Tog fra Vejle til Duisburg med Deutsche Bahn

man. 28. sep.
+ Tilføj retur
Deutsche Bahn
SJ
Oresundstag
Regionale
AVE
2.000+ rejseselskaber
Deutsche Bahn
SJ
Oresundstag
Regionale
AVE
2.000+ rejseselskaber
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

SAMMENLIGN Priser på tværs af transportmidler

Sammenlign priserne på tog og bus i de næste tre uger. Se de bedste tilbud på et øjeblik, find de laveste priser, og vælg den mulighed, der passer til dit budget.

man.
28. sep.
tirs.
29. sep.
ons.
30. sep.
tors.
01. okt.
fre.
02. okt.
lør.
03. okt.
søn.
04. okt.

Hvorfor skal du booke Vejle til Duisburg tog med Omio?

Deutsche Bahn tilbyder alle tog-tjenester fra Vejle til Duisburg.
Omio er en officiel billetforhandler for alle dine rejsemuligheder fra Vejle til Duisburg.

Hvorfor booke med Omio frem for Deutsche Bahn?

  • Designet til internationale rejsende: Omio er tilgængelig på dit sprog, har en døgnåben kundeservice og tilbyder flere betalingsmuligheder, herunder PayPal, kreditkort og bankoverførsel, i din foretrukne valuta.
  • Sammenlign alle dine muligheder: Omio giver dig mulighed for at sammenligne Deutsche Bahn med alle tilgængelige rejsemuligheder, som er train og bus for at sikre, at du får det bedste tilbud på rejsen fra Vejle til Duisburg.

Hvorfor booke med Omio i stedet for Trainline eller Wanderu?

  • Flere transportformer: Omio giver dig mulighed for at sammenligne rejsealternativer, herunder train og bus, for at finde det ideelle rejsealternativ fra Vejle til Duisburg.

Rejseinformation

Oversigt: Tog fra Vejle til Duisburg

DanmarkDanmark
TysklandTyskland
Icon of train

Tog fra Vejle til Duisburg kører i gennemsnit 9 gange om dagen. Turen tager ca. 7t 25m. Billige togbilletter til denne rejse fås fra 130₫, men du kan rejse fra kun 51₫ med bus.

Den tidligste tog kører kl. 01:10, den sidste kl. 23:43. Den hurtigste tog tilbagelægger 509 km på 7t 1m.

Priserne i economy-kategorien er de laveste priser hos Omio. Tidlig booking betyder som regel lavere priser. Priserne ændres dagligt og afhænger af tilgængelighed. Rabatkort, bustransfers og bookinggebyrer er ikke inkluderet.
Prisinformation
Billigste alternative rejsemetode
Bus fra 51₫
Distance
509 km
Togturens gennemsnitlige varighed
7t 25m
Billigste billetpris
130₫
Tog om dagen
9
Hurtigste tog
7t 1m
Første tog
1.10
Sidste tog
23.43
Billigste måned
dec.
Billigste dag
tirs.
Højsæson
okt. - dec.
Lavsæson
apr. - jun.
Priserne i economy-kategorien er de laveste priser hos Omio. Tidlig booking betyder som regel lavere priser. Priserne ændres dagligt og afhænger af tilgængelighed. Rabatkort, bustransfers og bookinggebyrer er ikke inkluderet.
Prisinformation
Billigste alternative rejsemetode
Bus fra 51₫

Togfirmaer: Deutsche Bahn tog fra Vejle til DuisburgDeutsche Bahn tog tager dig mellem Vejle og Duisburg fra 51₫. Med over 1000 rejseselskaber på Omio kan du finde de bedste togtider og billetter til din rejse.

Deutsche Bahn

Om
Deutsche Bahn (DB) er Tysklands hovedtogoperatør og kører omkring 40.000 indenlandske og internationale afgange hver dag. Dens flåde inkluderer en række togtyper: højhastighedstog ICE (Intercity Express), der når op til 300 km/t; IC (Intercity) og EC (EuroCity) tog til langdistancerejser; samt IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) og RB (Regionalbahn) tjenester til regionale og lokale forbindelser. Mens toiletter er standard på alle tog, er faciliteter som ombordrestauranter og gratis Wi-Fi kun tilgængelige på visse togtyper og ruter. DB tilbyder et bredt udvalg af billetter, herunder Super Saver, Saver og Flexible billetter, samt rabatkort som BahnCard 25, 50 og 100. Yderligere muligheder inkluderer enkeltbilletter, dagsbilletter og gruppebilletter. Populære ruter inkluderer Berlin–München, Hamburg–Frankfurt, Köln–Stuttgart, Berlin–Dresden og Hamburg–Köln, samt adskillige regionale tjenester i hele Tyskland.
Bagage og afbestillingsbetingelser
Gennemsnitlig Deutsche Bahn varighed
7t 1m
Billigste Deutsche Bahn Pris
130₫
Deutsche Bahn frekvens
9 om dagen
Bagage inkluderet
Passagerer må medbringe håndbagage og et ekstra større item gratis, forudsat at de selv kan bære det.
Bagageopbevaring
Bagage kan opbevares i overliggende hylder, under sædet eller i udpegede bagageområder nær dørene eller i midten af vognen.
Afbestillingsbetingelser
Billetter kan annulleres baseret på deres prisbetingelser som nævnt i hvilke typer togbilletter kan refunderes?
Refusion
Hvis DB aflyser et tog, har passagererne ret til en fuld refusion af billetprisen.
Faciliteter ombord på toget
Wi-fi
Mad solgt ombord
De fleste ICE og mange IC/EC tog har:
En Bordrestaurant, hvor du kan sidde og spise.
En Bordbistro med snacks, varme retter og drikkevarer til at tage med.
Service ved sædet i 1. klasse: personalet tager din bestilling og serverer mad/drikke direkte til dit sæde.
Regionaltog (RE / RB / S-Bahn):
Ingen ombord catering.
Du er velkommen til at tage din egen mad og drikke med.
Pladsreservation
Anden klasse:
Ikke inkluderet som standard.
Du kan tilføje en pladsreservation ved booking (anbefales til travle ruter).
Koster omkring €4,90 pr. plads (eller €5,90 hvis booket separat senere).
Første klasse:
Ja, altid inkluderet i billetprisen.
Toiletter
USB-stik
Handicaptilpasning
DB-tog er udstyret med faciliteter til passagerer med nedsat mobilitet, herunder pladser til kørestole, tilgængelige toiletter og hjælpemuligheder.
Kæledyr
Små kæledyr (f.eks. katte, små hunde osv.):
Tilladt gratis, hvis de kan være i en transportkasse (max. størrelse: håndbagage).
Skal forblive i kassen under hele rejsen.
Store hunde:
Kræver en separat (betalt) billet — typisk halvdelen af prisen for en almindelig anden klasse billet.
Skal være i snor og bære en muzzler, mens de er på toget.
Må ikke sidde på sæderne.
Servicehunde:
Rejser gratis.
Behøver ikke muzzler eller snor, hvis det ikke er medicinsk påkrævet.
Tilladt at følge passageren til enhver tid.
Hvilezone

Rejstip: Tog fra Vejle til Duisburg

Find svar på de mest almindelige spørgsmål om rejser fra Vejle til Duisburg med tog. Fra rejsetider og billetpriser til direkte forbindelser, første og sidste afgang og endda om ruten er naturskøn, dækker vores FAQ alt det, du skal bruge for at planlægge din rejse. Uanset om du leder efter den hurtigste tog, den billigste løsning eller tips til at få mest muligt ud af dit besøg i Duisburg, hjælper denne guide dig med at rejse smartere og trygt.

FAQs
Levné togbillet z Vejle do Duisburg mohou začínat již od 130₫, pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena togbillet z Vejle do Duisburg je 130₫; avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty z Vejle do Duisburg tog je 7t 1m na 509 km dlouhé rute, ale doba cesty se může lišit, pokud cestujete o víkendech a svátcích.
Nejranější tog z Vejle do Duisburg forlader v 1.10.
Poslední tog z Vejle do Duisburg odjíždí v 23.43.
Det 9 togkrát denně z Vejle do Duisburg, které vyžadují minimálně jednu změnu s Deutsche Bahn. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení tog.
Když se přepravujete z Vejle do Duisburg tog, můžete se spolehnout na Deutsche Bahn pro nejlepší způsob, jak se dostat do Duisburg. Než si koupíte togbilletter, můžete zkontrolovat všechny možné togselskaber, kteří nabízejí služby fra Vejle til Duisburg a porovnat nabízené vybavení.
Výlet do Duisburg z Vejle stojí za to, ale ne jako jednodenní výlet, s délkou cesty 7t 1m tam i zpět. Zkontrolujte si nejlepší způsob cestování pomocí aplikace Omio .
Je užitečné porovnat své možnosti, protože existuje 2 způsoby, jak se dostat fra Vejle til Duisburg, včetně cesty tog og bus.

populære togstationer

Importer stationer og lufthavne for denne rejse

De fleste tog fra Vejle til Duisburg bruger stationsparret Vejle St. til Duisburg Hbf. Brug denne guide til at sammenligne Vejle- og Duisburg-togstationerne på denne rute, tjekke transportmuligheder i bymidten og tjekke praktiske detaljer som togstationens faciliteter og tjenester.

Afgangstogstationer i Vejle
Ankomsttogstationer i Duisburg

Fra hvilken Vejle station afgår tog til Duisburg?

Tog fra Vejle til Duisburg kører fra Vejle St.. Stationen ligger fra Vejle centrum på Banegårdspladsen 3, 7100 Vejle, Denmark.
Vejle St.Banegårdspladsen 3, 7100 Vejle, Denmark+45 70 13 14 15Wi-fiBagagebokseParkeringSpisemulighederHæveautomatTaxaerTilgængelighedWCHotelHittegodskontorBilletkontorCykelparkeringCykeludlejningBilerInformationsskrankeBagagevogne
Transport i bymidten

Sådan kommer du til Vejle St. fra Vejle centrum

Bus14, 8, 5, 217, 211 · 5m · 2₫ · hvert ~15 min

Vejle St. togstationens faciliteter og tjenester

Vejle St. har praktiske tjenester til denne rute, herunder Wi-fi, Bagagebokse, Parkering, Spisemuligheder, Hæveautomat, Taxaer, Tilgængelighed, WC, Hotel, Hittegodskontor, Billetkontor, Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler, Informationsskranke og Bagagevogne.

Mad og drikke

Der er mad- og drikkemuligheder på Vejle St..

Wi-Fi og hæveautomater

Wi-Fi er tilgængeligt på Vejle St.. Der er hæveautomater på Vejle St..

Billetter og information

Billetkontorsupport er tilgængelig på Vejle St.. Informationsskranker er tilgængelige på Vejle St..

Bagage og hittegods

Der er bagageopbevaring på Vejle St.. Der er mulighed for at finde hittegods på stationen.

Parkering, taxaer og toiletter

Fås hos Vejle St.: Parkering, Taxaer, WC.

Cykel- og bilservice

Fås hos Vejle St.: Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler.

Tilgængelighed

Der er handicapvenlige faciliteter på Vejle St..

Vejle, GormsgadeGormsgade, 7100 Vejle, DenmarkWi-fiParkeringSpisemulighederHæveautomatTaxaerTilgængelighedWCBrusebadBilletkontor
Transport i bymidten

Sådan kommer du til Vejle, Gormsgade fra Vejle centrum

TRUE

Vejle, Gormsgade togstationens faciliteter og tjenester

Vejle, Gormsgade har praktiske tjenester til denne rute, herunder Wi-fi, Parkering, Spisemuligheder, Hæveautomat, Taxaer, Tilgængelighed, WC, Brusebad og Billetkontor.

Mad og drikke

Madmulighederne inkluderer: Cafeteria og snackbarer inde i stationen.

Wi-Fi og hæveautomater

Gratis Wi-Fi tilgængeligt i stationen. Hæveautomater er aTM'er placeret nær hovedindgangen.

Billetter og information

Billetkontorsupport er tilgængelig på Vejle, Gormsgade.

Parkering, taxaer og toiletter

Fås hos Vejle, Gormsgade: Parkering, Taxaer, WC.

Tilgængelighed

Der er handicapfaciliteter på Vejle, Gormsgade: Kørestolsvenlige ramper og elevatorer.

Tog fra Vejle til Duisburg – var det ikke lige det, du ledte efter?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemTogTog i TysklandTog DuisburgTog fra Vejle til Duisburg

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone