Berlin til Osnabrück

søn. 30. aug.
+ Tilføj retur
Rejs med tog, bus, fly med
Deutsche Bahn
FlixBus
Eurowings
FlixTrain
BlaBlaCar
Over 1.000 flere
Deutsche Bahn
FlixBus
Eurowings
FlixTrain
BlaBlaCar
Over 1.000 flere
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Rejseinformation

Sammenlign tog, bus og fly fra Berlin til Osnabrück

Omio anbefaler dig at booke tog, da dette er den mest populære måde at rejse fra Berlin til Osnabrück blandt Omios brugere. Hvis prisen er det vigtigste for dig, bør du vælge bus, hvor den gennemsnitlige billetpris er CHF30 Hvis du har begrænset tid, bør du overveje at bestille fly, som har en gennemsnitlig samlet rejsetid på 3t 44m. Hvis du vil minimere dit CO2-aftryk, er tog det bedste valg med en anslået CO2-udledning på 0.1 - 0.3kg. De gennemsnitlige billetpriser afhænger af rejsemåden: bus koster i gennemsnit CHF30, mens fly koster i gennemsnit CHF147.

Distance: 365 km

Sammenlign train med

Mest populære
Tog
Bus
Fly

CHF61

Gennemsnitlig pris

CHF30

Gennemsnitlig pris

Billigste

CHF147

Gennemsnitlig pris

4t 31m

Gennemsnitlig samlet varighed

4t 1m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

4t 49m

Gennemsnitlig samlet varighed

4t 19m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

3t 44m

Gennemsnitlig samlet varighed

Hurtigste

1t 44m

Ombord

+

2t 0m

Ekstra tid*

0.1 - 0.3kg

Co2-udslip

Billigste

0.4 - 0.9kg

Co2-udslip

1.1 - 2.2kg

Co2-udslip

Deutsche Bahn

Mest populære togselskab

FlixBus

Mest populære busselskab

Eurowings

Mest populære flyselskab

Direkte rejser

Direkte rejser

Direkte rejser

Ekstra tid: Rejsens samlede varighed inklusive sikkerhedstjek og transfers.

Rejsemuligheder
fra Berlin til Osnabrück

Du kan komme fra Berlin til Osnabrück via tog, bus eller fly.

Vores anbefaling

bus

Den bedste måde at rejse fra Berlin til Osnabrück er med bus, da dette giver den laveste pris og hurtigste rejsetid.

  • FlixBusFlixBus
    5:006t30
    Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB)
    11:30Osnabrück, Hauptbahnhof
    CHF421Enkeltbillet
    0 skift

Billigste

  • FlixBusFlixBus
    5:006t30
    Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB)
    11:30Osnabrück, Hauptbahnhof
    CHF421Enkeltbillet
    0 skift

Hurtigst

  • EurowingsEW8044
    17:251t05
    Berlin Brandenburg lufthavn
    18:30Flughafen Düsseldorf International
    CHF2481Enkeltbillet
    0 skift

Andre muligheder

  • FlixTrainFlixTrain · FlixTrain
    14:314t11
    Bahnhof Berlin-Spandau
    18:42Osnabrück Hbf
    CHF611Enkeltbillet
    1 skift
  • FlixTrainFlixTrain · FlixTrain
    14:184t24
    Berlin Hauptbahnhof
    18:42Osnabrück Hbf
    CHF611Enkeltbillet
    1 skift
  • FlixTrainFlixTrain · FlixTrain
    13:554t47
    Bahnhof Berlin Südkreuz
    18:42Osnabrück Hbf
    CHF611Enkeltbillet
    1 skift
  • FlixBusFlixBus
    4:356t55
    Berlin, Bahnhof Südkreuz
    11:30Osnabrück, Hauptbahnhof
    CHF421Enkeltbillet
    0 skift
  • FlixBusFlixBus
    23:204t45
    Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB)
    4:05Osnabrück, Hauptbahnhof
    CHF471Enkeltbillet
    0 skift
  • FlixBusFlixBus
    22:555t10
    Berlin, Bahnhof Südkreuz
    4:05Osnabrück, Hauptbahnhof
    CHF471Enkeltbillet
    0 skift
  • LufthansaLH1929 · LH2136
    8:503t55
    Berlin Brandenburg lufthavn
    12:45Flughafen Münster/Osnabrück
    CHF3271Enkeltbillet
    1 skift
  • LufthansaLH1963 · LH2136
    7:205t25
    Berlin Brandenburg lufthavn
    12:45Flughafen Münster/Osnabrück
    CHF3381Enkeltbillet
    1 skift
  • LufthansaLH1947 · LH2034
    17:504t35
    Berlin Brandenburg lufthavn
    22:25Flughafen Düsseldorf International
    CHF3701Enkeltbillet
    1 skift

Find alle datoer og tider for denne rejse med tog, bus eller fly. .

SAMMENLIGN Priser på tog, busser og fly

Sammenlign priserne på tog, bus og fly i de næste tre uger. Se de bedste tilbud på et øjeblik, find de laveste priser, og vælg den mulighed, der passer til dit budget.

søn.
30. aug.
man.
31. aug.
tirs.
01. sep.
ons.
02. sep.
tors.
03. sep.
fre.
04. sep.
lør.
05. sep.

Disse selskaber stoler på os. Vi sælger deres billetter samlet ét sted.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Rejstip: Rejse fra Berlin til Osnabrück

Du kan nemt rejse til Osnabrück. Om så du vil derhen hurtigt, billigt eller noget helt andet, så har vores rejseksperter samlet alt, hvad du behøver, så du kan finde den bedste rejsemulighed fra Berlin til Osnabrück.

FAQs
Der er 3 måder at rejse fra Berlin til Osnabrück på, inklusive tog, bus og fly.
Den billigste måde at rejse fra Berlin til Osnabrück på er med bus med en gennemsnitlig pris på CHF30.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Osnabrück:

Det er CHF31 billigere at tage med bus end med tog på denne rute, hvor tog fra Berlin til Osnabrück har en gennemsnitspris på CHF61.

Det er CHF117 billigere at tage med bus end med fly på denne rute, hvor fly fra Berlin til Osnabrück har en gennemsnitspris på CHF147.

Den hurtigste måde at komme fra Berlin til Osnabrück på er med fly, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 3t 44m.

Andre rejsealternativer til Osnabrück tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 4t 31m   at rejse med Tog.

Til sammenligning tager det omkring 4t 49m   at rejse med Bus.

Berlin er ca. 365 km fra Osnabrück.
Det gennemsnitlige antal forbindelser fra Berlin til Osnabrück er:
  • Omkring 18 fly om dagen.
  • Omkring 11 busser om dagen.
  • Omkring 9 tog om dagen.

Vi anbefaler dog at tjekke de specifikke rejsedatoer på din rute fra Berlin til Osnabrück, da antallet af forbindelser med tog, bus og fly kan variere efter årstid og ugedag.

De her er de mest populære afrejse- og ankomststeder, når du rejser fra Berlin til Osnabrück:
  • De fleste Fly går fra Berlin Brandenburg lufthavn og ankommer til Flughafen Düsseldorf International.
  • De fleste Tog går fra Berlin Hauptbahnhof og ankommer til Osnabrück Hbf.
  • De fleste Busser går fra Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB) og ankommer til Osnabrück, Hauptbahnhof.
Hvis det vigtigste for dig er et godt tilbud på din rejse fra Berlin til Osnabrück, kan vi hjælpe med at finde selskaberne med de bedste priser:
  • Rejs med Eurowings, Lufthansa for at komme til Osnabrück med fly.
  • Rejs med FlixBus, BlaBlaCar for at komme til Osnabrück med bus.
  • Rejs med Deutsche Bahn, FlixTrain, WestfalenBahn, Deutsche Bahn Intercity (DB IC) for at komme til Osnabrück med tog.
Ja, der er direkte forbindelser mellem Berlin og Osnabrück med følgende selskaber:
  • Du finder omkring 5 direkte fly om dagen og rejser med Eurowings.
  • Du finder omkring 9 direkte busser om dagen og rejser med FlixBus, BlaBlaCar.
  • Du finder omkring 3 direkte tog om dagen og rejser med Deutsche Bahn, Deutsche Bahn Intercity (DB IC).
Omios kunder, som rejser fra Berlin til Osnabrück, tager ofte også til Amsterdam, Paris, Hamborg, Münster, Bremen. Omio kan hjælpe dig med at planlægge din rejse ved at finde de bedste forbindelser mellem Osnabrück og disse populære destinationer til en god pris.

Rejser fra Berlin til Osnabrück – var det ikke lige det, du ledte efter`?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemRejsTil OsnabrückBerlin til Osnabrück

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone