Thailand Railways-junat Hat Yai–Bangkok

to 22.10.
+ Lisää paluu
Thailand Railways
Thailand Railways
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
Thailand Railways
Thailand Railways
České dráhy
RegioJet a.s.
SNCF TER | Operated by SNCF Voyageurs 1187
Yli 2 000 liikenneyhtiötä
QR-Code
Hae ilmainen sovelluksemme lukemalla koodi
Sovelluksestamme saat reaaliaikaisia matkatiedotteita ja varaat mobiililiput juna-, bussi-, lento- ja lauttamatkoille.
App Store
rate4.9
42K arviota
Google Play
rate4.6
136K arvostelua

Halvimmat ja nopeimmat junat Hat Yai – Bangkok

Ajat, hinnat ja varattavissa olevat liput päivälle 22.10.

Halvin hinta päivälle 22.10.

13 €

Lipun keskihinta päivälle 22.10.

14 €

Nopein matka päivälle 22.10.

15 t

Matkan keskimääräinen kesto päivälle 22.10.

15 t 38 min

Junat päivälle 22.10.

3

Etäisyys

750 km

Halvat liput

Jos haluat saada lipun edullisesti, suosittelemme varaamaan sen mahdollisimman ajoissa ja välttämään ruuhka-aikoja.

Lippu reitille Hat Yai–Bangkok maksaa keskimäärin 14 €, jos ostat sen lähtöpäivänä, mutta edullisimmillaan liput voivat maksaa vain 13 €.

Nopeat junat

Päivälle to 22.10. löysimme 3 junaa reitille Hat Yai–Bangkok, joista 3 on suoria.

Matkan pituus on 750 km, ja to 22.10. matka-aika on suorilla junayhteyksillä keskimäärin 15 t 38 min . Jos kuitenkin ajoitat matkasi oikein, matka-aika voi olla vain 15 t .

Hitaimmilla junayhteyksillä matka kestää 16 t 30 min , ja ne sisältävät usein ainakin yhden vaihdon, mutta budjettimatkailija voi onnistua säästämään niillä rahaa.

  • Thailand RailwaysRAPID 172
    16:0515t25
    Hat Yai
    7:30Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station
    13 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Thailand RailwaysRAPID 170
    18:2016t30
    Hat Yai
    10:50Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station
    13 €1Meno
    0 vaihtoa
  • Thailand RailwaysSPECIAL EXPRESS 38
    18:0515t00
    Hat Yai
    9:05Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station
    16 €1Meno
    0 vaihtoa

Matkan tiedot

Yleiskatsaus: Junayhteys reitillä Hat Yai–Bangkok

ThaimaaThaimaa
ThaimaaThaimaa
Icon of train

Junat liikennöivät yhteysvälillä Hat Yai–Bangkok keskimäärin 4 kertaa päivässä, ja matka kestää noin 15t 21m. Junalippujen hinta tällä reitillä on halvimmillaan 13 €, jos varaat ne hyvissä ajoin.

junat kulkevat 4 kertaa päivässä. Varhaisin juna lähtee klo 09:05 ja viimeinen klo 11:20. Nopein juna taittaa 750 km:n matkan ajassa 14t 25m.

Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot
Etäisyys
750 km
Junamatkan keskimääräinen kesto
15t 21m
Halvimmat liput
13 €
Junalähdöt päivässä
4
Suora junayhteys
4
Nopein juna
14t 25m
Ensimmäinen juna
9.05
Viimeinen juna
11.20
Halvin kuukausi
heinä
Halvin päivä
pe
Sesonkiaika
heinä - syys
Hiljaisempi aika
tammi - maalis
Kiireisin päivä
ti
Hiljaisin päivä
la
Paras aika varata
14 vrk
Lippuhinnat ovat edullisimpia Omiosta löytyviä economy-luokan hintoja. Saat usein parhaan hinnan, kun teet varauksen hyvissä ajoin. Hinnat vaihtelevat päivittäin ja saatavuuden mukaan. Alennuskortit, bussimatkat ja varausmaksut eivät sisälly hintaan.
Hintatiedot

Junayhtiöt: Thailand Railways junat Hat Yai–BangkokThailand Railways junat kuljettavat sinut Hat Yai ja Bangkok välillä alkaen 13 €. Yli 1000 matkayhtiön avulla Omiossa löydät parhaat junien aikataulut ja liput matkallesi.

Thailand Railways

Matkatavara- ja peruutusehdot
Keskimääräinen Thailand Railways kesto
14t 25m
Halvin Thailand Railways hinta
15 €
Thailand Railways tiheys
1 päivässä

Liikennöitsijät, liput ja palvelut matkan aikana reitillä Hat Yai–Bangkok

Tutustu liikennöitsijöihin, lippuehtoihin, matkatavaroihin, matkan aikaisiin palveluihin, esteettömyyteen ja reittikohtaisiin matkustussääntöihin.

Thailand Railways, Thailand Railways on hyvä valinta, jos haluat matkustaa junalla paikasta Hat Yai paikkaan Bangkok. Tarkasta myös muut junayhtiöt, jotka liikennöivät tällä yhteysvälillä, jotta voit vertailla palveluja ja mukavuuksia ennen lippujen ostamista.

Matkustusvinkkejä: Junat Hat Yai–Bangkok

Hae vastauksia yleisimpiin kysymyksiin junamatkoista reitillä Hat Yai–Bangkok. Usein kysytyistä kysymyksistämme löydät kaiken, mitä tarvitset matkasi suunnitteluun – matka-ajat ja lippujen hinnat, suorat yhteydet, ensimmäiset ja viimeiset lähdöt sekä jopa sen, kulkeeko reitti kauniiden maisemien halki. Etsitpä sitten nopeinta tai edullisinta vaihtoehtoa (juna) tai vinkkejä, joiden avulla saat kaiken irti vierailustasi määränpäässä Bangkok, tämän oppaan avulla matkustat fiksusti ja luottavaisin mielin.

FAQs
Halvin junalippu Hat Yai–Bangkok-välillä maksaa vain 13 €, jos ostat sen hyvissä ajoin. Muutoin junalipun hinta on noin 18 €. Hinnat voivat kuitenkin vaihdella vuorokaudenajan ja matkustusluokan mukaan. Päiväsaikaan lähtevät junat ovat yleensä kalliimpia.
Arvioitu matka-aika yhteysvälillä Hat Yai–Bangkok on 14t 25m, ja matkan pituus on 750 km. Matka-aika voi poiketa tavallisesta viikonloppuisin tai arkipyhinä, joten tarkasta oma matkapäiväsi Omiosta.
Ensimmäinen Hat Yai–Bangkok-juna lähtee klo 9.05. Suunnittele matkasi Omion avulla.
Myöhäisin Hat Yai–Bangkok-juna lähtee klo 11.20.
Kyllä, Hat Yai–Bangkok-välillä kulkee 4 suoraa junaa päivässä, ja niitä operoivat Thailand Railways, Thailand Railways. Arkipyhinä tai viikonloppuisin suoria junia saattaa olla vähemmän.
Thailand Railways, Thailand Railways on hyvä valinta, jos haluat matkustaa junalla paikasta Hat Yai paikkaan Bangkok. Tarkasta myös muut junayhtiöt, jotka liikennöivät tällä yhteysvälillä, jotta voit vertailla palveluja ja mukavuuksia ennen lippujen ostamista.
Bangkok on ehdottomasti vierailemisen arvoinen, mutta päiväretkikohteeksi sitä ei voi suositella, sillä matka-aika on 14t 25m yhteen suuntaan, jos lähtöpaikkasi on Hat Yai. Katso Omion sovelluksesta, miten sinne kannattaa matkustaa paremmalla ajalla.
Vaihtoehtoja kannattaa vertailla, sillä matkan voi taittaa 3 tavalla, esimerkiksi juna, bussi ja lento.

suositut rautatieasemat

Tärkeät asemat ja lentoasemat tällä matkalla

Useimmat Hat Yai–Bangkok-junat käyttävät –Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station-asemaparia. Tämän oppaan avulla voit vertailla Hat Yai- ja Bangkok-juna-asemia tällä reitillä, tarkistaa keskustan liikenteen sekä tarkistaa käytännön asiat, kuten juna-aseman palvelut ja tilat.

Lähtöasemat Hat Yai:ssä
Saapumisjuna-asemat Bangkok:ssä
Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal StationBang Sue, Bangkok 10900, ThailandEsteetön kulku

Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station-rautatieaseman tilat ja palvelut

Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station:llä on käytännön palveluita tälle reitille, mukaan lukien Esteetön kulku.

Esteettömyys

Esteettömyyspalvelut ovat saatavilla osoitteessa Bangkok, Krung Thep Aphiwat Central Terminal Station.

Junat Hat Yai–Bangkok – etkö löytänyt etsimääsi?

Tässä on linkkejä muille sivuille, joilta tarvitsemasi tiedot voivat löytyä.

EtusivuJunatHat Yai–Bangkok-juna

Omio-sovelluksella matkojen suunnittelu onnistuu helposti

Minne haluatkin lähteä, autamme sinua pääsemään perille. Innovatiivisen sovelluksemme reaaliaikaiset aikataulupäivitykset, mobiililiput ja muut kätevät ominaisuudet tekevät matkasi suunnittelusta ja seuraamisesta helppoa.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone