Montpellier til Salou

fre. 23. okt.
+ Tilføj retur
Rejs med tog, bus, fly med
Alsa
AVE
Swiss
FlixBus
Internorte
Over 1.000 flere
Alsa
AVE
Swiss
FlixBus
Internorte
Over 1.000 flere
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Rejseinformation

Sammenlign tog, bus og fly fra Montpellier til Salou

Omio anbefaler dig at booke bus, da dette er den mest populære måde at rejse fra Montpellier til Salou blandt Omios brugere. Hvis prisen er det vigtigste for dig, bør du vælge tog, hvor den gennemsnitlige billetpris er 22 DKK Hvis du har begrænset tid, bør du overveje at bestille tog, som har en gennemsnitlig samlet rejsetid på 5t 2m. De gennemsnitlige billetpriser afhænger af rejsemåden: tog koster i gennemsnit 22 DKK, mens fly koster i gennemsnit 4.814 DKK.

Distance: 360 km

Sammenlign bus med

Mest populære
Bus
Fly
Tog
I bil

831 DKK

Gennemsnitlig pris

4.814 DKK

Gennemsnitlig pris

22 DKK

Gennemsnitlig pris

Billigste

774 DKK

Gennemsnitlig pris

(brændstof + vejafgifter)

12t 31m

Gennemsnitlig samlet varighed

12t 1m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

5t 55m

Gennemsnitlig samlet varighed

3t 55m

Ombord

+

2t 0m

Ekstra tid*

5t 2m

Gennemsnitlig samlet varighed

Hurtigste

4t 32m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

4t 45m

Gennemsnitlig samlet varighed

(dør til dør)

FlixBus

Mest populære busselskab

Air France

Mest populære flyselskab

SNCF | TGV INOUI

Mest populære togselskab

Din egen bil eller lejebil

Direkte rejser

Direkte rejser

Direkte rejser

Direkte rejser

Sammenlign rejsemuligheder fra Montpellier til Salou

Sammenlign de tilgængelige måder at rejse fra Montpellier til Salou på med hensyn til pris, hastighed, bekvemmelighed og direkte forbindelser.

Den billigste måde at rejse fra Montpellier til Salou på er med tog med en gennemsnitlig pris på 22 DKK.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Salou:

Det er 809 DKK billigere at tage med tog end med bus på denne rute, hvor bus fra Montpellier til Salou har en gennemsnitspris på 831 DKK.

Det er 4.793 DKK billigere at tage med tog end med fly på denne rute, hvor fly fra Montpellier til Salou har en gennemsnitspris på 4.814 DKK.

Den hurtigste måde at komme fra Montpellier til Salou på er med tog, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 5t 2m.

Andre rejsealternativer til Salou tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 5t 55m   at rejse med Fly.

Til sammenligning tager det omkring 12t 31m   at rejse med Bus.

Det er nyttigt at sammenligne dine muligheder, da der er 3 måder at rejse fra Montpellier til Salou, herunder at tage tog, bus og fly.
Tag bussen. Det er den billigste måde at foretage denne tur på, og prisforskellen er normalt større, end folk forventer.

Billetter starter ved omkring 831 DKK sammenlignet med omtrent 774 DKK i brændstof og vejafgifter - en besparelse på omkring -56 DKK. Turen tager 12t 1m versus 4t 45m i bil, så du ankommer lidt senere, men du kan bruge tiden produktivt i stedet for at bruge den bag rattet. Ingen parkering at sortere, ingen tankstationer, og de fleste busser har Wi-Fi og stikkontakter.

Det er værd at overveje at køre bil, hvis du har en stram tidsplan, rejser som en gruppe (hvor brændstofomkostningerne er fordelt på flere måder), eller ønsker fleksibiliteten til at stoppe undervejs.

Rejsemuligheder
fra Montpellier til Salou

Du kan komme fra Montpellier til Salou via tog, bus eller fly.

Vores anbefaling

bus

Den bedste måde at rejse fra Montpellier til Salou er med bus, da dette giver den laveste pris og hurtigste rejsetid.

  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    18:3014t50
    Montpellier, Sabines Gare Routière
    9:20Salou, Avenida de Joan Fuster (Port Aventura)
    860 DKK1Enkeltbillet
    1 skift

Billigste

  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    18:3014t50
    Montpellier, Sabines Gare Routière
    9:20Salou, Avenida de Joan Fuster (Port Aventura)
    860 DKK1Enkeltbillet
    1 skift

Hurtigst

  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    18:3014t50
    Montpellier, Sabines Gare Routière
    9:20Salou, Avenida de Joan Fuster (Port Aventura)
    860 DKK1Enkeltbillet
    1 skift

Find alle datoer og tider for denne rejse med tog, bus eller fly. .

SAMMENLIGN Priser på tog, busser og fly

Sammenlign priserne på tog, bus og fly i de næste tre uger. Se de bedste tilbud på et øjeblik, find de laveste priser, og vælg den mulighed, der passer til dit budget.

fre.
23. okt.
lør.
24. okt.
søn.
25. okt.
man.
26. okt.
tirs.
27. okt.
ons.
28. okt.
tors.
29. okt.

Disse selskaber stoler på os. Vi sælger deres billetter samlet ét sted.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Rejstip: Rejse fra Montpellier til Salou

Du kan nemt rejse til Salou. Om så du vil derhen hurtigt, billigt eller noget helt andet, så har vores rejseksperter samlet alt, hvad du behøver, så du kan finde den bedste rejsemulighed fra Montpellier til Salou.

FAQs
Der er 3 måder at rejse fra Montpellier til Salou på, inklusive tog, bus og fly.
Den billigste måde at rejse fra Montpellier til Salou på er med tog med en gennemsnitlig pris på 22 DKK.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Salou:

Det er 809 DKK billigere at tage med tog end med bus på denne rute, hvor bus fra Montpellier til Salou har en gennemsnitspris på 831 DKK.

Det er 4.793 DKK billigere at tage med tog end med fly på denne rute, hvor fly fra Montpellier til Salou har en gennemsnitspris på 4.814 DKK.

Den hurtigste måde at komme fra Montpellier til Salou på er med tog, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 5t 2m.

Andre rejsealternativer til Salou tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 5t 55m   at rejse med Fly.

Til sammenligning tager det omkring 12t 31m   at rejse med Bus.

Montpellier er ca. 360 km fra Salou.
Det gennemsnitlige antal forbindelser fra Montpellier til Salou er:
  • Omkring 20 fly om dagen.
  • Omkring 8 tog om dagen.
  • Omkring 1 busser om dagen.

Vi anbefaler dog at tjekke de specifikke rejsedatoer på din rute fra Montpellier til Salou, da antallet af forbindelser med tog, bus og fly kan variere efter årstid og ugedag.

De her er de mest populære afrejse- og ankomststeder, når du rejser fra Montpellier til Salou:
  • De fleste Fly går fra Montpellier Airport og ankommer til Barcelona Lufthavn.
  • De fleste Tog går fra Montpellier Saint-Roch og ankommer til Port Aventura.
  • De fleste Busser går fra Montpellier, Sabines Gare Routière og ankommer til Salou, Avenida de Joan Fuster (Port Aventura).
Hvis det vigtigste for dig er et godt tilbud på din rejse fra Montpellier til Salou, kan vi hjælpe med at finde selskaberne med de bedste priser:
  • Rejs med Swiss, Transavia France, Lufthansa City Airlines, KLM, Air France, Lufthansa, Vueling, Air Baltic, Helvetic Airways, British Airways for at komme til Salou med fly.
  • Rejs med Alsa, FlixBus, Internorte for at komme til Salou med bus.
  • Rejs med AVE, SNCF | TGV INOUI for at komme til Salou med tog.
Omios kunder, som rejser fra Montpellier til Salou, tager ofte også til Barcelona, Tarragona, Zaragoza, Barcelona Lufthavn, Valencia. Omio kan hjælpe dig med at planlægge din rejse ved at finde de bedste forbindelser mellem Salou og disse populære destinationer til en god pris.

Rejser fra Montpellier til Salou – var det ikke lige det, du ledte efter`?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemRejsTil SalouMontpellier til Salou

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone