Paris til Bremen

tors. 30. jul.
+ Tilføj retur
Rejs med bus, tog, fly med
FlixBus
Deutsche Bahn
Lufthansa
Eurostar
BlaBlaCar Bus
Over 1.000 flere
FlixBus
Deutsche Bahn
Lufthansa
Eurostar
BlaBlaCar Bus
Over 1.000 flere
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Rejseinformation

Sammenlign bus, tog og fly fra Paris til Bremen

Omio anbefaler dig at booke bus, da dette er den mest populære måde at rejse fra Paris til Bremen blandt Omios brugere. Hvis prisen er det vigtigste for dig, bør du vælge bus. Priser fra 33kr. Har du travlt, bør du vælge fly. Så er du fremme på 2t 29m. Hvis du ønsker at nedbringe dit CO2-aftryk, bør du vælge bus. Dermed udleder du nemlig kun 0.7 - 1.6kg på din rejse. Priskategorien afhænger af rejsemåden: den gennemsnitlige pris for bus er 33kr og for fly er den 194kr.

Distance: 651 km

Sammenlign bus med

Mest populære
Bus
Tog
Fly

67kr

Gennemsnitlig pris

Billigste

203kr

Gennemsnitlig pris

399kr

Gennemsnitlig pris

10t 42m

Gennemsnitlig samlet varighed

10t 12m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

8t 19m

Gennemsnitlig samlet varighed

7t 49m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

5t 29m

Gennemsnitlig samlet varighed

Hurtigste

2t 29m

Ombord

+

3t 0m

Ekstra tid*

0.7 - 1.6kg

Co2-udslip

Billigste

-

Co2-udslip

2.0 - 3.9kg

Co2-udslip

FlixBus

Mest populære busselskab

Eurostar

Mest populære togselskab

Lufthansa

Mest populære flyselskab

Direkte rejser

Direkte rejser

Direkte rejser

Ekstra tid: Rejsens samlede varighed inklusive sikkerhedstjek og transfers.

Rejsemuligheder
fra Paris til Bremen

Du kan komme fra Paris til Bremen via tog, bus eller fly.

Vores anbefaling

bus

Den bedste måde at rejse fra Paris til Bremen er med bus, da dette giver den laveste pris og hurtigste rejsetid.

  • BlaBlaCar Bus52119 · 51111
    6:3014t00
    Paris, Porte Maillot
    20:30Bremen, ZOB Breitenweg
    51 kr1Enkeltbillet
    1 skift

Billigste

  • BlaBlaCar Bus52119 · 51111
    6:3014t00
    Paris, Porte Maillot
    20:30Bremen, ZOB Breitenweg
    51 kr1Enkeltbillet
    1 skift

Hurtigst

  • KLMKL1408 · KL1765
    14:303t00
    Charles de Gaulle Airport
    17:30Flughafen Bremen
    893 kr1Enkeltbillet
    1 skift

Andre muligheder

  • TGVTGV 9575+Deutsche BahnICE 104
    13:528t25
    Paris Gare de l'Est
    22:17Bremen Hbf
    150 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • Deutsche BahnICE 9553 · ICE 516
    13:108t04
    Paris Gare de l'Est
    21:14Bremen Hbf
    166 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • Deutsche BahnICE 9553 · ECE 4 · 4432
    13:108t29
    Paris Gare de l'Est
    21:39Bremen Hbf
    173 kr1Enkeltbillet
    2 skift
  • BlaBlaCar Bus51111
    7:3512t55
    Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
    20:30Bremen, ZOB Breitenweg
    60 kr1Enkeltbillet
    0 skift
  • FlixBusFlixBus
    20:4510t25
    Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
    7:10Bremen, Rosa-Parks-Ring (ZOB Breitenweg)
    81 kr1Enkeltbillet
    0 skift
  • FlixBusFlixBus
    6:2513t35
    Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
    20:00Bremen, Rosa-Parks-Ring (ZOB Breitenweg)
    86 kr1Enkeltbillet
    0 skift
  • LufthansaLH95+Deutsche BahnICE 104+Lufthansa City AirlinesLH4197
    6:2515t52
    Charles de Gaulle Airport
    22:17Bremen Hbf
    190 kr1Enkeltbillet
    2 skift
  • LufthansaLH103+Deutsche BahnICE 104+Lufthansa City AirlinesLH4193
    9:0013t17
    Charles de Gaulle Airport
    22:17Bremen Hbf
    222 kr1Enkeltbillet
    2 skift
  • LufthansaLH97+Deutsche BahnICE 104+Lufthansa City AirlinesLH4197
    6:2515t52
    Charles de Gaulle Airport
    22:17Bremen Hbf
    222 kr1Enkeltbillet
    2 skift

Find alle datoer og tider for denne rejse med tog, bus eller fly. .

SAMMENLIGN Priser på tog, busser og fly

Sammenlign priserne på bus, tog og fly i de næste tre uger. Se de bedste tilbud på et øjeblik, find de laveste priser, og vælg den mulighed, der passer til dit budget.

ons.
29. jul.
tors.
30. jul.
fre.
31. jul.
lør.
01. aug.
søn.
02. aug.
man.
03. aug.
tirs.
04. aug.
ons.
05. aug.
tors.
06. aug.
fre.
07. aug.
lør.
08. aug.
søn.
09. aug.
man.
10. aug.
tirs.
11. aug.
ons.
12. aug.
tors.
13. aug.
fre.
14. aug.
lør.
15. aug.
søn.
16. aug.
man.
17. aug.
tirs.
18. aug.

Disse selskaber stoler på os. Vi sælger deres billetter samlet ét sted.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Rejstip: Rejse fra Paris til Bremen

Du kan nemt rejse til Bremen. Om så du vil derhen hurtigt, billigt eller noget helt andet, så har vores rejseksperter samlet alt, hvad du behøver, så du kan finde den bedste rejsemulighed fra Paris til Bremen.

FAQs
Der er 3 måder at rejse fra Paris til Bremen på, inklusive bus, tog og fly.
Den billigste måde at rejse fra Paris til Bremen på er med bus med en gennemsnitlig pris på 67kr.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Bremen:

Det er 136kr billigere at tage med bus end med tog på denne rute, hvor tog fra Paris til Bremen har en gennemsnitspris på 203kr.

Det er 333kr billigere at tage med bus end med fly på denne rute, hvor fly fra Paris til Bremen har en gennemsnitspris på 399kr.

Den hurtigste måde at komme fra Paris til Bremen på er med fly, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 2t 29m.

Andre rejsealternativer til Bremen tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 7t 49m   at rejse med Tog.

Til sammenligning tager det omkring 10t 12m   at rejse med Bus.

Paris er ca. 651 km fra Bremen.
Det gennemsnitlige antal forbindelser fra Paris til Bremen er:
  • Omkring 35 fly om dagen.
  • Omkring 7 busser om dagen.
  • Omkring 5 tog om dagen.

Vi anbefaler dog at tjekke de specifikke rejsedatoer på din rute fra Paris til Bremen, da antallet af forbindelser med bus, tog og fly kan variere efter årstid og ugedag.

De her er de mest populære afrejse- og ankomststeder, når du rejser fra Paris til Bremen:
  • De fleste Fly går fra Charles de Gaulle Airport og ankommer til Flughafen Bremen.
  • De fleste Tog går fra Paris Gare du Nord og ankommer til Bremen Hbf.
  • De fleste Busser går fra Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine) og ankommer til Bremen, Rosa-Parks-Ring (ZOB Breitenweg).
Hvis det vigtigste for dig er et godt tilbud på din rejse fra Paris til Bremen, kan vi hjælpe med at finde selskaberne med de bedste priser:
  • Rejs med FlixBus, BlaBlaCar Bus, BlaBlaCar for at komme til Bremen med bus.
  • Rejs med Deutsche Bahn, Eurostar, TGV for at komme til Bremen med tog.
  • Rejs med Lufthansa, Air France, KLM, Air Dolomiti, Swiss, Lufthansa Cityline for at komme til Bremen med fly.
Ja, der er en direkte rute fra Paris til Bremen:
  • Du finder omkring 3 direkte busser om dagen og rejser med FlixBus, BlaBlaCar Bus, BlaBlaCar.
Omios kunder, som rejser fra Paris til Bremen, tager ofte også til Hamborg, Berlin, Amsterdam, München, Wien. Omio kan hjælpe dig med at planlægge din rejse ved at finde de bedste forbindelser mellem Bremen og disse populære destinationer til en god pris.

Rejser fra Paris til Bremen – var det ikke lige det, du ledte efter`?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemRejsTil BremenParis til Bremen

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone