Berliini–Pariisi

to 02.7.
+ Lisää paluu
Valitse juna juna, bussi, lento ja
Deutsche Bahn
easyJet
FlixBus
Transavia France
TGV
Yli 1 000 muuta
Deutsche Bahn
easyJet
FlixBus
Transavia France
TGV
Yli 1 000 muuta
QR-Code
Hae ilmainen sovelluksemme lukemalla koodi
Sovelluksestamme saat reaaliaikaisia matkatiedotteita ja varaat mobiililiput juna-, bussi-, lento- ja lauttamatkoille.
App Store
rate4.9
42K arviota
Google Play
rate4.6
136K arvostelua

Matkatiedot

Vertaa juna, bussi ja lento yhteysvälillä Berliini–Pariisi

Omion suositus on juna, sillä se on suosituin matkustustapa yhteysvälillä Berliini–Pariisi Omion käyttäjien keskuudessa. Jos hinta on tärkein, valitse matkustustavaksi bussi – lipun hinta on edullisimmillaan 44€. Jos aika on kortilla, lento on paras vaihtoehto – matka-aika on parhaimmillaan vain 4t 17m. Jos haluat minimoida hiilijalanjälkesi, juna on paras valinta, sillä sen päästöt ovat vain 0.3 - 0.8kg. Lippujen hintahaarukka riippuu matkustustavasta: bussi maksaa keskimäärin 44€ ja juna noin 91€.

Etäisyys: 878 km

Vertaa train ja

Suosituin
Juna
Lento
Bussi

222€

Keskihinta

175€

Keskihinta

81€

Keskihinta

Halvin

8t 58m

Keskimääräinen kokonaiskesto

8t 28m

Kyydissäoloaika

+

30m

Lisäaika*

7t 17m

Keskimääräinen kokonaiskesto

Nopein

4t 17m

Kyydissäoloaika

+

3t 0m

Lisäaika*

9t 14m

Keskimääräinen kokonaiskesto

8t 44m

Kyydissäoloaika

+

30m

Lisäaika*

0.3 - 0.8kg

Hiilipäästöt

Edullisin

2.6 - 5.3kg

Hiilipäästöt

0.9 - 2.2kg

Hiilipäästöt

ÖBB | Nightjet

Suosituin rautatieyhtiö

easyJet

Suosituin lentoyhtiö

FlixBus

Suosituin linja-autoyhtiö

Suorat yhteydet

Suorat yhteydet

Suorat yhteydet

Lisäaika: osuus matka-ajasta, joka kuluu esimerkiksi lähtöpaikkaan siirtymiseen, turvatarkastukseen tai vaihtoihin.

Matkustustavat
Berliini – Pariisi

Voit matkustaa tällä reitillä (Berliini–Pariisi) junalla, bussilla tai lentämällä.

Suosituksemme

bus

Yhteysväli BerliiniPariisi kannattaa taittaa bussilla hintaa ja nopeutta ajatellen.

  • FlixBusFlixBus
    18:2011t50
    Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB)
    6:10Paris, Porte Maillot
    59 1Meno
    0 vaihtoa

Halvin

  • FlixBusFlixBus
    18:2011t50
    Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB)
    6:10Paris, Porte Maillot
    59 1Meno
    0 vaihtoa

Nopein

  • easyJetU25159
    6:001t50
    Berliini-Brandenburgin lentoasema
    7:50Charles de Gaullen kansainvälinen lentoasema
    120 1Meno
    0 vaihtoa

Muut vaihtoehdot

  • Deutsche BahnICE 9590
    7:117t40
    Berliini Spandau
    14:51Paris Gare de l'Est
    140 1Meno
    0 vaihtoa
  • Deutsche BahnICE 375+TGVTGV 9560
    12:318t11
    Berliini Hbf
    20:42Paris Gare de l'Est
    150 1Meno
    1 vaihto
  • Deutsche BahnICE 377 · ICE 9550
    14:378t15
    Berliini Hbf
    22:52Paris Gare de l'Est
    150 1Meno
    1 vaihto
  • FlixBusFlixBus
    17:5512t15
    Berlin, Bahnhof Südkreuz
    6:10Paris, Porte Maillot
    59 1Meno
    0 vaihtoa
  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    21:0016t40
    Berlin, Bahnhof Südkreuz
    13:40Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
    67 1Meno
    1 vaihto
  • FlixBusFlixBus
    3:4016t40
    Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB)
    20:20Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
    67 1Meno
    0 vaihtoa
  • Transavia FranceTO4069
    18:151t55
    Berliini-Brandenburgin lentoasema
    20:10Orlyn lentoasema
    88 1Meno
    0 vaihtoa
  • Transavia FranceTO4071
    7:001t55
    Berliini-Brandenburgin lentoasema
    8:55Orlyn lentoasema
    114 1Meno
    0 vaihtoa
  • Transavia FranceTO4061
    10:151t55
    Berliini-Brandenburgin lentoasema
    12:10Orlyn lentoasema
    127 1Meno
    0 vaihtoa

Etsi kaikkien junat, bussit ja lennot tälle reitille .

VERTAILE Junien, bussien ja lentojen hinnat

Vertaa matkustustapojen (juna, bussi ja lento) hintoja seuraavan kolmen viikon aikana. Voit tarkistaa parhaat tarjoukset yhdellä silmäyksellä, löytää halvimmat hinnat ja valita budjettiisi sopivan vaihtoehdon.

ke
01.7.
to
02.7.
pe
03.7.
la
04.7.
su
05.7.
ma
06.7.
ti
07.7.
ke
08.7.
to
09.7.
pe
10.7.
la
11.7.
su
12.7.
ma
13.7.
ti
14.7.
ke
15.7.
to
16.7.
pe
17.7.
la
18.7.
su
19.7.
ma
20.7.
ti
21.7.

Nämä yritykset luottavat meihin. Myymme niiden lippuja yhdessä ja samassa paikassa.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Matkustusvinkkejä: Matkusta Berliini–Pariisi-välillä

Pariisi on saavutettavissa helposti. Etsitpä sitten nopeaa, halpaa tai jotain muuta vaihtoehtoa yhteysvälille Berliini–Pariisi, matka-asiantuntijamme ovat keränneet kaiken tarvittavan yhteen paikkaan, joten löydät etsimäsi helposti.

FAQs
Berliini ja Pariisi välisen matkan voi taittaa 3 eri tavalla, esimerkiksi juna, bussi ja lento.
Edullisin vaihtoehto Berliini–Pariisi-matkalle on bussi: liput maksavat noin 81€.

Määränpäähän Pariisi pääsee myös muilla tavoin, ja hintoja kannattaa aina vertailla:

bussi on 94€ halvempi kuin lento tällä yhteysvälillä. lento matkan hinnaksi tulee 175€.

bussi on 140€ halvempi kuin juna tällä yhteysvälillä. juna matkan hinnaksi tulee 222€.

Nopein tapa matkustaa Berliini ja Pariisi välillä on lento, jolla matka kestää noin 4t 17m.

Muitakin matkustustapoja on, mutta niillä matka kestää pidempään:

Jos päätät matkustaa Juna, matkan kesto on noin 8t 28m.

Jos päätät matkustaa Bussi, matkan kesto on noin 8t 44m.

Berliini ja Pariisi välinen etäisyys on noin 878 km.
Berliini–Pariisi-reitillä kulkee noin
  • 每天约有74 lennot。
  • 每天约有23 bussit。
  • 每天约有14 junat。

Suosittelemme tarkistamaan matkustuspäiväsi lähdöt erikseen, jos aiot matkustaa juna, bussi ja lento, sillä aikatauluissa voi olla vaihtelua vuodenajan ja viikonpäivän mukaan.

Alla ovat yleisimmät lähtö- ja saapumispaikat Berliini–Pariisi-matkoilla:
  • Jos matkustat Lennot, lähtöpaikka on yleensä Berliini-Brandenburgin lentoasema ja saapumispaikka Charles de Gaullen kansainvälinen lentoasema.
  • Jos matkustat Junat, lähtöpaikka on yleensä Berliini Hbf ja saapumispaikka Paris Gare de l'Est.
  • Jos matkustat Bussit, lähtöpaikka on yleensä Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB) ja saapumispaikka Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine).
Jos haluat Berliini–Pariisi-liput mahdollisimman hyvään hintaan, tässä on ehdotuksemme:
  • Valitse Deutsche Bahn, TGV, ÖBB | Nightjet, SNCF | TGV INOUI, Alibus, FlixTrain, Deutsche Bahn Intercity (DB IC), jos haluat matkustaa juna.
  • Valitse FlixBus, BlaBlaCar, jos haluat matkustaa bussi.
  • Valitse easyJet, Transavia France, Air France, Lufthansa, Condor Flugdienst, KLM, Amelia, Sas Airways, Austrian Airlines, Swiss, Amelia International, Lufthansa Cityline, KLM Cityhopper, Norwegian Air Shuttle, Air Baltic, Helvetic Airways, Lufthansa City Airlines, Air Dolomiti, Lot Polish Airlines, Cityjet, Luxair, Edelweiss Air, regional jet, jos haluat matkustaa lento.
Kyllä, seuraavat yhtiöt tarjoavat suoria yhteyksiä Berliini ja Pariisi välillä:
  • Deutsche Bahn, TGV, ÖBB | Nightjet, Alibus – 1 suoraa junat päivässä.
  • FlixBus, BlaBlaCar – 9 suoraa bussit päivässä.
  • easyJet, Transavia France, Air France, Amelia, Amelia International – 10 suoraa lennot päivässä.
Monet Berliini–Pariisi-matkan varaavat asiakkaamme käyvät samalla reissulla muissakin kohteissa, joista esimerkkinä Lontoo, Barcelona, Amsterdam, Milano, Bryssel. Voit hakea Pariisi ja näiden suosittujen kohteiden välisiä edullisia jatkoyhteyksiä suoraan Omiosta.

Matkat Berliini–Pariisi – etkö löytänyt etsimääsi?

Tässä on joitakin muita tietolähteitä, joista tarvitsemasi tiedot voivat löytyä

Omio-sovelluksella matkojen suunnittelu onnistuu helposti

Minne haluatkin lähteä, autamme sinua pääsemään perille. Innovatiivisen sovelluksemme reaaliaikaiset aikataulupäivitykset, mobiililiput ja muut kätevät ominaisuudet tekevät matkasi suunnittelusta ja seuraamisesta helppoa.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone