Transport for Wales-junat Swansea–Tenby

ma 26.10.
+ Lisää paluu
Transport for Wales
Great Western Railway
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
Transport for Wales
Great Western Railway
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
QR-Code
Hae ilmainen sovelluksemme lukemalla koodi
Sovelluksestamme saat reaaliaikaisia matkatiedotteita ja varaat mobiililiput juna-, bussi-, lento- ja lauttamatkoille.
App Store
rate4.9
42K arviota
Google Play
rate4.6
136K arvostelua

Halvimmat ja nopeimmat junat Swansea – Tenby

Päivän 26.10. aikataulut, hinnat ja varattavissa olevat liput

Halvin hinta 26.10.

12 €

Lipun keskihinta 26.10.

15 €

Lyhin matka-aika 26.10.

1 t 29 min

Matkan keskimääräinen kesto 26.10.

1 t 37 min

Junat 26.10.

4

Etäisyys

53 km

Halvat liput

Jos haluat saada lipun edullisesti, suosittelemme varaamaan sen mahdollisimman ajoissa ja välttämään ruuhka-aikoja.

Lippu reitille Swansea–Tenby maksaa keskimäärin 15 €, jos ostat sen lähtöpäivänä, mutta edullisimmillaan liput voivat maksaa vain 12 €.

Nopeat junat

Löydetyt junayhteydet reitillä Swansea–Tenby päivälle ma 26.10.: 4. Suorat yhteydet: 3.

Matkan pituus on 53 km, ja ma 26.10. matka-aika on suorilla junayhteyksillä keskimäärin 1 t 37 min . Jos kuitenkin ajoitat matkasi oikein, matka-aika voi olla vain 1 t 29 min .

Hitaimmilla junayhteyksillä matka kestää 1 t 53 min , ja ne sisältävät usein ainakin yhden vaihdon, mutta budjettimatkailija voi onnistua säästämään niillä rahaa.

  • Transport for WalesG38314
    7:591t35
    Swansea
    9:34Tenby
    12 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Transport for WalesG39201
    10:091t29
    Swansea
    11:38Tenby
    15 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Transport for WalesG39211
    12:061t29
    Swansea
    13:35Tenby
    17 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Transport for WalesG38873 · G39225
    13:441t53
    Swansea
    15:37Tenby
    17 €1Meno
    1 vaihto

Matkan tiedot

Yleiskatsaus: Junayhteys reitillä Swansea–Tenby

Yhdistynyt kuningaskuntaYhdistynyt kuningaskunta
Yhdistynyt kuningaskuntaYhdistynyt kuningaskunta
Icon of train

Junat liikennöivät yhteysvälillä Swansea–Tenby keskimäärin 5 kertaa päivässä, ja matka kestää noin 1t 32m. Junalippujen hinta tällä reitillä on halvimmillaan 8 €, jos varaat ne hyvissä ajoin.

junat kulkevat 3 kertaa päivässä. Varhaisin juna lähtee klo 01:05 ja viimeinen klo 21:46. Nopein juna taittaa 53 km:n matkan ajassa 1t 23m.

Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot
Etäisyys
53 km
Junamatkan keskimääräinen kesto
1t 32m
Halvimmat liput
8 €
Junalähdöt päivässä
5
Suora junayhteys
3
Nopein juna
1t 23m
Ensimmäinen juna
1.05
Viimeinen juna
21.46
Halvin kuukausi
touko
Halvin päivä
ke
Sesonkiaika
heinä - syys
Hiljaisempi aika
tammi - maalis
Kiireisin päivä
pe
Hiljaisin päivä
ke
Paras aika varata
1 vrk
Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot

Reaaliaikaiset lähdöt

Swansea–Tenby-junien lähtöajat

Alla olevasta taulukosta näet reaaliaikaiset lähdöt (junat) yhteysvälillä Swansea–Tenby huomenna maanantai 26. lokakuuta. Voit myös päivittää alla olevat tulokset manuaalisesti, jotta näet ajantasaiset junamatkat.

Viimeksi päivitetty klo
YhtiöLähtöaikaKestoSaapumisaikaVaihdot
Liput
Transport for WalesG38314
Aikataulussa
7:59 Swansea
1t35
9:34 Tenby
0 vaihtoasuora
Transport for WalesG3920110:09 Swansea
1t29
11:38 Tenby0 vaihtoasuora
Transport for WalesG39211
Aikataulussa
12:06 Swansea
1t29
13:35 Tenby
0 vaihtoasuora
Transport for WalesG38873 · G3922513:44 Swansea
1t53
15:37 Tenby1 vaihto

Tämä on päivän viimeinen juna.

Etsi tämän matkan kaikki päivämäärät ja ajat

Miksi Swansea–Tenby-junat kannattaa varata Omiosta?

Transport for Wales sekä Great Western Railway tarjoavat junat yhteysvälillä Swansea–Tenby.
Omio on lippujen virallinen jälleenmyyjä yhteysvälin Swansea–Tenby kaikille matkustustavoille.

Miksi varausalustaksi kannattaa valita Omio eikä Transport for Wales?

  • Vertaile yhtiöitä: Transport for Wales-lippujen ostamisen lisäksi voit vertailla Omiossa myös muiden yhtiöiden lippuja (mm. Great Western Railway), jotta löydät parhaan vaihtoehdon Swansea–Tenby-matkallesi.
  • Suunniteltu kansainvälisille matkustajille: Voit käyttää Omiota omalla kielelläsi, asiakaspalvelu on avoinna kellon ympäri ja voit maksaa lippuostot monin eri tavoin (mm. PayPal, luottokortti tai tilisiirto) valitsemassasi valuutassa.
  • Vertaile kaikkia vaihtoehtoja: Omiossa voit verrata, onko Transport for Wales parempi kuin muut saatavilla olevat matkustusvaihtoehdot (train ja bus) ja varmistaa, että löydät sopivimman matkustustavan reitille Swansea–Tenby.

Miksi varausalustaksi kannattaa valita Omio eikä Wanderu?

  • Vertaile yhtiöitä: Omiossa voit vertailla eri yhtiöiden (esim. Great Western Railway) lippuja, jotta löydät parhaan vaihtoehdon Swansea–Tenby-matkallesi.
  • Useita matkustustapoja: Omio mahdollistaa erilaisten matkojen vertailun (mm. train ja bus), jotta löydät parhaan vaihtoehdon reitille Swansea–Tenby.

Junayhtiöt: Transport for Wales, Great Western Railway junat Swansea–TenbyTransport for Wales, Great Western Railway junat kuljettavat sinut Swansea ja Tenby välillä alkaen 8 €. Yli 1000 matkayhtiön avulla Omiossa löydät parhaat junien aikataulut ja liput matkallesi.

Transport for Wales

Yleistä
Transport for Wales on julkisen liikenteen tarjoaja Walesissa, Yhdistyneessä kuningaskunnassa. Se ylläpitää kattavaa junien, bussien ja lauttojen verkostoa ympäri maata. Junat ovat moderneja ja mukavia, ja niihin kuuluu erilaisia tyyppejä, kuten InterCity Express -junat, aluejunat ja metrojunat. Laivaston palveluihin kuuluvat ilmainen Wi-Fi, sähköpistokkeet ja erilaisia ruokaja juomavaihtoehtoja. Saatavilla on erilaisia lippuja, mukaan lukien yksittäiset ja paluuliput, kausiliput ja ryhmäliput. Suosituimmat reitit ovat Cardiffista Swanseaan, Cardiffista Newportiin ja Cardiffista Manchesteriin.
Matkatavara- ja peruutusehdot
Keskimääräinen Transport for Wales kesto
1t 23m
Halvin Transport for Wales hinta
8 €
Transport for Wales tiheys
4 päivässä
Hintaan sisältyvät matkatavarat
2 suurta matkatavaraa ja 1 pieni käsimatkatavara sisältyy
Matkatavarasäilytys
Ylähyllyt, matkatavara-alueet vaunujen päässä, istuinten alla
Peruutusehdot
Palautuskäytäntö riippuu lipputyypistä.
Hyvitys
Täysi palautus, jos palvelu peruutetaan
Junassa tarjolla olevat palvelut
WiFi
Ruokamyynti matkalla
Kärrypalvelu useimmilla reiteillä, tarjolla välipaloja ja juomia. Joissakin asemissa on kahviloita.
Istumapaikkavaraus
Paikkavaraukset suositellaan, mutta eivät ole pakollisia. Ilmainen lippujen varauksen yhteydessä.
WC-tilat
USB-liitännät
Esteettömyys
Pyörätuolipaikat, esteettömät wc:t, ramppit, etuoikeutetut istuimet, avustamispalvelu saatavilla
Lemmikit
Pienet lemmikit kuljetuslaatikoissa matkustavat ilmaiseksi. Koirat sallitaan lipulla (5 £ päivässä). Opaskoirat ilmaiseksi.
Hiljainen alue

Great Western Railway

Yleistä
Great Western Railway on junaliikennöintiyritys Yhdistyneessä kuningaskunnassa. Se liikennöi palveluja Lontoosta Paddingtonista Länsi-Englantiin, Etelä-Walesiin ja Cotswoldsiin. Se liikennöi myös palveluja Lontoosta Paddingtonista Oxfordiin, Readingiin ja Bristoliin. Se tarjoaa erilaisia lippuja, mukaan lukien Advance, Anytime, Off-Peak ja Super Off-Peak -liput. Laivaston palveluihin kuuluvat ilmainen Wi-Fi, sähköpistokkeet, ilmastointi ja catering-palvelut. Suosituimmat reitit Great Western Railwaylle ovat Lontoo Paddingtonista Bristoliin, Readingiin ja Oxfordiin.
Matkatavara- ja peruutusehdot
Keskimääräinen Great Western Railway kesto
1t 25m
Halvin Great Western Railway hinta
21 €
Great Western Railway tiheys
1 päivässä
Hintaan sisältyvät matkatavarat
Kaksi laukkua ja yksi käsimatkatavara sisältyvät lipun hintaan.
Matkatavarasäilytys
Ylähyllyt, omat matkatavara-alueet vaunujen päässä, istuinten alla
Peruutusehdot
Palautuskäytännöt vaihtelevat lipputyypin mukaan.
Hyvitys
Täysi palautus, jos juna peruutetaan
Junassa tarjolla olevat palvelut
WiFi
Ruokamyynti matkalla
Kahvibaari, joka tarjoaa kuumia ja kylmiä juomia, välipaloja, voileipiä. Ensiluokkainen tarjoilu paikan päällä joillakin reiteillä.
Istumapaikkavaraus
Vapaaehtoiset paikkavaraukset saatavilla maksua vastaan. Ilmainen Ensiluokassa.
WC-tilat
USB-liitännät
Esteettömyys
Pyörätuolipaikat, esteettömät wc-tilat, ramppit, etuoikeutetut istuimet, avustamispalvelu saatavilla
Lemmikit
Pienet lemmikit matkustavat ilmaiseksi. Koirat on pidettävä kytkettyinä. Enintään kaksi koiraa per matkustaja.
Hiljainen alue

Liikennöitsijät, liput ja palvelut matkan aikana reitillä Swansea–Tenby

Tutustu liikennöitsijöihin, lippuehtoihin, matkatavaroihin, matkan aikaisiin palveluihin, esteettömyyteen ja reittikohtaisiin matkustussääntöihin.

Transport for Wales, Great Western Railway on hyvä valinta, jos haluat matkustaa junalla paikasta Swansea paikkaan Tenby. Tarkasta myös muut junayhtiöt, jotka liikennöivät tällä yhteysvälillä, jotta voit vertailla palveluja ja mukavuuksia ennen lippujen ostamista.

Matkustusvinkkejä: Junat Swansea–Tenby

Hae vastauksia yleisimpiin kysymyksiin junamatkoista reitillä Swansea–Tenby. Usein kysytyistä kysymyksistämme löydät kaiken, mitä tarvitset matkasi suunnitteluun – matka-ajat ja lippujen hinnat, suorat yhteydet, ensimmäiset ja viimeiset lähdöt sekä jopa sen, kulkeeko reitti kauniiden maisemien halki. Etsitpä sitten nopeinta tai edullisinta vaihtoehtoa (juna) tai vinkkejä, joiden avulla saat kaiken irti vierailustasi määränpäässä Tenby, tämän oppaan avulla matkustat fiksusti ja luottavaisin mielin.

FAQs
Halvin junalippu Swansea–Tenby-välillä maksaa vain 8 €, jos ostat sen hyvissä ajoin. Muutoin junalipun hinta on noin 15 €. Hinnat voivat kuitenkin vaihdella vuorokaudenajan ja matkustusluokan mukaan. Päiväsaikaan lähtevät junat ovat yleensä kalliimpia.
Arvioitu matka-aika yhteysvälillä Swansea–Tenby on 1t 23m, ja matkan pituus on 53 km. Matka-aika voi poiketa tavallisesta viikonloppuisin tai arkipyhinä, joten tarkasta oma matkapäiväsi Omiosta.
Ensimmäinen Swansea–Tenby-juna lähtee klo 1.05. Suunnittele matkasi Omion avulla.
Myöhäisin Swansea–Tenby-juna lähtee klo 21.46.
Kyllä, Swansea–Tenby-välillä kulkee 3 suoraa junaa päivässä, ja niitä operoivat Transport for Wales. Arkipyhinä tai viikonloppuisin suoria junia saattaa olla vähemmän.
Swansea–Tenby-päiväretki on täysin mahdollinen, sillä matka-aika on 1t 23m yhteen suuntaan. Katso Omion sovelluksesta, miten pääset parhaiten perille.
Vaihtoehtoja kannattaa vertailla, sillä matkan voi taittaa 2 tavalla, esimerkiksi juna ja bussi.

suositut rautatieasemat

Tärkeät asemat ja lentoasemat tällä matkalla

Useimmat Swansea–Tenby-junat käyttävät Swansea–Tenby-asemaparia. Tämän oppaan avulla voit vertailla Swansea- ja Tenby-juna-asemia tällä reitillä, tarkistaa keskustan liikenteen sekä tarkistaa käytännön asiat, kuten juna-aseman palvelut ja tilat.

Lähtöasemat Swansea:ssä
Saapumisjuna-asemat Tenby:ssä

Miltä Swansea-asemalta junat lähtevät kohteeseen Tenby?

Junat reitillä Swansea–Tenby lähtevät asemalta Swansea. Asema sijaitsee 1 km Swansea keskustasta, osoitteessa Swansea station, High Street, Swansea, City & County of Swansea, SA1 1NU.
SwanseaSwansea station, High Street, Swansea, City & County of Swansea, SA1 1NU+44 8450507080MyymälöitäPysäköintiRavintolapalvelutPankkiautomaattiEsteetön kulkuWCHotelliLöytötavaratoimistoLipunmyyntiPyörän pysäköintiPyörän vuokraus
Keskustan liikenne

Pääsy Swansea:ään Swansea:n keskustasta

Bussi49, 30, 54 · 3m · 4 € · ~3 min välein

Swansea-rautatieaseman tilat ja palvelut

Swansea:llä on käytännön palveluita tälle reitille, mukaan lukien Myymälöitä, Pysäköinti, Ravintolapalvelut, Pankkiautomaatti, Esteetön kulku, WC, Hotelli, Löytötavaratoimisto, Lipunmyynti, Pyörän pysäköinti ja Pyörän vuokraus.

Ruoka ja juoma

Ruoka- ja juomavaihtoehtoja on saatavilla Swansea:ssä.

Wi-Fi ja pankkiautomaatit

Pankkiautomaatteja on saatavilla osoitteessa Swansea.

Liput ja tiedot

Lipputoimiston tuki on saatavilla osoitteessa Swansea.

Matkatavarat ja löytötavarat

Löytötavaratoimisto on saatavilla asemalla.

Pysäköinti, taksit ja WC:t

Saatavilla osoitteessa Swansea: Pysäköinti, WC.

Pyörä- ja autopalvelut

Saatavilla osoitteessa Swansea: Pyörän pysäköinti, Pyörän vuokraus.

Esteettömyys

Esteettömyyspalvelut ovat saatavilla osoitteessa Swansea.

Suosituimmat junat Tenbyiin ja Swanseaiin sekä sieltä

Omio-sovelluksella matkojen suunnittelu onnistuu helposti

Minne haluatkin lähteä, autamme sinua pääsemään perille. Innovatiivisen sovelluksemme reaaliaikaiset aikataulupäivitykset, mobiililiput ja muut kätevät ominaisuudet tekevät matkasi suunnittelusta ja seuraamisesta helppoa.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone