterer en plass. Passasjerer kan ta med bagasje gratis, forutsatt at den passer i hyllene. Populære tyske ruter inkluderer Berlin–Hamburg, Frankfurt–Stuttgart og Köln–Hamburg, og tilbyr en bærekraftig og komfortabel måte å reise på.
Bagasje- og kanselleringspolicy
Gjennomsnittlig FlixTrain varighet
45m
Billigste FlixTrain pris
52kr
FlixTrain frekvens
3 per dag
Bagasje inkludert
1 stk håndbagasje (maks 7 kg) og 1 stk bagasje (maks 20 kg)
Bagasjeoppbevaring
Bagasjehyller og bestemte bagasjeområder
Kanselleringspolicy
Avbestilling mulig i henhold til billettypebetingelser
Tilbakebetaling
Full refusjon hvis toget blir kansellert av operatøren
Fasiliteter ombord på toget
Wifi
Mat som selges ombord
Snacks og drikke tilgjengelig for kjøp fra ombordtjenesten
Setereservasjon
Setereservasjon inkludert i billettprisen
Toaletter
USB-plugger
Tilgjengelighet
Rullestolplasser og tilgjengelige toaletter tilgjengelig
Kjæledyr
Små kjæledyr i bur tillatt gratis, større hunder krever betalt billett og munnkurv.
Stillesone

Reisetips: Tog fra Køln til Essen

Finn svar på de vanligste spørsmålene om reiser fra Køln til Essen med tog. Fra reisetider og billettpriser til direktereiser, første og siste avgang, og til og med om ruten er naturskjønn, dekker våre FAQ-sider alt du trenger for å planlegge reisen din. Enten du leter etter den raskeste tog, det billigste alternativet eller tips for å få mest mulig ut av besøket ditt på Essen, hjelper denne guiden deg med å reise smartere og trygt.

FAQs
Billige togbilletter fra Køln til Essen kan koste så lite som 52kr når du bestiller på forhånd. Gjennomsnittlig billettpris for tog fra Køln til Essen er 327kr; prisene varierer imidlertid avhengig av tidspunkt på dagen og klasse, og de pleier å være dyrere på selve avreisedagen.
I gjennomsnitt tar det 43m å reise fra Køln til Essen med tog for den 58 km km lange ruten, men varigheten kan variere hvis du reiser i helger og ferier.
Det første toget fra Køln til Essen går kl. 0:01.
Det siste toget fra Køln til Essen går kl. 23:57.
Ja, det går direktetog 8 ganger om dagen fra Køln til Essen med Deutsche Bahn, FlixTrain. Tidspunkter kan variere på helligdager eller helger med færre direktetog.
Når du skal ta tog fra Køln til Essen, kan du stole på Deutsche Bahn, FlixTrain for den beste måten å komme deg til Essen. Du kan også sjekke andre togselskaper som tilbyr en tjeneste mellom Køln og Essen og sammenligne fasilitetene de tilbyr før du kjøper en togbillett.
En dagstur til Essen fra Køln er verdt å gjøre med en reisetid på 43m hver vei. Sjekk Omio-appen for den beste måten å reise på.
Det kan være lurt å sammenligne alternativene dine, da det finnes 2 måter å reise mellom Køln og Essen på, inkludert å ta tog og buss.

populære togstasjoner

Viktige stasjoner og flyplasser for denne reisen

De fleste tog fra Køln til Essen bruker stasjonsparet Köln Hbf til Essen Hbf, og noen avganger ankommer Essen, Kruppstraße / Am Thyssenhaus. Bruk denne veiledningen til å sammenligne togstasjonene Køln og Essen på denne ruten, sjekke transport i sentrum, samt sjekke praktiske detaljer som togstasjonens fasiliteter og tjenester.

Avgangsstasjoner på tog i Køln
Ankomsttogstasjoner i Essen

Fra hvilken Køln-stasjon går tog til Essen?

Tog fra Køln til Essen går fra Köln Hbf. Stasjonen ligger 1 km fra Køln sentrum, i Trankgasse 11, 50667 Cologne, Germany.
Köln HbfTrankgasse 11, 50667 Cologne, GermanyWifiSkapShoppingParkeringServeringMinibankTaxiTilgjengelighetWCHotellLoungeKontoret for gjenglemte gjenstanderBillettkontorSykkelparkeringSykkelutleieBilerInformasjonsskranke
Transport i sentrum

Reise til Köln Hbf fra Køln sentrum

Köln Hbf er 1 km fra Køln sentrum. Offentlige transportmuligheter inkluderer:

TogRb26 · 16m · 81kr · hvert ~3 min
BussIvano-Frankivsk · 20m
T-bane16 · 46m · 58kr · hvert ~9 min
18, 16 · 51m · 58kr · hvert ~14 min

Fasiliteter og tjenester på Köln Hbf togstasjon

Köln Hbf har praktiske tjenester for denne ruten, inkludert Wifi, Skap, Shopping, Parkering, Servering, Minibank, Taxi, Tilgjengelighet, WC, Hotell, Lounge, Kontoret for gjenglemte gjenstander, Billettkontor, Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler og Informasjonsskranke.

Mat og drikke

Mat og drikke er tilgjengelig på Köln Hbf.

Wi-Fi og minibanker

Wi-Fi er tilgjengelig på Köln Hbf. Minibanker er tilgjengelige på Köln Hbf.

Billetter og informasjon

Billettkontorstøtte er tilgjengelig på Köln Hbf. Informasjonsskranker er tilgjengelige på Köln Hbf.

Bagasje og hittegods

Bagasjeoppbevaring er tilgjengelig på Köln Hbf. Hittegods er tilgjengelig på stasjonen.

Parkering, drosjer og toaletter

Tilgjengelig på Köln Hbf: Parkering, Taxi, WC.

Sykkel- og biltjenester

Tilgjengelig på Köln Hbf: Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler.

Tilgjengelighet

Tilgjengelighetsfasiliteter er tilgjengelige på Köln Hbf.

Köln Messe/DeutzKöln Messe/Deutz, Ottoplatz 7, 50679 KölnWifiSkapShoppingParkeringServeringMinibankTaxiTilgjengelighetWCHotellLoungeKontoret for gjenglemte gjenstanderBillettkontorSykkelparkeringSykkelutleieBilerInformasjonsskranke
Transport i sentrum

Reise til Köln Messe/Deutz fra Køln sentrum

Köln Messe/Deutz er 1 km fra Køln sentrum. Offentlige transportmuligheter inkluderer:

TogRb26 · 12m · 35kr · hvert ~3 min
T-bane1, 9, 4, 3 · 15m · 23kr · hvert ~52 min

Fasiliteter og tjenester på Köln Messe/Deutz togstasjon

Köln Messe/Deutz har praktiske tjenester for denne ruten, inkludert Wifi, Skap, Shopping, Parkering, Servering, Minibank, Taxi, Tilgjengelighet, WC, Hotell, Lounge, Kontoret for gjenglemte gjenstander, Billettkontor, Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler og Informasjonsskranke.

Mat og drikke

Mat og drikke er tilgjengelig på Köln Messe/Deutz.

Wi-Fi og minibanker

Wi-Fi er tilgjengelig på Köln Messe/Deutz. Minibanker er tilgjengelige på Köln Messe/Deutz.

Billetter og informasjon

Billettkontorstøtte er tilgjengelig på Köln Messe/Deutz. Informasjonsskranker er tilgjengelige på Köln Messe/Deutz.

Bagasje og hittegods

Bagasjeoppbevaring er tilgjengelig på Köln Messe/Deutz. Hittegods er tilgjengelig på stasjonen.

Parkering, drosjer og toaletter

Tilgjengelig på Köln Messe/Deutz: Parkering, Taxi, WC.

Sykkel- og biltjenester

Tilgjengelig på Köln Messe/Deutz: Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler.

Tilgjengelighet

Tilgjengelighetsfasiliteter er tilgjengelige på Köln Messe/Deutz.

Köln/Bonn FlughafenKöln/Bonn Flughafen, Waldstraße 247, 51147 KölnWifiSkapShoppingParkeringServeringMinibankTaxiTilgjengelighetWCLoungeKontoret for gjenglemte gjenstanderBillettkontorSykkelparkeringSykkelutleieBilerInformasjonsskranke
Transport i sentrum

Reise til Köln/Bonn Flughafen fra Køln sentrum

Köln/Bonn Flughafen er 13 km fra Køln sentrum. Offentlige transportmuligheter inkluderer:

TogRe · 17m · 46kr · hvert ~2 min
Rb26 · 21m · 46kr
Re · 23m · hvert ~2 min
BussS19, S12 · 29m · 58kr

Fasiliteter og tjenester på Köln/Bonn Flughafen togstasjon

Köln/Bonn Flughafen har praktiske tjenester for denne ruten, inkludert Wifi, Skap, Shopping, Parkering, Servering, Minibank, Taxi, Tilgjengelighet, WC, Lounge, Kontoret for gjenglemte gjenstander, Billettkontor, Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler og Informasjonsskranke.

Mat og drikke

Mat og drikke er tilgjengelig på Köln/Bonn Flughafen.

Wi-Fi og minibanker

Wi-Fi er tilgjengelig på Köln/Bonn Flughafen. Minibanker er tilgjengelige på Köln/Bonn Flughafen.

Billetter og informasjon

Billettkontorstøtte er tilgjengelig på Köln/Bonn Flughafen. Informasjonsskranker er tilgjengelige på Köln/Bonn Flughafen.

Bagasje og hittegods

Bagasjeoppbevaring er tilgjengelig på Köln/Bonn Flughafen. Hittegods er tilgjengelig på stasjonen.

Parkering, drosjer og toaletter

Tilgjengelig på Köln/Bonn Flughafen: Parkering, Taxi, WC.

Sykkel- og biltjenester

Tilgjengelig på Köln/Bonn Flughafen: Sykkelparkering, Sykkelutleie, Biler.

Tilgjengelighet

Tilgjengelighetsfasiliteter er tilgjengelige på Köln/Bonn Flughafen.

Tog fra Køln til Essen – ikke det du lette etter?

Her er noen andre ressurser som kan inneholde informasjonen du trenger

HjemTogTog fra Køln til Essen

Reiseplanlegging blir enkelt med Omio-appen

Vi tar deg dit du ønsker å reise. Vår innovative app med liveoppdateringer på tog og mobilbilletter, er den perfekte måten å planlegge og holde orden på reisene.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone