Rotterdam til Gent

tir. 20. okt.
+ Legg til returreise
Reis med buss, tog med
FlixBus
Intercity
Eurocity Direct
EuroCity
Regional
1,000+ til
FlixBus
Intercity
Eurocity Direct
EuroCity
Regional
1,000+ til
QR-Code
Scan for å få vår gratis app
Bruk appen vår for å få reiseoppdateringer live og bestille mobilbilletter til tog, busser, fly og ferjer.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Reiseinformasjon

Sammenlign buss og tog for Rotterdam til Gent

Omio anbefaler å bestille buss, som det er det mest populære alternativet fraRotterdam til Gent blant Omios brukere. Hvis du prioriterer pris, velg buss, med en gjennomsnittlig billettpris på 234 NOK Hvis du har dårlig tid, bør du vurdere å bestille tog, som har en gjennomsnittlig total reisetid på 2t 7m. Hvis du vil minimere karbonavtrykket ditt, er tog det beste alternativet, med et estimert CO2-utslipp på 0.0 - 0.1kg. Gjennomsnittlige billettpriser avhenger av reisemåten: buss koster i gjennomsnitt 234 NOK, mens tog koster i gjennomsnitt 703 NOK.

Distanse: 110 km

Sammenlign bus med

Mest populære
Buss
Tog
Med bil

234 NOK

Gjennomsnittlig pris

Billigste

703 NOK

Gjennomsnittlig pris

381 NOK

Gjennomsnittlig pris

(drivstoff + bompenger)

3t 25m

Gjennomsnittlig total varighet

2t 55m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

2t 7m

Gjennomsnittlig total varighet

Raskeste

1t 37m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

1t 57m

Gjennomsnittlig total varighet

(dør til dør)

0.1 - 0.3kg

CO2-utslipp

0.0 - 0.1kg

CO2-utslipp

Laveste

-

CO2-utslipp

FlixBus

Mest populære busselskap

Intercity

Mest populære togselskap

Egen bil eller leiebil

Direkteruter

Direkteruter

Direkteruter

Ekstra tid: Gjennomsnittlig total reisevarighet til avgangspunkt, sikkerhetskontroller og bytter.

Den billigste måten å reise fra Rotterdam til Gent er ved å ta buss, med en gjennomsnittspris på 234 NOK.

Dette sammenlignet med andre reisemåter til Gent:

buss er 469 NOK billigere enn tog på denne rute, med tog fra Rotterdam til Gent til en gjennomsnittpris på 703 NOK.

Å reise med tog er den raskeste måten fra Rotterdam til Gent med en gjennomsnittlig reisetid på 2t 7m.

Andre reisemuligheter til Gent tar ofte lengre tid.

Reiser med Buss tar i gjennomsnitt 3t 25m.

Det kan være lurt å sammenligne alternativene dine, da det finnes 2 måter å reise mellom Rotterdam og Gent på, inkludert å ta buss og tog.
Ta bussen. Det er den billigste måten å reise på, og prisforskjellen er vanligvis større enn folk forventer.

Billetter starter på rundt 234 NOK sammenlignet med omtrent 381 NOK i drivstoff og bompenger – en besparelse på omtrent 147 NOK. Reisen tar 2t 55m mot 1t 57m med bil, så du kommer frem litt senere, men du kan bruke tiden produktivt i stedet for å bruke den bak rattet. Ingen parkering å sortere, ingen drivstoffstopp, og de fleste busser har Wi-Fi og strømuttak.

Det er verdt å vurdere å kjøre bil hvis du har en stram timeplan, reiser som en gruppe (der drivstoffkostnadene fordeler seg på flere måter), eller ønsker fleksibiliteten til å stoppe underveis.

Reisealternativer
fra Rotterdam til Gent

Du kan reise fra Rotterdam til Gent med tog, buss eller fly.

Vår anbefaling

bus

Den beste måten å reise fra Rotterdam til Gent er å ta buss. Det er den beste kombi-pakken av pris og hastighet.

  • FlixBusFlixBus
    19:252t05
    Rotterdam, Conradstraat (Centraal Station)
    21:30Gent, Ghent
    135 NOK1Én vei
    0 bytter

Billigst

  • FlixBusFlixBus
    19:252t05
    Rotterdam, Conradstraat (Centraal Station)
    21:30Gent, Ghent
    135 NOK1Én vei
    0 bytter

Raskest

  • Eurostar9398+SNCB722
    21:581t24
    Rotterdam Centraal
    23:22Gent-Dampoort
    602 NOK1Én vei
    1 bytte

Andre alternativer

  • Eurocity Direct9548+Intercity19744
    15:421t50
    Rotterdam Centraal
    17:32Gent St Pieters
    362 NOK1Én vei
    1 bytte
  • Eurocity Direct9564+Intercity720
    19:421t50
    Rotterdam Centraal
    21:32Gent St Pieters
    407 NOK1Én vei
    1 bytte
  • Eurocity Direct9544+Intercity19742
    14:421t50
    Rotterdam Centraal
    16:32Gent St Pieters
    463 NOK1Én vei
    1 bytte
  • FlixBusFlixBus
    16:502t15
    Rotterdam, Conradstraat (Centraal Station)
    19:05Gent, Ghent
    135 NOK1Én vei
    0 bytter
  • FlixBusFlixBus
    11:352t20
    Rotterdam, Conradstraat (Centraal Station)
    13:55Gent, Ghent
    152 NOK1Én vei
    0 bytter
  • FlixBusFlixBus
    10:152t55
    Rotterdam, Conradstraat (Centraal Station)
    13:10Gent, Ghent
    191 NOK1Én vei
    0 bytter

Finn alle datoene og tidspunktene for denne reisen med tog, buss og fly. .

SAMMENLIGN Priser for tog-, buss- og flyreiser

Sammenlign priser på buss og tog de neste tre ukene. Se de beste tilbudene øyeblikkelig, finn de laveste prisene og velg det alternativet som passer ditt budsjett.

tir.
20. okt.
ons.
21. okt.
tor.
22. okt.
fre.
23. okt.
lør.
24. okt.
søn.
25. okt.
man.
26. okt.
tir.
27. okt.
ons.
28. okt.
tor.
29. okt.
fre.
30. okt.
lør.
31. okt.
søn.
01. nov.
man.
02. nov.
tir.
03. nov.
ons.
04. nov.
tor.
05. nov.
fre.
06. nov.
lør.
07. nov.
søn.
08. nov.
man.
09. nov.

Disse selskapene stoler på oss. Vi selger billettene deres samlet på ett sted.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Reisetips: Reis fra Rotterdam til Gent

Reis til Gent på en enkel måte. Uansett om du vil ha det raskt, billig eller noe helt annet, står reiseekspertene våre klare med alt du trenger, for å finne det beste alternativet fra Rotterdam til Gent.

FAQs
Det er 2 måter å reise mellom Rotterdam og Gent, inkludert buss og tog.
Den billigste måten å reise fra Rotterdam til Gent er ved å ta buss, med en gjennomsnittspris på 234 NOK.

Dette sammenlignet med andre reisemåter til Gent:

buss er 469 NOK billigere enn tog på denne rute, med tog fra Rotterdam til Gent til en gjennomsnittpris på 703 NOK.

Å reise med tog er den raskeste måten fra Rotterdam til Gent med en gjennomsnittlig reisetid på 2t 7m.

Andre reisemuligheter til Gent tar ofte lengre tid.

Reiser med Buss tar i gjennomsnitt 3t 25m.

Avstanden fra Rotterdam til Gent er omtrent 110 km.
Gjennomsnittlige avganger fra Rotterdam til Gent per dag er:
  • Omtrent 9 tog per dag.
  • Omtrent 6 busser per dag.

Vi anbefaler deg å sjekke spesifikke reisedatoer for din rute mellom Rotterdam og Gent ettersom planlagte turer med buss og tog kan variere avhengig av sesong og ukedag.

Dette er de mest populære avreise- og ankomststedene fra Rotterdam til Gent:
  • Tog går stort sett fra Rotterdam Centraal og ankommer på Gent St Pieters.
  • Busser går stort sett fra Rotterdam, Conradstraat (Centraal Station) og ankommer på Gent, Ghent.
Om du først og fremst vil spare penger på reisen din fra Rotterdam til Gent, så hjelper vi deg med å finne de reiseselskapene som gir deg mest valuta for pengene:
  • Reis til FlixBus, BlaBlaCar Bus til Gent med buss.
  • Reis til Intercity, Eurocity Direct, EuroCity, Regional, Eurostar, SNCB, NS International | IC Brussel til Gent med tog.
Ja, det er en direkterute tilgjengelig fra Rotterdam til Gent:
  • Du finner omtrent 5 direkte busser per dag og reiser med FlixBus.
Omiokunder som reiser fra Rotterdam til Gent forlenger ofte ferien sin for å dra til Brugge, Brussel, Paris, Amsterdam, Antwerpen. Omio kan hjelpe deg å planlegge turen din med å finne de beste forbindelsene mellom Gent og disse populære destinasjonene til en god pris.

Reiser fra Rotterdam til Gent – ikke det du lette etter?

Her er noen andre ressurser som kan inneholde informasjonen du trenger

HjemReisRotterdam til Gent

Reiseplanlegging blir enkelt med Omio-appen

Vi tar deg dit du ønsker å reise. Vår innovative app med liveoppdateringer på tog og mobilbilletter, er den perfekte måten å planlegge og holde orden på reisene.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone