Tog fra London til Windermere med Avanti West Coast

søn. 25. okt.
+ Tilføj retur
Avanti West Coast
West Midlands Trains
Lumo
Regionale
SJ
2.000+ rejseselskaber
Avanti West Coast
West Midlands Trains
Lumo
Regionale
SJ
2.000+ rejseselskaber
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

De billigste og hurtigste tog fra London til Windermere

Viser tider, priser og tilgængelige billetter den 25. okt.

Billigste pris den 25. okt.

1.015 DKK

Gennemsnitlig billetpris den 25. okt.

1.015 DKK

Hurtigste rejse den 25. okt.

3 t 19 m

Gennemsnitlig rejsetid den 25. okt.

3 t 25 m

Tog den 25. okt.

12

Afstand

370 km

Billige billetter

Den bedste måde at finde en billig billetpris på er ved at booke billetten i så god tid som muligt og undgå at rejse i myldretiden.

Gennemsnitsprisen for en billet fra London til Windermere ligger på omkring 1.015 DKK, hvis du køber den på dagen, men du kan finde billigere billetter, der koster ned til 1.015 DKK.

Hurtige tog

Det er svært at rejse fra London til Windermere uden at skifte mindst én gang.

  • Avanti West CoastW33130+Northern RailNT177300
    16:293t51
    Euston Station (EUS)
    20:20Windermere
    1.015 DKK1Enkeltbillet
    1 skift
  • Avanti West CoastW33089+Northern RailG85393
    10:463t55
    Euston Station (EUS)
    14:41Windermere
    1.015 DKK1Enkeltbillet
    1 skift
  • Avanti West CoastW33349+Northern RailG85383
    8:474t17
    Euston Station (EUS)
    13:04Windermere
    1.015 DKK1Enkeltbillet
    1 skift
  • Avanti West CoastW33297+Northern RailG85403
    12:293t19
    Euston Station (EUS)
    15:48Windermere
    1.015 DKK1Enkeltbillet
    1 skift
  • Avanti West CoastW33290+Northern RailNT176900
    18:293t31
    Euston Station (EUS)
    22:00Windermere
    1.015 DKK1Enkeltbillet
    1 skift

Rejseinformation

Oversigt: Tog fra London til Windermere

StorbritannienStorbritannien
StorbritannienStorbritannien
Icon of train

Tog fra London til Windermere kører i gennemsnit 6 gange om dagen. Turen tager ca. 3t 10m. Billige togbilletter til denne rejse fås fra 343 DKK, hvis du booker på forhånd.

Den tidligste tog kører kl. 00:39, den sidste kl. 20:41. Den hurtigste tog tilbagelægger 370 km på 2t 45m.

Priserne i economy-kategorien er de laveste priser hos Omio. Tidlig booking betyder som regel lavere priser. Priserne ændres dagligt og afhænger af tilgængelighed. Rabatkort, bustransfers og bookinggebyrer er ikke inkluderet.
Prisinformation
Distance
370 km
Togturens gennemsnitlige varighed
3t 10m
Billigste billetpris
343 DKK
Tog om dagen
6
Hurtigste tog
2t 45m
Første tog
0.39
Sidste tog
20.41
Billigste måned
sep.
Billigste dag
tirs.
Højsæson
jul. - sep.
Lavsæson
jan. - mar.
Travleste dag
fre.
Mindst travle dag
lør.
Bedste tidspunkt at booke
42 dage
Priserne i economy-kategorien er de laveste priser hos Omio. Tidlig booking betyder som regel lavere priser. Priserne ændres dagligt og afhænger af tilgængelighed. Rabatkort, bustransfers og bookinggebyrer er ikke inkluderet.
Prisinformation

Live-afgange

London til Windermere togtider

Tabellen nedenfor viser live afgange med tog fra London til Windermere for i morgen, søndag 25. oktober. Du kan også manuelt opdatere resultaterne nedenfor for at se opdaterede tog.

Sidst opdateret kl.
UdbyderAfgangeVarighedAnkomsterSkift
Billetter
Avanti West CoastW33186+Northern RailG853837:48 Euston Station (EUS)
5t16
13:04 Windermere1 skift
LumoC00573+Northern RailG85383+Avanti West CoastW333498:22 Euston Station (EUS)
4t42
13:04 Windermere2 skift
Avanti West CoastW33349+Northern RailG853838:47 Euston Station (EUS)
4t17
13:04 Windermere1 skift
Avanti West CoastW33144+Northern RailG89066
Punktlig
9:46 Euston Station (EUS)
4t07
13:53 Windermere
1 skift
Avanti West CoastW33089+Northern RailG8539310:46 Euston Station (EUS)
3t55
14:41 Windermere1 skift
Avanti West CoastW33297+Northern RailG8540312:29 Euston Station (EUS)
3t19
15:48 Windermere1 skift
Avanti West CoastW33376+Northern RailG8541313:39 Euston Station (EUS)
4t11
17:50 Windermere1 skift
Avanti West CoastW33319+Northern RailG8541314:29 Euston Station (EUS)
3t21
17:50 Windermere1 skift
Avanti West CoastW33183+Northern RailG85423
Punktlig
15:29 Euston Station (EUS)
3t23
18:52 Windermere
1 skift
Avanti West CoastW33130+Northern RailNT17730016:29 Euston Station (EUS)
3t51
20:20 Windermere1 skift
Avanti West CoastW33365+Northern RailNT177100
Punktlig
17:29 Euston Station (EUS)
3t31
21:00 Windermere
1 skift
Avanti West CoastW33290+Northern RailNT17690018:29 Euston Station (EUS)
3t31
22:00 Windermere1 skift

Dette er dagens sidste tog.

Find alle datoer og tidspunkter for denne rejse

Hvorfor skal du booke London til Windermere tog med Omio?

Avanti West Coast samt West Midlands Trains eller Lumo tilbyder tog tjenester fra London til Windermere.
Omio er en officiel billetforhandler for alle dine rejsemuligheder fra London til Windermere.

Hvorfor booke med Omio frem for Avanti West Coast?

  • Sammenlign med andre udbydere: På Omio kan du ikke kun købe billetter til Avanti West Coast, men også sammenligne billetter til f.eks. West Midlands Trains eller Lumo for at finde den bedste løsning til din rejse fra London til Windermere.
  • Designet til internationale rejsende: Omio er tilgængelig på dit sprog, har en døgnåben kundeservice og tilbyder flere betalingsmuligheder, herunder PayPal, kreditkort og bankoverførsel, i din foretrukne valuta.
  • Sammenlign alle dine muligheder: Omio giver dig mulighed for at sammenligne Avanti West Coast med alle tilgængelige rejsemuligheder, som er train og flight for at sikre, at du får det bedste tilbud på rejsen fra London til Windermere.

Hvorfor booke med Omio i stedet for Wanderu eller Raileurope?

  • Sammenlign med andre udbydere: På Omio kan du også sammenligne billetter fra f.eks. West Midlands Trains eller Lumo for at finde den bedste løsning til din rejse fra London til Windermere.
  • Flere transportformer: Omio giver dig mulighed for at sammenligne rejsealternativer, herunder train og flight, for at finde det ideelle rejsealternativ fra London til Windermere.

Togfirmaer: Avanti West Coast, West Midlands Trains, Lumo tog fra London til WindermereAvanti West Coast, West Midlands Trains, Lumo tog tager dig mellem London og Windermere fra 343 DKK. Med over 1000 rejseselskaber på Omio kan du finde de bedste togtider og billetter til din rejse.

Avanti West Coast

Om
Avanti West Coast er et togfirma baseret i Storbritannien. Det driver højhastighedstog mellem London og større byer i Storbritannien, herunder Birmingham, Manchester, Liverpool, Glasgow og Edinburgh. Virksomheden tilbyder en række billettyper, herunder Standard, Første Klasse og Advance-billetter. Ombordfaciliteter inkluderer gratis Wi-Fi, strømstik, komfortable sæder og et udvalg af mad og drikke. De mest populære ruter for Avanti West Coast er London til Birmingham, London til Manchester og London til Glasgow. Virksomheden driver en flåde af Pendolino- og Super Voyager-tog, som tilbyder en glat og komfortabel rejse.
Bagage og afbestillingsbetingelser
Gennemsnitlig Avanti West Coast varighed
2t 45m
Billigste Avanti West Coast Pris
343 DKK
Avanti West Coast frekvens
6 om dagen
Bagage inkluderet
2 stykker bagage og 1 lille genstand inkluderet
Bagageopbevaring
Overhead hylder, bagageområder i enden af vognene, og under sæderne
Afbestillingsbetingelser
Aflysningspolitikker afhænger af billettype
Refusion
Fuld refusion hvis tog aflyses
Faciliteter ombord på toget
Wi-fi
Mad solgt ombord
Første klasse: Gratis måltider og drikkevarer. Standard klasse: Ombord butik med drikkevarer og snacks.
Pladsreservation
Første klasse: Inkluderet i billetprisen. Standard klasse: Valgfri reservation for £8-12
Toiletter
USB-stik
Handicaptilpasning
Plads til kørestole, tilgængelige toiletter og assistance til ombordstigning/afstigning tilgængelig
Kæledyr
Små kæledyr gratis i transportkasser. Hunde £30 pr. enkelt rejse. Førstehjælpshunde gratis
Hvilezone

West Midlands Trains

Om
West Midlands Trains er en togoperatør baseret i Det Forenede Kongerige, der leverer tjenester i West Midlands-regionen. Den driver en række forskellige togtyper, herunder Class 350 Desiro, Class 323 Electrostar, Class 170 Turbostar og Class 172 Turbostar. Disse tog tilbyder en række faciliteter ombord, såsom gratis Wi-Fi, stikkontakter og aircondition. Passagerer kan købe en række billetter, herunder enkeltbilletter, returbilletter og periodebilletter. De mest populære ruter, der drives af West Midlands Trains, inkluderer Birmingham til London Euston, Birmingham til Wolverhampton og Birmingham til Coventry.
Bagage og afbestillingsbetingelser
Gennemsnitlig West Midlands Trains varighed
5t 53m
Billigste West Midlands Trains Pris
723 DKK
West Midlands Trains frekvens
1 om dagen
Bagage inkluderet
2 stykker bagage og 1 lille genstand
Bagageopbevaring
Overhead hylder, under sæderne og udpegede bagageområder
Afbestillingsbetingelser
Ifølge billetbetingelserne
Refusion
Fuld refusion hvis tjenesten annulleres
Faciliteter ombord på toget
Wi-fi
Mad solgt ombord
Vognservice med drikkevarer og snacks på nogle ruter
Pladsreservation
Pladsereservationer tilgængelige mod et ekstra gebyr
Toiletter
USB-stik
Handicaptilpasning
Kørestolspladser, tilgængelige toiletter, ramper til ombordstigning, prioriteret siddepladser
Kæledyr
Små kæledyr i transportkasser rejser gratis. Hunde kræver en billet til 50% af voksenprisen. Blindehunde rejser gratis.
Hvilezone

Lumo

Om
Lumo er en open access-operatør, der blev lanceret i 2021 og ejes af FirstGroup, som tilbyder togrejser fra London til Skotland og Nordøstengland. Det kører mellem London og Edinburgh langs East Coast Main Line. Lumo-tog tilbyder 100% elektrisk rejse samt faciliteter som komfortable sæder, gratis WiFi og deres LumoEats catering ved sædet i deres enkelt Standard Class. Lumo tilbyder to billettyper: deres forudbestilte billetter LumoFixed, som kun er gyldige på den dato og det tog, der er booket, men som kan ombyttes inden afgang, og deres Anytime-billetter, som kan bruges på ethvert Lumo-tog på datoen for din billet.
Bagage og afbestillingsbetingelser
Gennemsnitlig Lumo varighed
3t 13m
Billigste Lumo Pris
663 DKK
Lumo frekvens
1 om dagen
Bagage inkluderet
Én stykke håndbagage og én stykke indchecket bagage inkluderet
Bagageopbevaring
Overhead hylder og bagageopbevaringsområder i enden af vognene
Afbestillingsbetingelser
Refusioner i henhold til billettypebetingelser
Refusion
Fuld refusion, hvis toget aflyses af operatøren
Faciliteter ombord på toget
Wi-fi
Mad solgt ombord
Cafébar, der serverer varme og kolde drikke, snacks og lette måltider. Første klasse inkluderer gratis forfriskninger.
Pladsreservation
Pladsereservation inkluderet med alle billetter
Toiletter
USB-stik
Handicaptilpasning
Rullestolspladser tilgængelige, tilgængelige toiletter og personalehjælp til ombordstigning
Kæledyr
Små kæledyr i transportkasser rejser gratis. Hunde i snor tilladt mod gebyr.
Hvilezone

Selskaber, billetter og faciliteter om bord mellem London og Windermere

Se oplysninger om selskaber, billetregler, bagage, faciliteter om bord, tilgængelighed og rejsevilkår for ruten.

Když se přepravujete z London do Windermere tog, můžete se spolehnout na Avanti West Coast, West Midlands Trains, Lumo pro nejlepší způsob, jak se dostat do Windermere. Než si koupíte togbilletter, můžete zkontrolovat všechny možné togselskaber, kteří nabízejí služby fra London til Windermere a porovnat nabízené vybavení.

Rejstip: Tog fra London til Windermere

Find svar på de mest almindelige spørgsmål om rejser fra London til Windermere med tog. Fra rejsetider og billetpriser til direkte forbindelser, første og sidste afgang og endda om ruten er naturskøn, dækker vores FAQ alt det, du skal bruge for at planlægge din rejse. Uanset om du leder efter den hurtigste tog, den billigste løsning eller tips til at få mest muligt ud af dit besøg i Windermere, hjælper denne guide dig med at rejse smartere og trygt.

FAQs
Levné togbillet z London do Windermere mohou začínat již od 343 DKK, pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena togbillet z London do Windermere je 891 DKK; avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty z London do Windermere tog je 2t 45m na 370 km dlouhé rute, ale doba cesty se může lišit, pokud cestujete o víkendech a svátcích.
Nejranější tog z London do Windermere forlader v 0.39.
Poslední tog z London do Windermere odjíždí v 20.41.
Det 6 togkrát denně z London do Windermere, které vyžadují minimálně jednu změnu s Avanti West Coast, West Midlands Trains, Lumo. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení tog.
Výlet do Windermere z London stojí za to, ale ne jako jednodenní výlet, s délkou cesty 2t 45m tam i zpět. Zkontrolujte si nejlepší způsob cestování pomocí aplikace Omio .
Je užitečné porovnat své možnosti, protože existuje 2 způsoby, jak se dostat fra London til Windermere, včetně cesty tog og fly.

populære togstationer

Importer stationer og lufthavne for denne rejse

De fleste tog fra London til Windermere bruger stationsparret London Euston til Windermere. Brug denne guide til at sammenligne London- og Windermere-togstationerne på denne rute, tjekke transportmuligheder i bymidten og tjekke praktiske detaljer som togstationens faciliteter og tjenester.

Afgangstogstationer i London
Ankomsttogstationer i Windermere
London EustonEuston Road, London, Greater London, NW1 2RT, United Kingdom+44 3457114141Wi-fiBagagebokseShoppingSpisemulighederHæveautomatTaxaerTilgængelighedWCHotelLoungeHittegodskontorBilletkontorCykelparkeringCykeludlejningBilerInformationsskranke
Transport i bymidten

Sådan kommer du til London Euston fra London centrum

BusN5 · 10m · 16 DKK · hvert ~3 min
N279, 29, N29 · 16m · 16 DKK · hvert ~34 min
91, N91 · 21m · 88 DKK · hvert ~28 min
MetroNorthern · 7m · 16 DKK · hvert ~86 min

London Euston togstationens faciliteter og tjenester

London Euston har praktiske tjenester til denne rute, herunder Wi-fi, Bagagebokse, Shopping, Spisemuligheder, Hæveautomat, Taxaer, Tilgængelighed, WC, Hotel, Lounge, Hittegodskontor, Billetkontor, Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler og Informationsskranke.

Mad og drikke

Der er mad- og drikkemuligheder på London Euston.

Wi-Fi og hæveautomater

Wi-Fi er tilgængeligt på London Euston. Der er hæveautomater på London Euston.

Billetter og information

Billetkontorsupport er tilgængelig på London Euston. Informationsskranker er tilgængelige på London Euston.

Bagage og hittegods

Der er bagageopbevaring på London Euston. Der er mulighed for at finde hittegods på stationen.

Parkering, taxaer og toiletter

Fås hos London Euston: Taxaer, WC.

Cykel- og bilservice

Fås hos London Euston: Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler.

Tilgængelighed

Der er handicapvenlige faciliteter på London Euston.

London PaddingtonPraed Street, London, Greater London, W2 1HQ, United Kingdom+44 3457114141Wi-fiBagagebokseShoppingParkeringSpisemulighederHæveautomatTaxaerTilgængelighedWCHotelLoungeHittegodskontorBilletkontorCykelparkeringCykeludlejningBilerInformationsskranke
Transport i bymidten

Sådan kommer du til London Paddington fra London centrum

TogElizabeth · 7m · 16 DKK · hvert ~21 min
BusN118, N18 · 21m · 32 DKK · hvert ~6 min
36 · 31m · 184 DKK · hvert ~29 min
N205 · 32m · 32 DKK · hvert ~2 min
46 · 1t 22m · 16 DKK · hvert ~19 min
MetroBakerloo · 12m · 32 DKK · hvert ~65 min

London Paddington togstationens faciliteter og tjenester

London Paddington har praktiske tjenester til denne rute, herunder Wi-fi, Bagagebokse, Shopping, Parkering, Spisemuligheder, Hæveautomat, Taxaer, Tilgængelighed, WC, Hotel, Lounge, Hittegodskontor, Billetkontor, Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler og Informationsskranke.

Mad og drikke

Der er mad- og drikkemuligheder på London Paddington.

Wi-Fi og hæveautomater

Wi-Fi er tilgængeligt på London Paddington. Der er hæveautomater på London Paddington.

Billetter og information

Billetkontorsupport er tilgængelig på London Paddington. Informationsskranker er tilgængelige på London Paddington.

Bagage og hittegods

Der er bagageopbevaring på London Paddington. Der er mulighed for at finde hittegods på stationen.

Parkering, taxaer og toiletter

Fås hos London Paddington: Parkering, Taxaer, WC.

Cykel- og bilservice

Fås hos London Paddington: Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler.

Tilgængelighed

Der er handicapvenlige faciliteter på London Paddington.

London WaterlooLondon Waterloo station, Station Approach, London, Greater London., SE1 8SW+44 3451652030Wi-fiShoppingParkeringSpisemulighederHæveautomatTilgængelighedWCHotelHittegodskontorBilletkontorCykelparkeringCykeludlejningBilerInformationsskranke
Transport i bymidten

Sådan kommer du til London Waterloo fra London centrum

London Waterloo er 1 km fra London centrum. Muligheder for offentlig transport inkluderer:

Bus139 · 10m · 16 DKK · hvert ~27 min
MetroNorthern · 3m · 8 DKK · hvert ~86 min

London Waterloo togstationens faciliteter og tjenester

London Waterloo har praktiske tjenester til denne rute, herunder Wi-fi, Shopping, Parkering, Spisemuligheder, Hæveautomat, Tilgængelighed, WC, Hotel, Hittegodskontor, Billetkontor, Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler og Informationsskranke.

Mad og drikke

Der er mad- og drikkemuligheder på London Waterloo.

Wi-Fi og hæveautomater

Wi-Fi er tilgængeligt på London Waterloo. Der er hæveautomater på London Waterloo.

Billetter og information

Billetkontorsupport er tilgængelig på London Waterloo. Informationsskranker er tilgængelige på London Waterloo.

Bagage og hittegods

Der er mulighed for at finde hittegods på stationen.

Parkering, taxaer og toiletter

Fås hos London Waterloo: Parkering, WC.

Cykel- og bilservice

Fås hos London Waterloo: Cykelparkering, Cykeludlejning, Biler.

Tilgængelighed

Der er handicapvenlige faciliteter på London Waterloo.

Tog fra London til Windermere – var det ikke lige det, du ledte efter?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemTogTog i StorbritannienTog fra London til Windermere

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone