Bus fra Fukuoka til Hiroshima med Willer Express

søn. 25. okt.
+ Tilføj retur
Willer Express
Alsa
Vy Bus4You
Infobus
FlixBus
2.000+ rejseselskaber
Willer Express
Alsa
Vy Bus4You
Infobus
FlixBus
2.000+ rejseselskaber
QR-Code
Scan for at hente vores gratis app
Brug vores app til at få live rejseopdateringer og booke mobilbilletter til tog, busser, fly og færger.
App Store
rate4.9
42K vurderinger
Google Play
rate4.6
136K anmeldelser

Skal du rejse med flere forskellige tog i Japan?

Spar penge med JR Pass, og rejs udbegrænset med tog i 7 til 21 dage.

Udforsk Japan Rail Pass

De billigste og hurtigste busser fra Fukuoka til Hiroshima

Viser tider, priser og tilgængelige billetter den 25. okt.

Billigste pris den 25. okt.

31 €

Gennemsnitlig billetpris den 25. okt.

31 €

Hurtigste rejse den 25. okt.

5 t 25 m

Gennemsnitlig rejsetid den 25. okt.

5 t 25 m

Busser den 25. okt.

1

Afstand

208 km

Billige billetter

Den bedste måde at finde en billig billetpris på er ved at booke billetten i så god tid som muligt og undgå at rejse i myldretiden.

Gennemsnitsprisen for en billet fra Fukuoka til Hiroshima ligger på omkring 31 €, hvis du køber den på dagen, men du kan finde billigere billetter, der koster ned til 31 €.

Hurtige busser

Fundne busafgange den søn. 25. okt. på ruten Fukuoka–Hiroshima: 1. Heraf direkte: 1.

D. søn. 25. okt. tilbagelægger de direkte busser den 208 km lange strækning på gennemsnitligt 5 t 25 m , men hvis du planlægger det rigtigt, kan nogle busser få dig frem på bare 5 t 25 m .

De langsomste busser tager 5 t 25 m og omfatter typisk et skift eller to på vejen, men hvis du rejser på et budget, kan dette muligvis være en måde at spare lidt penge på.

  • Willer Express
    2:305t25
    Fukuoka
    7:55Hiroshima
    31 €1Enkeltbillet
    0 skift

Planlæg din perfekte rejse til Japan

Vælg en årstid, så sammensætter vi din rejseplan på 2 minutter

Gratis · Ingen tilmelding · Kun engelsk

Omios beregner til Japan Rail Pass

Rejser du rundt i Japan og vil vide, om Japan Rail Pass kan betale sig?

Vores beregner til Japan Rail Pass sammenligner priser på JR Pass med køb af individuelle togbilletter, så du kan se præcis, hvor meget du sparer på din rejse

Rejseinformation

Oversigt: Bus fra Fukuoka til Hiroshima

JapanJapan
JapanJapan
Icon of bus

Busser fra Fukuoka til Hiroshima kører i gennemsnit 8 gange om dagen. Turen tager ca. 6t 5m. Billige busbilletter til denne rejse fås fra 32 €, hvis du booker på forhånd.

Der er 8 busser om dagen. Den tidligste bus kører kl. 08:10, den sidste kl. 23:50. Den hurtigste bus tilbagelægger 208 km på 5t 25m.

Priserne i economy-kategorien er de laveste priser hos Omio. Tidlig booking betyder som regel lavere priser. Priserne ændres dagligt og afhænger af tilgængelighed. Rabatkort, bustransfers og bookinggebyrer er ikke inkluderet.
Prisinformation
Distance
208 km
Busturens gennemsnitlige varighed
6t 5m
Billigste billetpris
32 €
Busser om dagen
8
Direkte busser
8
Hurtigste bus
5t 25m
Første bus
8.10
Sidste bus
23.50
Billigste måned
feb.
Billigste dag
tirs.
Højsæson
apr. - jun.
Lavsæson
okt. - dec.
Travleste dag
man.
Mindst travle dag
fre.
Priserne i economy-kategorien er de laveste priser hos Omio. Tidlig booking betyder som regel lavere priser. Priserne ændres dagligt og afhænger af tilgængelighed. Rabatkort, bustransfers og bookinggebyrer er ikke inkluderet.
Prisinformation

Ofte stillede spørgsmål om rejsen fra Fukuoka til Hiroshima

Tjek priser, rejsetid, afgangsmuligheder og direkte forbindelser, før du bestiller din rejse fra Fukuoka til Hiroshima.

Billige busbilletter fra Fukuoka til Hiroshima kan starte fra så lidt som 32 €, når du booker i forvejen. Den gennemsnitlige busbilletpris for Fukuoka til Hiroshima er 37 €; dog varierer priserne afhængigt af tidspunktet på dagen og klassen, og de plejer at være dyrere på selve dagen.
Tidligste bus fra Fukuoka til Hiroshima afgår kl. 8.10.
Seneste bus fra Fukuoka til Hiroshima afgår kl. 23.50.
Ja, der er 8 direkte busser om dagen fra Fukuoka til Hiroshima med Willer Express. Tidsplaner kan variere på helligdage eller i weekender med færre direkte busser.

Live-afgange

Fukuoka til Hiroshima bustider

Tabellen nedenfor viser live afgange med busser fra Fukuoka til Hiroshima for i morgen, søndag 25. oktober. Du kan også manuelt opdatere resultaterne nedenfor for at se opdaterede bus.

Sidst opdateret kl.
UdbyderAfgangeVarighedAnkomsterSkift
Billetter
Willer Express2:30 Fukuoka
5t25
7:55 Hiroshima0 skiftdirekte

Dette er dagens sidste bus.

Find alle datoer og tidspunkter for denne rejse

Busselskaber: Willer Express fra Fukuoka til HiroshimaDu kan rejse med bus mellem Fukuoka og Hiroshima med Willer Express for så lidt som 32 €. Når du søger efter køreplaner og billetter, viser Omio dig den bedste rejse.

Willer Express

Om
WILLER EXPRESS Co., Ltd. er et fremtrædende japansk busfirma, der har været i drift siden 2005, og tilbyder omfattende intercity busservices på tværs af Honshu, Shikoku og Kyushu. Med cirka 22 ruter og 352 daglige afgange betjener det over 2,65 millioner passagerer årligt. Virksomheden tilbyder en række siddepladser, herunder "ReBorn" og "DOME" sæder, designet til øget komfort og privatliv. WILLER EXPRESS lægger også vægt på sikkerhed gennem streng overholdelse af regler, regelmæssige køretøjsinspektioner og brugen af IoT-teknologi til realtidsmonitorering. Derudover har det udvidet sine tjenester internationalt og driver intercity busser i Vietnam og Taiwan.
Bagage og afbestillingsbetingelser
Gennemsnitlig Willer Express varighed
5t 25m
Billigste Willer Express Pris
32 €
Willer Express frekvens
8 om dagen
Bagage inkluderet
Op til to stykker bagage kan tjekkes pr. passager.
Ekstra bagage
Yderligere bagage ud over den standardmæssige tilladelse er ikke tilladt.
Bagageopbevaring
Bagage opbevares i busbagagerummet eller i de øverste rum, afhængigt af bustypen.
Afbestillingsbetingelser
Aflysninger kan medføre gebyrer; specifikke vilkår afhænger af billettypen og tidspunktet for aflysning.
Refusion
Refusioner gives for aflysninger; specifikke vilkår afhænger af billettypen og tidspunktet for aflysningen.
Uledsaget mindreårig
Uledsagede mindreårige har ikke lov til at rejse med Willer Express-busser.
Faciliteter ombord på bussen
Pladsreservation
Et arrangementsgebyr på 330 yen opkræves for hver rejse ved reservation af en intercity ekspresbus med reserverede pladser.
Toiletter

Selskaber, billetter og faciliteter om bord mellem Fukuoka og Hiroshima

Se oplysninger om selskaber, billetregler, bagage, faciliteter om bord, tilgængelighed og rejsevilkår for ruten.

Når du tager med bus fra Fukuoka til Hiroshima, kan du regne med Willer Express for den bedste måde at komme til Hiroshima på. Du kan også tjekke alle busselskaber, der tilbyder en service fra Fukuoka til Hiroshima og sammenligne de faciliteter, de tilbyder, før du køber en busbillet.
Nej, bussen fra Fukuoka til Hiroshima har ikke nogen muligheder for assistance.
Ja, der er toiletter ombord på bussen fra Fukuoka til Hiroshima for busselskab Willer Express.
Om du kan afbestille din busbillet fra Fukuoka til Hiroshima afhænger af busselskabet:
  • Willer Express
    • Aflysninger kan medføre gebyrer
    • specifikke vilkår afhænger af billettypen og tidspunktet for aflysning.
Nej, cykler er ikke tilladt ombord på bussen fra Fukuoka til Hiroshima.
Ja, det er muligt at købe mad ombord på bussen fra Fukuoka til Hiroshima.
Ja, følgende bagagemuligheder er inkluderet, når du booker en billet til bussen fra Fukuoka til Hiroshima:
  • Willer Express
    • Op til to stykker bagage kan tjekkes pr. passager.
Nej, der er ikke nogen ekstra bagagemuligheder til bussen fra Fukuoka til Hiroshima.
Kæledyr er desværre ikke tilladt på bussen fra Fukuoka til Hiroshima.
Du kan reservere et sæde på bussen fra Fukuoka til Hiroshima hos følgende busselskaber: Willer Express
Nej, der er ikke usb-stik ombord på bussen fra Fukuoka til Hiroshima.
Nej, der er ikke wi-fi ombord på bussen fra Fukuoka til Hiroshima.

Rejstip: Busser fra Fukuoka til Hiroshima

Find svar på de mest almindelige spørgsmål om rejser fra Fukuoka til Hiroshima med bus. Fra rejsetider og billetpriser til direkte forbindelser, første og sidste afgang og endda om ruten er naturskøn, dækker vores FAQ alt det, du skal bruge for at planlægge din rejse. Uanset om du leder efter den hurtigste bus, den billigste løsning eller tips til at få mest muligt ud af dit besøg i Hiroshima, hjælper denne guide dig med at rejse smartere og trygt.

FAQs
Det er nyttigt at sammenligne dine muligheder, da der er 2 måder at rejse fra Fukuoka til Hiroshima, herunder at tage bus og tog.
Billetter er ofte billigere, når de bestilles tidligt. At rejse uden for myldretid eller på hverdage kan hjælpe dig spare penge. Sorter resultaterne efter pris for hurtigt at finde de billigste muligheder. Søg efter tilbud eller rabatter på vores hjemmeside og i vores app.

Busser fra Fukuoka til Hiroshima – var det ikke lige det, du ledte efter`?

Her er nogle andre ressourcer, der kunne indeholder de oplysninger, du har brug for.

Omio-appen gør det nemt at planlægge rejser

Vi sørger for, at du kommer derhen, hvor du gerne vil være. Vores innovative app byder på alt fra liveopdateringer af togafgange til mobilbilletter, så den er ideel til at planlægge og holde styr på dine rejser.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone