Amsterdam til Kraków

tors. 24. sep.
+ Tilføj retur
Rejs med tog, bus, fly med
Deutsche Bahn
Lufthansa Cityline
FlixBus
Sas Airways
KLM Cityhopper
Over 1.000 flere
Deutsche Bahn
Lufthansa Cityline
FlixBus
Sas Airways
KLM Cityhopper
Over 1.000 flere
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Rejseinformation

Sammenlign tog, bus og fly fra Amsterdam til Kraków

Omio anbefaler dig at booke bus, da dette er den mest populære måde at rejse fra Amsterdam til Kraków blandt Omios brugere. Hvis prisen er det vigtigste for dig, bør du vælge bus, hvor den gennemsnitlige billetpris er 744kr Hvis du har begrænset tid, bør du overveje at bestille fly, som har en gennemsnitlig samlet rejsetid på 5t 1m. Hvis du vil minimere dit CO2-aftryk, er tog det bedste valg med en anslået CO2-udledning på 0.3 - 1.0kg. De gennemsnitlige billetpriser afhænger af rejsemåden: bus koster i gennemsnit 744kr, mens fly koster i gennemsnit 2689kr.

Distance: 1077 km

Sammenlign bus med

Mest populære
Bus
Fly
Tog

744kr

Gennemsnitlig pris

Billigste

2689kr

Gennemsnitlig pris

1006kr

Gennemsnitlig pris

20t 40m

Gennemsnitlig samlet varighed

20t 10m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

5t 1m

Gennemsnitlig samlet varighed

Hurtigste

3t 1m

Ombord

+

2t 0m

Ekstra tid*

14t 48m

Gennemsnitlig samlet varighed

14t 18m

Ombord

+

30m

Ekstra tid*

1.1 - 2.7kg

Co2-udslip

3.2 - 6.5kg

Co2-udslip

0.3 - 1.0kg

Co2-udslip

Billigste
FlixBus

Mest populære busselskab

Lot Polish Airlines

Mest populære flyselskab

Deutsche Bahn

Mest populære togselskab

Direkte rejser

Direkte rejser

Direkte rejser

Ekstra tid: Rejsens samlede varighed inklusive sikkerhedstjek og transfers.

Den billigste måde at rejse fra Amsterdam til Kraków på er med bus med en gennemsnitlig pris på 744kr.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Kraków:

Det er 262kr billigere at tage med bus end med tog på denne rute, hvor tog fra Amsterdam til Kraków har en gennemsnitspris på 1006kr.

Det er 1945kr billigere at tage med bus end med fly på denne rute, hvor fly fra Amsterdam til Kraków har en gennemsnitspris på 2689kr.

Den hurtigste måde at komme fra Amsterdam til Kraków på er med fly, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 5t 1m.

Andre rejsealternativer til Kraków tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 14t 48m   at rejse med Tog.

Til sammenligning tager det omkring 20t 40m   at rejse med Bus.

Det er nyttigt at sammenligne dine muligheder, da der er 3 måder at rejse fra Amsterdam til Kraków, herunder at tage tog, bus og fly.

Rejsemuligheder
fra Amsterdam til Kraków

Du kan komme fra Amsterdam til Kraków via tog, bus eller fly.

Vores anbefaling

bus

Den bedste måde at rejse fra Amsterdam til Kraków er med bus, da dette giver den laveste pris og hurtigste rejsetid.

  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    20:4521t40
    Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
    18:25Kraków, Airport
    318 kr1Enkeltbillet
    1 skift

Billigste

  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    20:4521t40
    Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
    18:25Kraków, Airport
    318 kr1Enkeltbillet
    1 skift

Hurtigst

  • KLMKL1323
    9:151t50
    Amsterdam Schiphol Airport
    11:05Kraków-Balice Johannes Paul II Lufthavn
    5043 kr1Enkeltbillet
    0 skift

Andre muligheder

  • Deutsche BahnIC 3575 · IC 3075 · ICE 1541 · ICE 2972
    20:2618t53
    Amsterdam Zuid
    15:19Kraków Główny
    724 kr1Enkeltbillet
    6 skift
  • Deutsche BahnIC 3075 · ICE 1541 · ICE 2972 · EC 43
    20:2318t56
    Amsterdam Centraal
    15:19Kraków Główny
    724 kr1Enkeltbillet
    5 skift
  • Deutsche BahnICE 243 · ICE 947 · 4350 · EC 41
    18:0019t20
    Amsterdam Centraal
    13:20Kraków Główny
    724 kr1Enkeltbillet
    4 skift
  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    15:0022t20
    Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
    13:20Kraków, Airport
    322 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    17:3021t00
    Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk)
    14:30Kraków, Dworzec Autobusowy MDA
    334 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    22:4027t10
    Schiphol, Airport Terminal 1
    1:50Kraków, Airport
    338 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • LufthansaLH2311 · LH1622
    8:154t25
    Amsterdam Schiphol Airport
    12:40Kraków-Balice Johannes Paul II Lufthavn
    2304 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • LufthansaLH2307 · LH1626
    17:006t30
    Amsterdam Schiphol Airport
    23:30Kraków-Balice Johannes Paul II Lufthavn
    2304 kr1Enkeltbillet
    1 skift
  • LufthansaLH2311+Air DolomitiLH7424
    8:157t50
    Amsterdam Schiphol Airport
    16:05Kraków-Balice Johannes Paul II Lufthavn
    2304 kr1Enkeltbillet
    1 skift

Find alle datoer og tider for denne rejse med tog, bus eller fly. .

SAMMENLIGN Priser på tog, busser og fly

Sammenlign priserne på tog, bus og fly i de næste tre uger. Se de bedste tilbud på et øjeblik, find de laveste priser, og vælg den mulighed, der passer til dit budget.

tors.
24. sep.
fre.
25. sep.
lør.
26. sep.
søn.
27. sep.
man.
28. sep.
tirs.
29. sep.
ons.
30. sep.
tors.
01. okt.
fre.
02. okt.
lør.
03. okt.
søn.
04. okt.
man.
05. okt.
tirs.
06. okt.
ons.
07. okt.
tors.
08. okt.
fre.
09. okt.
lør.
10. okt.
søn.
11. okt.
man.
12. okt.
tirs.
13. okt.
ons.
14. okt.

Disse selskaber stoler på os. Vi sælger deres billetter samlet ét sted.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Rejstip: Rejse fra Amsterdam til Kraków

Du kan nemt rejse til Kraków. Om så du vil derhen hurtigt, billigt eller noget helt andet, så har vores rejseksperter samlet alt, hvad du behøver, så du kan finde den bedste rejsemulighed fra Amsterdam til Kraków.

FAQs
Der er 3 måder at rejse fra Amsterdam til Kraków på, inklusive tog, bus og fly.
Den billigste måde at rejse fra Amsterdam til Kraków på er med bus med en gennemsnitlig pris på 744kr.

Det er sammenlignet med andre rejsealternativer til Kraków:

Det er 262kr billigere at tage med bus end med tog på denne rute, hvor tog fra Amsterdam til Kraków har en gennemsnitspris på 1006kr.

Det er 1945kr billigere at tage med bus end med fly på denne rute, hvor fly fra Amsterdam til Kraków har en gennemsnitspris på 2689kr.

Den hurtigste måde at komme fra Amsterdam til Kraków på er med fly, hvor den gennemsnitlige rejsetid er 5t 1m.

Andre rejsealternativer til Kraków tager normalt længere tid:

Til sammenligning tager det omkring 14t 48m   at rejse med Tog.

Til sammenligning tager det omkring 20t 40m   at rejse med Bus.

Amsterdam er ca. 1077 km fra Kraków.
Det gennemsnitlige antal forbindelser fra Amsterdam til Kraków er:
  • Omkring 49 fly om dagen.
  • Omkring 31 busser om dagen.
  • Omkring 4 tog om dagen.

Vi anbefaler dog at tjekke de specifikke rejsedatoer på din rute fra Amsterdam til Kraków, da antallet af forbindelser med tog, bus og fly kan variere efter årstid og ugedag.

De her er de mest populære afrejse- og ankomststeder, når du rejser fra Amsterdam til Kraków:
  • De fleste Fly går fra Amsterdam Schiphol Airport og ankommer til Kraków-Balice Johannes Paul II Lufthavn.
  • De fleste Tog går fra Amsterdam Centraal og ankommer til Kraków Główny.
  • De fleste Busser går fra Amsterdam, Piarcoplein (Amsterdam Sloterdijk) og ankommer til Kraków, Airport.
Hvis det vigtigste for dig er et godt tilbud på din rejse fra Amsterdam til Kraków, kan vi hjælpe med at finde selskaberne med de bedste priser:
  • Rejs med FlixBus, Sindbad for at komme til Kraków med bus.
  • Rejs med Deutsche Bahn for at komme til Kraków med tog.
  • Rejs med Lufthansa Cityline, Sas Airways, KLM Cityhopper, Swiss, Lufthansa City Airlines, Air France, KLM, Air Dolomiti, Austrian Airlines, Lufthansa, Norwegian Air Shuttle, Air Baltic, Helvetic Airways, Lot Polish Airlines, British Airways, Buzz, Edelweiss Air, easyJet for at komme til Kraków med fly.
Ja, der er direkte forbindelser mellem Amsterdam og Kraków med følgende selskaber:
  • Du finder omkring 4 direkte busser om dagen og rejser med FlixBus, Sindbad.
  • Du finder omkring 4 direkte fly om dagen og rejser med KLM Cityhopper, KLM, easyJet.
Omios kunder, som rejser fra Amsterdam til Kraków, tager ofte også til Prag, Warsawa, Wien, Zakopane, Budapest. Omio kan hjælpe dig med at planlægge din rejse ved at finde de bedste forbindelser mellem Kraków og disse populære destinationer til en god pris.

Rejser fra Amsterdam til Kraków – var det ikke lige det, du ledte efter`?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

HjemRejsTil KrakówAmsterdam til Kraków

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone