Bern–Zürich

la 26.9.
+ Lisää paluu
Valitse juna bussi, juna ja
SBB
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
ÖBB | ICE
Yli 1 000 muuta
SBB
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
ÖBB | ICE
Yli 1 000 muuta
QR-Code
Hae ilmainen sovelluksemme lukemalla koodi
Sovelluksestamme saat reaaliaikaisia matkatiedotteita ja varaat mobiililiput juna-, bussi-, lento- ja lauttamatkoille.
App Store
rate4.9
42K arviota
Google Play
rate4.6
136K arvostelua

Matkatiedot

Vertaa bussi ja juna yhteysvälillä Bern–Zürich

Omion suositus on juna, sillä se on suosituin matkustustapa yhteysvälillä Bern–Zürich Omion käyttäjien keskuudessa. Jos hinta on tärkein, valitse matkustustavaksi juna, jonka lipun keskihinta on 44€ Jos aika on kortilla, harkitse matkustustavaksi juna, jonka keskimääräinen kokonaismatka-aika on 1t 40m. Jos haluat minimoida hiilijalanjälkesi, juna on paras valinta, sillä sen arvioidut CO2-päästöt ovat 0.0 - 0.1kg. Lippujen keskihinnat riippuvat matkustustavasta: juna maksaa keskimäärin 44€, kun taas juna maksaa keskimäärin 44€.

Etäisyys: 95 km

Vertaa train ja

Suosituin
Juna
Autolla

44€

Keskihinta

Halvin

66€

Keskihinta

(polttoaine + tietullit)

1t 40m

Keskimääräinen kokonaiskesto

Nopein

1t 10m

Kyydissäoloaika

+

30m

Lisäaika*

1t 43m

Keskimääräinen kokonaiskesto

(ovelta ovelle)

0.0 - 0.1kg

Hiilipäästöt

Edullisin

-

Hiilipäästöt

SBB

Suosituin rautatieyhtiö

Oma auto tai vuokra-auto

Suorat yhteydet

Suorat yhteydet

Lisäaika: osuus matka-ajasta, joka kuluu esimerkiksi lähtöpaikkaan siirtymiseen, turvatarkastukseen tai vaihtoihin.

Edullisin vaihtoehto Bern–Zürich-matkalle on juna: liput maksavat noin 44€.
Nopein tapa matkustaa Bern ja Zürich välillä on juna, jolla matka kestää noin 1t 40m.
Vaihtoehtoja kannattaa vertailla, sillä matkan voi taittaa 2 tavalla, esimerkiksi bussi ja juna.
Matkusta junalla. Tämä reitti on sekä ajallisesti että rahallisesti parempi kuin autolla.

Matka on noin 33m nopeampi (1t 10m junalla vs. 1t 43m autolla) ja noin 22€ halvempi, kun otetaan huomioon polttoaine ja tietullit (44€ vs. 66€). Saavut myös kaupungin keskustaan ​​pysäköintipaikan etsimisen sijaan, ja voit työskennellä, lukea tai katsella maisemaa sen sijaan, että keskittyisit tiehen.

Autolla ajamista kannattaa silti harkita, jos haluat pysähtyä matkan varrella tai tarvitset autoa perillä.

Matkustustavat
Bern – Zürich

Voit matkustaa tällä reitillä (Bern–Zürich) junalla, bussilla tai lentämällä.

Suosituksemme

train

Yhteysväli Bern–Zürich kannattaa taittaa junalla hintaa ja nopeutta ajatellen.

  • SBBIR 35 2373 | 2373
    13:381t22
    Bern Hauptbahnhof
    15:00Zürich Altstetten
    27 €1Meno
    0 vaihtoa

Halvin

  • SBBIR 35 2373 | 2373
    13:381t22
    Bern Hauptbahnhof
    15:00Zürich Altstetten
    27 €1Meno
    0 vaihtoa

Nopein

  • SBBIC 8 839 | 839
    23:020t59
    Bern Hauptbahnhof
    0:01Zürichin päärautatieasema
    36 €1Meno
    0 vaihtoa

Muut vaihtoehdot

  • SBBIR 35 2375 | 2375
    14:381t22
    Bern Hauptbahnhof
    16:00Zürich Altstetten
    27 €1Meno
    0 vaihtoa
  • SBBIR 35 2353 | 2353
    4:361t24
    Bern Hauptbahnhof
    6:00Zürich Altstetten
    27 €1Meno
    0 vaihtoa
  • SBBIR 2155 | 2155
    4:181t05
    Bern Hauptbahnhof
    5:23Zürich Altstetten
    28 €1Meno
    0 vaihtoa

Etsi kaikkien junat, bussit ja lennot tälle reitille .

VERTAILE Junien, bussien ja lentojen hinnat

Vertaa matkustustapojen (bussi ja juna) hintoja seuraavan kolmen viikon aikana. Voit tarkistaa parhaat tarjoukset yhdellä silmäyksellä, löytää halvimmat hinnat ja valita budjettiisi sopivan vaihtoehdon.

la
26.9.
su
27.9.
ma
28.9.
ti
29.9.
ke
30.9.
to
01.10.
pe
02.10.
la
03.10.
su
04.10.
ma
05.10.
ti
06.10.
ke
07.10.
to
08.10.
pe
09.10.
la
10.10.
su
11.10.
ma
12.10.
ti
13.10.
ke
14.10.
to
15.10.
pe
16.10.

Nämä yritykset luottavat meihin. Myymme niiden lippuja yhdessä ja samassa paikassa.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Matkustusvinkkejä: Matkusta Bern–Zürich-välillä

Zürich on saavutettavissa helposti. Etsitpä sitten nopeaa, halpaa tai jotain muuta vaihtoehtoa yhteysvälille Bern–Zürich, matka-asiantuntijamme ovat keränneet kaiken tarvittavan yhteen paikkaan, joten löydät etsimäsi helposti.

FAQs
Bern ja Zürich välisen matkan voi taittaa 2 eri tavalla, esimerkiksi bussi ja juna.
Edullisin vaihtoehto Bern–Zürich-matkalle on juna: liput maksavat noin 44€.
Nopein tapa matkustaa Bern ja Zürich välillä on juna, jolla matka kestää noin 1t 40m.
Bern ja Zürich välinen etäisyys on noin 95 km.
Bern–Zürich-reitillä kulkee noin
  • 每天约有25 junat。

Suosittelemme tarkistamaan matkustuspäiväsi lähdöt erikseen, jos aiot matkustaa bussi ja juna, sillä aikatauluissa voi olla vaihtelua vuodenajan ja viikonpäivän mukaan.

Alla ovat yleisimmät lähtö- ja saapumispaikat Bern–Zürich-matkoilla:
  • Jos matkustat Junat, lähtöpaikka on yleensä Bern Hauptbahnhof ja saapumispaikka Zürichin päärautatieasema.
Jos haluat Bern–Zürich-liput mahdollisimman hyvään hintaan, tässä on ehdotuksemme:
  • Valitse SBB, jos haluat matkustaa juna.
Kyllä, Bern ja Zürich välillä on suorat yhteydet:
  • SBB – 7 suoraa junat päivässä.
Monet Bern–Zürich-matkan varaavat asiakkaamme käyvät samalla reissulla muissakin kohteissa, joista esimerkkinä Pariisi, Milano, Wien, München, Luzern. Voit hakea Zürich ja näiden suosittujen kohteiden välisiä edullisia jatkoyhteyksiä suoraan Omiosta.

Matkat Bern–Zürich – etkö löytänyt etsimääsi?

Tässä on joitakin muita tietolähteitä, joista tarvitsemasi tiedot voivat löytyä

EtusivuMatkailuBern–Zürich

Omio-sovelluksella matkojen suunnittelu onnistuu helposti

Minne haluatkin lähteä, autamme sinua pääsemään perille. Innovatiivisen sovelluksemme reaaliaikaiset aikataulupäivitykset, mobiililiput ja muut kätevät ominaisuudet tekevät matkasi suunnittelusta ja seuraamisesta helppoa.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone