Madrid til Tarragona

lør. 01. aug.
+ Tilføj retur
Rejs med tog, fly med
AVE
BlaBlaCar
Iberia
SNCF OUIGO
Renfe AVLO
Over 1.000 flere
AVE
BlaBlaCar
Iberia
SNCF OUIGO
Renfe AVLO
Over 1.000 flere
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Rejseinformation

Sammenlign tog og fly fra Madrid til Tarragona

Omio anbefaler dig at booke tog, da dette er den mest populære måde at rejse fra Madrid til Tarragona blandt Omios brugere. Hvis prisen er det vigtigste for dig, bør du vælge tog. Priser fra $26. Har du travlt, bør du vælge fly. Så er du fremme på 1t 41m. Hvis du ønsker at nedbringe dit CO2-aftryk, bør du vælge tog. Dermed udleder du nemlig kun 0.1 - 0.4kg på din rejse. Priskategorien afhænger af rejsemåden: den gennemsnitlige pris for tog er $26 og for fly er den $61.

Distance: 424 km

Sammenlign train med

Mest populære
Tog
Fly

$61

Gennemsnitlig pris

Billigste

$160

Gennemsnitlig pris

4t 19m

Gennemsnitlig samlet varighed

3t 49m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

4t 41m

Gennemsnitlig samlet varighed

Hurtigste

1t 41m

Ombord

+

3t 0m

Ekstra tid*

0.1 - 0.4kg

Co2-udslip

Billigste

1.3 - 2.5kg

Co2-udslip

AVE

Mest populære togselskab

Iberia

Mest populære flyselskab

Direkte rejser

Direkte rejser

Ekstra tid: Rejsens samlede varighed inklusive sikkerhedstjek og transfers.

Rejsemuligheder
fra Madrid til Tarragona

Du kan komme fra Madrid til Tarragona via tog, bus eller fly.

Vores anbefaling

bus

Den bedste måde at rejse fra Madrid til Tarragona er med bus, da dette giver den laveste pris og hurtigste rejsetid.

  • HifeNormal
    12:457t10
    Madrid, Terminal de autobuses T4 (Aeropuerto de Madrid)
    19:55Tarragona
    $601Enkeltbillet
    0 skift

Billigste

  • HifeNormal
    12:457t10
    Madrid, Terminal de autobuses T4 (Aeropuerto de Madrid)
    19:55Tarragona
    $601Enkeltbillet
    0 skift

Hurtigst

  • IberiaIB423
    19:051t15
    Adolfo Suárez Madrid-Barajas Lufthavn
    20:20Barcelona Lufthavn
    $2681Enkeltbillet
    0 skift

Andre muligheder

  • iryo06381
    18:192t41
    Madrid-Puerta de Atocha-Almudena Grandes
    21:00Camp de Tarragona Station
    $691Enkeltbillet
    0 skift
  • AVE03183
    18:272t41
    Madrid-Puerta de Atocha-Almudena Grandes
    21:08Camp de Tarragona Station
    $691Enkeltbillet
    0 skift
  • AVE03113
    11:273t01
    Madrid-Puerta de Atocha-Almudena Grandes
    14:28Camp de Tarragona Station
    $691Enkeltbillet
    0 skift
  • HifeNormal
    12:307t25
    Madrid, Intercambiador de Avenida de América
    19:55Tarragona
    $601Enkeltbillet
    0 skift
  • Air EuropaUX7701
    7:301t25
    Adolfo Suárez Madrid-Barajas Lufthavn
    8:55Barcelona Lufthavn
    $1051Enkeltbillet
    0 skift
  • IberiaIB427
    21:351t20
    Adolfo Suárez Madrid-Barajas Lufthavn
    22:55Barcelona Lufthavn
    $1151Enkeltbillet
    0 skift
  • IberiaIB403
    7:051t20
    Adolfo Suárez Madrid-Barajas Lufthavn
    8:25Barcelona Lufthavn
    $1331Enkeltbillet
    0 skift

Find alle datoer og tider for denne rejse med tog, bus eller fly. .

SAMMENLIGN Priser på tog, busser og fly

Sammenlign priserne på tog og fly i de næste tre uger. Se de bedste tilbud på et øjeblik, find de laveste priser, og vælg den mulighed, der passer til dit budget.

lør.
01. aug.
søn.
02. aug.
man.
03. aug.
tirs.
04. aug.
ons.
05. aug.
tors.
06. aug.
fre.
07. aug.
lør.
08. aug.
søn.
09. aug.
man.
10. aug.
tirs.
11. aug.
ons.
12. aug.
tors.
13. aug.
fre.
14. aug.
lør.
15. aug.
søn.
16. aug.
man.
17. aug.
tirs.
18. aug.
ons.
19. aug.
tors.
20. aug.
fre.
21. aug.

Disse selskaber stoler på os. Vi sælger deres billetter samlet ét sted.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Rejstip: Rejse fra Madrid til Tarragona

Du kan nemt rejse til Tarragona. Om så du vil derhen hurtigt, billigt eller noget helt andet, så har vores rejseksperter samlet alt, hvad du behøver, så du kan finde den bedste rejsemulighed fra Madrid til Tarragona.

FAQs
Der er 2 måder at rejse fra Madrid til Tarragona på, inklusive tog og fly.
Den billigste måde at rejse fra Madrid til Tarragona på er med tog med en gennemsnitlig pris på $61.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Tarragona:

Det er $100 billigere at tage med tog end med fly på denne rute, hvor fly fra Madrid til Tarragona har en gennemsnitspris på $160.

Den hurtigste måde at komme fra Madrid til Tarragona på er med fly, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 1t 41m.

Andre rejsealternativer til Tarragona tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 3t 49m   at rejse med Tog.

Til sammenligning tager det omkring 5t 42m   at rejse med Bus.

Madrid er ca. 424 km fra Tarragona.
Det gennemsnitlige antal forbindelser fra Madrid til Tarragona er:
  • Omkring 32 fly om dagen.
  • Omkring 10 tog om dagen.
  • Omkring 5 busser om dagen.

Vi anbefaler dog at tjekke de specifikke rejsedatoer på din rute fra Madrid til Tarragona, da antallet af forbindelser med tog og fly kan variere efter årstid og ugedag.

De her er de mest populære afrejse- og ankomststeder, når du rejser fra Madrid til Tarragona:
  • De fleste Fly går fra Adolfo Suárez Madrid-Barajas Lufthavn og ankommer til Barcelona Lufthavn.
  • De fleste Tog går fra Madrid-Puerta de Atocha-Almudena Grandes og ankommer til Camp de Tarragona Station.
  • De fleste Busser går fra Madrid, Terminal de autobuses T4 (Aeropuerto de Madrid) og ankommer til Tarragona.
Hvis det vigtigste for dig er et godt tilbud på din rejse fra Madrid til Tarragona, kan vi hjælpe med at finde selskaberne med de bedste priser:
  • Rejs med BlaBlaCar, Alsa, Hife for at komme til Tarragona med bus.
  • Rejs med AVE, SNCF OUIGO, Renfe AVLO, Renfe, iryo for at komme til Tarragona med tog.
  • Rejs med Iberia, Vueling, Air Europa, GetJet Airlines, Airhub Airlines for at komme til Tarragona med fly.
Ja, der er direkte forbindelser mellem Madrid og Tarragona med følgende selskaber:
  • Du finder omkring 5 direkte busser om dagen og rejser med BlaBlaCar, Alsa, Hife.
  • Du finder omkring 10 direkte tog om dagen og rejser med AVE, SNCF OUIGO, Renfe AVLO, Renfe, iryo.
  • Du finder omkring 10 direkte fly om dagen og rejser med Iberia, Vueling, Air Europa, GetJet Airlines, Airhub Airlines.
Omios kunder, som rejser fra Madrid til Tarragona, tager ofte også til Barcelona, Valencia, Zaragoza, El Prat de Llobregat, Salou. Omio kan hjælpe dig med at planlægge din rejse ved at finde de bedste forbindelser mellem Tarragona og disse populære destinationer til en god pris.

Rejser fra Madrid til Tarragona – var det ikke lige det, du ledte efter`?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemRejsTil TarragonaMadrid til Tarragona

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone